Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

@Luke3454nie poddawaj się. Telefon może nawet nie mieć żadnej karty SIM (tak by nawet było prościej).

Problemem jest to, że telefon koniecznie próbuje użyć domyślnie dzwonienia przez GSM, z konta na karcie SIM. Jeśli wyjmiesz lub dezaktywujesz kartę SIM i będziesz próbował dzwonić to na 100% będziesz dzwonił przez SIP. Oczywiście to nie jest opcja na stałe.

Jeśli wyświetliło się "odbieranie połączeń" to warto było sprawdzić czy faktycznie możesz na ten numer zadzwonić i odebrać połączenie na komórce - to by potwierdziło że wszystko skonfigurowałeś OK.

Co do nawiązywania połączenia w telefonie w którym jest karta SIM to skonfigurowanie tak, żeby kontrola nad tym czy połączenia są nawiązywane przez SIP czy nie jest trochę... mniej oczywista? Zmuszenie systemowego dialera żeby używał SIP jest trudniejsze, ale zwykle możliwe, na jednym z ekranów jest opcja kiedy telefon ma używać SIP: czy do wszystkich połączeń czy tylko do "internetowych". Zaznaczenie "do wszystkich" powinno sprawę załatwić.

 

Do nawiązywania połączeń to pewnie najprościej jest jeśli mimo wszystko zainstalujesz osobną apke np. PortSIP, wtedy masz "osobną ikonkę" i wiesz na 100% że próbujesz dzwonić przez SIP.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

@Luke3454dzwonienie przez WiFi to coś zupełnie innego...

A co do meritum: na 100% jest możliwe, sprawdziłem osobiście i da się zadzwonić i swobodnie rozmawiać przez tak skonfigurowanego androida z numerami w USA korzystając z VoIP Orange. Tak że nie poddawaj się. Codziennie może tu nie zaglądam ale pytaj o konkrety, postaram się odpowiedzieć ASAP.

Oczywiście alternatywą pozostają komunikatory typu Whatsapp ale rozumiem że nie dla każdego jest to opcja. Za to z obrazem...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 23
  • 1

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

W końcu się udało, na telefonie z  Androidem 10 ale w oprogramowaniu MIUI 12 (na xiaomi) wygląda to troszkę inaczej:

 

konfiguracja konta SIP:

 

1) Kontakty -> menu w polu wyszukaj kontakty (trzy pionowe kropki) -> Ustawienia -> Konta Telefoniczne -> Ustawienia Zaawansowane -> Ustawienia SIP 

 

2) Dodaj konto (symbol plus na samym dole) -> przestawiamy opcję na "włącz" , następnie:

- nazwa użytkownika to numer stacjonarny z umowy wraz z krajowy kierunkowy +48 ( oraz kierunkowy miasta także), w sumie 11 cyfr. 

- hasło otrzymałem smsem z BOK 

- serwer: neofon.tp.pl

W ustawieniach opcjonalnych:

- nazwa do uwierzytelnienia otrzymałem smsem z BOK

- proxy połączeń wychodzących: neofon.tp.pl

 

3) zatwierdzamy ikonką dyskietki (zapisz) -> opcję odbieraj przychodzące przestawiamy na "włącz" i czekamy na komunikat "odbieranie połączeń"

4) i tu ważne! Użyj połączenia SIP -> tu wybieramy opcję "przy wszystkich połączeniach, gdy sieć transmisji danych jest dostępna" 

 

ja dodatkowo jeszcze wysunąłem kartę sim, aby nie było dostępnej sieci .. i połączyło bez problemu, telefony przychodzące również odbiera bez problemu. 

 

Pozdrawiam i dziękuję za cenne uwagi. 🙂 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Telefon Stacjonarny VoIP - konfiguracja, jak korzystać

@Luke3454: cieszę się że działa, wygląda na to że aż tak bardzo się ten Xiaomi od standardu nie różni - praktycznie przepisałeś mój poradnik (przez kontakty i tak wchodzisz do ustawień apki telefonicznej - to jest to samo miejsce). Może faktycznie powinienem był podkreślić znaczenie opcji dotyczącej połaczeń wychodzących.

Na jedynym Xiaomi jaki miałem ta opcja nazwywała się tak samo jednak nie działała poprawnie więc tym bardziej się cieszę że Ci się udało.

Nie musisz chyba ruszać karty SIM żeby wymusić połaczenie SIP, może wystarczy ją tymczasowo wyłączyć w ustawieniach?

Jeśli regularnie chcesz tego używać na tym telefonie to chyba mimo wszystko wygodniej będzie zainstalować np. PortSIP, wtedy niczego nie musisz wyłączać/wyciągać a konfiguracja jest praktycznie identyczna.