Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość Internetu

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Szybkość Internetu


@artizinapisał(-a)

 Witaj dziękuje za odpowiedz nie wiem jak daleko jestem od skrzynki i jak to sprawdzić ?


Wrzuć po prostu zrzut ekranu podobny do tego który wrzucił @bronzub .


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 0

Szybkość Internetu

predkosc internetu.png

u mnie jest tak


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18462
  • 52787
  • 713

Szybkość Internetu

@artizi synchronizacja linii na 12Mbit/s oraz spora ilość błędów. Raczej nie masz co liczyć na większą prędkość niż to co obecnie masz.

Żeby cokolwiek przyspieszyć, trzeba by było najpierw poprawić linię, co będzie trudne do wykonania, bo Orange zaprzestał i westycję w miedź.

Jeżeli dobrze działa obecny internet poza niską prędkością, nic bym nie kombinował.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Szybkość Internetu

@artizi 

Jak na 20 dni (!) połączenia DSL to tych błedów nie jest znowu tak dużo. Jeśli te parametry są stabilne to IMHO nie warto ruszać, lepiej nie będzie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2519
  • 9028
  • 45

Szybkość Internetu


@artizinapisał(-a)

 Witaj dziękuje za odpowiedz nie wiem jak daleko jestem od skrzynki i jak to sprawdzić ?


Nie od skrzynki tylko centrali lub szafy ONU. Centrala na wioskach i małych miasteczkach najczęściej usytuowana była w budynkach Poczty Polskiej. Szafa ONU duże plastikowe bydle stojące zazwyczaj przy drodze w centrum wioski lub u wylotu z niej 😄


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Szybkość Internetu

Np. takie coś:

 

Przeważnie do ilości metrów od domu do takiej skrzynki trzeba ze 100-200m jeszcze doliczyć i mamy odległość kabla do tej skrzynki.

 

Najlepiej i tak kupić sobie jakiś modemorouter ADSL do 50zl i podłączyć zamiast Funboxa. Będą parametry jak tłumienie linii na tacy podane. Wtedy wyliczysz sobie odległość kalkulatorem ADSL.

Błędów wcale tak dużo nie ma patrząc z tej perspektywy, że synchronizacja ma 20 dni.

Błędy mogą się pojawia przez kable na zewnątrz, a może poprawić nawet przeczyszczenie styków w gniazdku w domu. Tutaj już trzeba samozaparcia do poprawy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 0

Szybkość Internetu

Dziękuje za odpowiedz chociaż ta sytuacja u mnie jest nie wesoła i jestem skazany na czekanie na światłowód u mnie na osiedlu domków jednorodzinnych budowanych w latach 90tych mieszkają same dziadki dzieci pouciekały na swoje im wystarcza te 1024kb/s a chętnych na światłowód jest nas 3 z 45 czekamy piszemy do orange już od 7 lat i nic poboczne wioski maja a u nas w 10K miasteczku w centrum jest a do centrum 3 km  😞

Pozdrawiam


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13040
  • 53524
  • 621

Szybkość Internetu

@artiziUwaga nr1-zaznaczyłeś abstrakcyjne rozwiązanie problemu.

Uwaga nr 2- jest o co powalczyć. Po czym sądzę? Masz pełną synchronizację dla profilu 10Mb/sek

Na 20 dni to żadne błędy. To ADSL, gdzie wszystko ma wpływ na Powstawanie błędów. Technologia najbardziej na nie wrażliwa, więc nie dziwne. Tym bardziej, że poważnych jest niewiele. SNR jest dość dobry, więc może warto spróbować...Nie ma co liczyć na jakieś ogromne zmiany, ale o 20Mb/sek można zaryzykować. Tym bardziej, że nie znamy tłumienia i może się okazać, że i VDSL pójdzie na jakąś dolną granice prędkości-tu liczy sie upload

 

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 0

Szybkość Internetu

Witaj dziękuję za jakąś nadzieje 20 Mb/s to 1x więcej na pewno będzie lepiej, ale ja nie wiem do kogo się z tym zwrócić napisać, bo rozmowa z konsultantem do niczego nie prowadzi.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13040
  • 53524
  • 621

Szybkość Internetu

@artizi najlepiej  ustali to technik podczas wizyty w domu. Ma możliwość testowo podnieść  prędkość i sprawdzić jak wtedy zapina  się modem.  Będzie tez znał wszystkie parametry liniowe