Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba prędkość Internetu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Słaba prędkość Internetu

Witam od trzech tygodni zauważyłem, znaczny spadek prędkości internetu zawsze miałem w okolicach prędkość 10,20 Mb a teraz mam około 6 mb, od czego to zależy że tak prędkość znacznie spadła,na routerze szumy ocelują w okolicach 15 db ?

17 ODPOW. 17

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5757
  • 23335
  • 197

Słaba prędkość Internetu


@Jakub4711napisał(-a)

Witam od trzech tygodni zauważyłem, znaczny spadek prędkości internetu zawsze miałem w okolicach prędkość 10,20 Mb a teraz mam około 6 mb, od czego to zależy że tak prędkość znacznie spadła,na routerze szumy ocelują w okolicach 15 db ?


To dość częsty temat.

Na początek proponuję lekturę np. tego wątku:

 

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Zrywanie-synchronizacji-Neostrada-20-mb-s/m-p/284107#M3229...

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18890
  • 54066
  • 744

Słaba prędkość Internetu

@Jakub4711 wrzuć screena z parametrami linii. 

Czasami wystarczy poprosić konsultanta, infolinią, czat, aby wykonał reset portów. Jeżeli nie pomoże, to trzeba będzie wezwać technika, aby zweryfikował stan linii, centrali do której jesteś podłączony.

 

 

 

 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13553
  • 55394
  • 662

Słaba prędkość Internetu

@Jakub4711  prędkość połączenia z centralą zależy od kilku elementów. Od długości, jakości i stanu łączą. Od sąsiadów  na trasie kablowej, stanu i pracy wyposażenia na centrali, czy chociażby samego modemu. Skoro SNR masz wysoki to i błędów zapewne nie masz... Wszystko możesz sprawdzić w menu modemu wchodząc na 192.168.1.1 i wpisując admin i 8 znaków klucza WPA ( teoretycznie powinni być to na naklejce modemu). W zakładce DSL będziesz widział czas synchro i błędy. Niewiele tam tej info, ale zawsze. Tam zobaczysz prędkość synchro modemu. Taką techniczną, co czasem się nie przekłada na pomiary SpeedTest. Napisz jak mierzyles prędkość ( proponuję www.pro.speedtest.pl) i wrzuć screena z menu zakrywając dane usługi. Warto przyjrzeć się linii w domu. Opisz jak wchodzi do budynku/mieszkania ( czy podwieszona czy kabel podziemny) i ile masz gniazdek telefonicznych.

Na początek zrób restart modemu i powiedz czy parametry przed i po są takie same.

Popatrzymy... 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Słaba prędkość Internetu

Właśnie wstawiam i mniej więcej tak to teraz u mnie wygląda 14 db oraz wyniki ostatniej testu prędkości pro speed.pngZrzut ekranu 2021-12-09 155927.png


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5757
  • 23335
  • 197

Słaba prędkość Internetu

@Jakub4711 

Czyli bez niespodzianek. A przegląd instalacji zrobiłeś, tak jak sugerował @agat13 ?

Niby możesz sytuację zgłosić jako usterkę w BOK ale osobiście wątpię żeby to coś pomogło.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Słaba prędkość Internetu

Zgłaszałem na BOK, resetowali coś na centrali ale niestety nie pomogło po tej zmianie już trzeci raz zgłaszałem, również Max na chacie również nie zgłaszał żadnych problemów 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13553
  • 55394
  • 662

Słaba prędkość Internetu

@Jakub4711 Masz Neo do 10Mb/sek zapięte na prawie 7,5Mb/sek

Niby wszystko ok, ale patrząc na speedtesty można mniemać, że ta synchro nie jest stała, czyli skacze. Wynik ponad 10Mb./sek w speedtescie mówi, że modem musiał być zapięty na 11, a pogorszenie nastąpiło w ciągu ostatniego miesiąca. Tyle z pobieżnej analizy. Warto, aby konsultant, który ma dostęp do systemów zerknął na to okiem...czyli warto zgłosić niestabilną prace łącza. I tu musisz się wykazać uporem, bo na podstawie pomiarów automatycznych Twoja reklamacja będzie zamykana jako niesłuszna. Masz ok, bo w widełkach tolerancji dla tej usługi. Dlatego wspomniałem o przeglądzie instalacji i wyszukiwaniu miejsc w których zyskasz kilka dB tłumienia i przez to wyższą prędkość...

P.S. dopiero przeczytałem Twój ostatni wpis i powiem tylko :a nie mówiłem??


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Słaba prędkość Internetu

Rozumiem to od czego bym musiał  zrobić przegląd instalacji od kostki telefonicznej czy od czegoś innego zacząć ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13553
  • 55394
  • 662

Słaba prędkość Internetu

@Jakub4711 Od początku, czyli od momentu przyjścia linii do domu. Trzeba znaleźć pierwszy punkt styku. Sprawdzić jakim kablem wchodzi sygnał i jakim dalej biegnie do gniazda..