Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Routing ogólnie

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

Routing ogólnie

No jeśli takie jest stanowisko Orange to gratuluje szacunku do klienta - „nieważne, że masz beznadziejny internet i zmienisz dostawce - my i tak zarobimy a nic nie zrobimy”. 

Nic dziwnego, że ludzie od was uciekają. 

Highlighted

Poziom 40, Guru *****
 • 28891
 • 20515
 • 1255

Routing ogólnie

To jest forum, jeśli masz problem z odróżnieniem podejścia biznesowego od klienckiego - to zapraszam na bardziej specjalistyczne. Jeśli Orange działałoby jak kochane przez większość UPC, to nie byłoby już dawno we wszystkich małych wioskach i miejscowościach. Każda firma ma swój model biznesowy.
Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

Routing ogólnie

Nie interesuje mnie kompletnie UPC. Uparłeś sie na nich jakby Ci za reklamę płacili. 

Mnie interesuje Orange, które ma przeciążoną sieć wewnętrzną i zapchane styki międzyoperatorskie.... 

Przez to ja, moi znajomi i wielu innych z tego forum odczuwamy problemy. 

Jesteśmy na forum Orange, więc skoro wybrany przez nich Heros prezentuje takie stanowisko - to być może coś jest na rzeczy, nie sądzisz? 

 

Czy do was wreszcie dotrze to, że my klienci na takiej stagnacji cierpimy? Czy macie nas w nosie i chcecie dalej wydobywać to złoto z kopalni, której złoża juz sie kończą - a nowych odkrywek z waszej strony nie ma?....

 

 

Highlighted

Poziom 40, Guru *****
 • 28891
 • 20515
 • 1255

Routing ogólnie

Błagam, totalne bzdury. Sieć wewnętrzna nie jest w żaden sposób zapchana dla Neostrady. Jeśli korzystasz z usługi podpiętej bezpośrednio do TPNET, to nawet to nie wychodzi za granicę.
Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

Routing ogólnie

Gdyby to były totalne bzdury, nie byłoby tego wątku: https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Codziennie-w-godzinach-szczytu-Orange-%C5%9Awiat%C5%82ow%C...

 

Czy też wielu ostatnio opinii w internecie czy narzekań na różnych forach (wystarczy poszukać). Nie narzekałbym również ja ani moi znajomi. Ale oczywiście - totalne bzdury. To wszystko to zbieg okoliczności i przypadek :smileylol:

 

 

Highlighted

Poziom 40, Guru *****
 • 28891
 • 20515
 • 1255

Routing ogólnie

Wiesz czym jest "sieć wewnętrzna"?

Używana jest w dwóch kontekstach:
1) sieć domowa co masz w domu
2) sieć nie wychodząca poza sieć danego dostawcy usług internetowych.

Opisany wątek nie dotyczy problemów na sieci "wewnętrznej". Jeśli chcesz podyskutować z Orange, bardzo łatwo znajdziesz odpowiedzialne osoby w social mediach. Tylko na tym forum nie dziwię się, że mało kto chce z Orange dyskutować. Rozumiem problemy klientów z dostępem niektórych usług/serwisów/gier, ale większość rad nie jest trafiona i nic nie zmieni. Tak było kiedyś z Telią przy neo. Prawie nikt już nie narzeka. Podpięcie od IXa też wprost nic nie zmieni. To jest nieco bardziej skomplikowane. Chodzi przede wszystkim o hajs. Przy obecnej cenie neo manewru Orange dużego nie ma chyba że z czegoś innego zrezygnuje.
Highlighted

Poziom 21, Pasjonat
 • 344
 • 262
 • 6

Routing ogólnie

Jedynym sposobem aby Orange coś zrobiło w kwestii pingów to po prostu nie podpisywać z nimi umowy lub jeśli macie nie przedłużać jej. Gdyby ktoś z działu utrzymania was się pytał dlaczego to mówicie ze jak poprawia pingi to może kiedyś wrócicie. Orange nie obchodzą wpisy na forach, ich tylko interesują słupki w Excelu, jeśli klientów światłowodu przybywa to znaczy ze wszystko jest ok, a nawet jest szansa żeby przyoszczędzić na stykach bo i tak klientów przybywa. Z nimi można rozmawiać tylko poprzez portfel. Gdyby klientów światłowodu zaczęło ubywać to by zaczeli kombinować co robić, żeby przekonać do siebie klientów, na chwile obecna NIC się nie zmieni w kwestiach pingów i peeringu. Jedyne co możecie zrobić to wystawiać negatywne opinie odnośnie światłowodu na stronach typu opineo czy opiniuj żeby inni nie podpisali czasem z nimi umowy i byli świadomi problemów jakie sa w Orange.

Highlighted
Konto usunięte

Nie dotyczy

Routing ogólnie

Faktycznie, nasze ceny są tak różne od Orange w innych krajach....

PL: 300 Mbps - 14,12 EUR

ES: 100 Mbps - 12,80 EUR

FR: 400 Mbps (symetryk) - 22,99 EUR

SK: 300 Mbps - 15 EUR

 

Tak - biedne to Orange. Ceny są za niskie, stanowczo. Jakoś w tamtych krajach na to nie narzekają, tak samo jak na routing i peering. No ale cóż... 

 

A co do sieci wewnętrznej - zapoznaj się z tamtym wątkiem - tylko przeczytaj go ze zrozumieniem, proszę. Skoro problem zaczyna się na speedtestach CERTYFIKOWANYCH oraz na speedteście do serwera Orange (w sieci - wewnętrznej <<<<), tak samo jak skacze ping i traci go na hopach już w sieci AS5617 - to chyba jest sieć węwnętrzna? Hmm :catsurprised: 

Także argument nietrafiony, niestety... Gdyby Orange chciało - byłoby w stanie coś z tym zrobić. I jak słyszę argument, że wpięcie do IX-a nic nie da - to nóż się w kieszeni otwiera... Serio - można jeszcze tak uważać? KAŻDY większy dostawca, tak samo jak mniejsi jest w IX-ach. Działa u nich wszystko? Działa. Pingi są w porządku? Są.... 

 

Więc.... Ehh... #Orange

Highlighted

Poziom 40, Guru *****
 • 28891
 • 20515
 • 1255

Routing ogólnie

Z @Czullo można się częściowo zgodzić, ale negatywne opinie jednych przekładają się na pozytywne innych. Cały rok 2019 narzekali niektórzy, a Orange zanotował wzrost przychodów. Excel rządzi, a nie "analiza sentymentu".

@Konto usunięte: sztukę manipulowania opanowałeś do perfekcji.
Oferta we Francji https://boutique.orange.fr/internet/offres-fibre - podana cena dotyczy tylko klientów co nigdy nie mieli oferty "z liveboxem" i obowiązuje na pierwszy rok. Normalny koszt to 42 euro. Poza tym w Polsce asysta przy instalacji jest za free, we Francji kosztuje 89 euro.
Oferta w Hiszpanii https://internet.orange.es/home/fibra-adsl/ - cena nie uwzględnia opłaty za utrzymanie łącza 18,15 euro.
Porównanie do Słowacji - to mamy lepiej z pingami niż u naszych południowych sąsiadów :cathappy:

Co do tego wątku, nie chce mi się dyskutować. Dla jednych 2+2=4, dla innych 2+2=22.
Highlighted

Poziom 26, Specjalista
 • 1589
 • 1549
 • 34

Routing ogólnie

Przy kalkulacji ceny trzeba policzyć ile francuza kosztuje 1 euro a ile nas. Wtedy zobaczy się, że dla nich ten koszt jest bardzo niski.