Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Routing światłowód


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 18
  • 0

Routing światłowód

Również nie jestem wymagający, zwykłą stabilność usługi mi wystarczy. Czy wymiana sprzętu może coś pomóc?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Routing światłowód

Nie pomoże, bo to problem z routingiem. Poskąpili i wykupili za mało pasma w "punktach styku" i wychodzą takie kwiatki. Oczywiście, zaraz @Piotrekk85 przyjdzie znowu i napisze, że Orange ma dużo klientów. Ale co to kogo obchodzi? Jeżeli ja by bym klientem Orange, to bym pisał do UOKiK, nawet, jeżeli Orange nie gwarantuje pingu, bo jest jeszcze jeden aspekt. Przez to, że nic nie gwarantuje, ludzie nie mogą korzystać normalnie z internetu, gdyż ich ciągle rozłącza albo bufforuje, nie mogą pograć w gry online, bo ich laguje. Normalny dostawca daje bez gwarancji chociaż przyzwoitą jakość.

 

Ja nie mogę złego słowa na UPC napisać jeżeli chodzi o działanie internetu.. Też ma dużo klientów i co? Da się? (co z tego, że ma mniej trochę mniej od Orange, wykupuje odpowiednie pasmo na stykach adekwatne do ilości klientów, by nie było kwiatków jak w Orange).

 

W tym temacie to już szkoda słów, zaczęło to się chyba w 2015r. i trwa to do dziś.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Routing światłowód

Problemy z pingiem zaczęły się po zaniesieniu limitów w neo czyli dużo wcześniej. Nie jest prawdą że nic nie jest gwarantowane. Pewne elementy są np skuteczne łączenie z danym serwisem czy prędkości, ale nie ping.

Napiszę do znudzenia: usługi masowe są robione tak by ok 90% osób było zadowolonych i zwykle około tylu jest. Nie da się wszędzie zrobić idealnego. Dlatego też powstały narzędzia jak pomiar certyfikowany na speedtescie pro by sprawdzić "jakość usługi" - czy mieści się w umowie czy nie.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Routing światłowód

@jack881  Serio sugeruję sprawdzenie własnego sprzętu i okablowania.

Test wykonany o 23:08 na Funboxie 3.0 i łączu 600M

86961195758696122943


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Routing światłowód

 

Po 23 to ja też mam pełną prędkość.

 

 

Problemem jest wieczór w godzinach 18-22, wtedy siedzi dużo ludzi i przeciążone styki Orange nie wyrabiają. Cóż, nie tylko telia jest zapchana.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Routing światłowód

Po 0:30 to też mam piękne wyniki :D. Wstyd Orange 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 18
  • 0

Routing światłowód

Zgadza się. Mój problem nie istnieje np. z rana, ale jak już wrócę z pracy to jest dramat. Dziś zgłosiłem to do BOK, pewnie mnie znowu spuszczą na drzewo. Można jakoś bezstresowo wypowiedzieć umowę? Trwa ona do kwietnia 2020


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Routing światłowód

A jakie masz uzasadnienie?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 18
  • 0

Routing światłowód

Takie, że jestem ograniczany w korzystaniu z usługi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Routing światłowód

Trochę słabe uzasadnienie.

Jedyna wydaje mi się furtka, to poszukać reklam Orange z okresu kiedy brałeś umowę - czasem ktoś z Orange popłynął i gwarantował ping. Ale tych reklam już coraz mniej.