Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Radio internetowe, rwie dźwięk (Neostrada do 80mb/s)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Radio internetowe, rwie dźwięk (Neostrada do 80mb/s)

Witam

posiadam internet domowy od Orange z opcją do 80 Mb/s. Lubię często słuchać radia przez internet

Ostatnio zauważyłem, że w ciągu dnia słuchanie jakiejkolwiek stacji mającej nawet 128 kbps z zagranicy powoduje, że dźwięk dostaje czkawki i przeskakuje, tak jakby internet gubił pakiety. Późnym wieczorem sytuacja jako tako wraca do normy...

Zaznaczam, że nie jestem graczem, nie wykorzystuję nadmiernie łącza, po prostu dziwi mnie to, że ciągu dnia moja "neostrada" ma problemy z biegłym odtwarzaniem sygnału radia na poziomie nawet 320 kbps.

Co dziwne, zauważyłem, jeśli próbuję słuchać w ciągu dnia jakiegokolwiek radia przez stronę, która ma wbudowany swój player (dla przykładu fmstream.org), problem z dźwiękiem w ogóle nie występuje. Dopiero, gdy wklejam bezpośredni link do jakiejś stacji np. w Winamp, zaczynają się pojawiać problemy.

Słucham radia, albo próbuję słuchać przez kabel, nie po wifi 😉

Nie mam większych problemów z oglądaniem za dnia Netflixa, czy YouTube, to dlaczego nie da się posłuchać zwyczajnie radia przez internet nadającego z prędkością maks. 320 kbps ?

Czy to aż tak wiele? Czy ktoś na forum, mógłby się przyjrzeć sprawie?

Poniżej wklejam parametry mojego łącza

Pozdrawiam 🙂

linia_size.jpg

 

____________

* Poprawiono czytelność wpisu - Wiktor

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Radio internetowe, rwie dźwięk (Neostrada do 80mb/s)

Cóż... Myślę, że pośrednio sam sobie odpowiedziałeś na pytanie jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy. 

A więc: 
- Oglądanie YouTube i Netflixa nie sprawia problemów

- Słuchanie radia na innym serwisie również nie sprawia problemów.

Kwestie "Czy to wina Neostrady?" mamy zatem zamkniętą.

 

Słuchasz tych stacji przez odtwarzacz typu WInamp, jak napisałeś - być może to jest problem. Sprawdź inne zagraniczne stacje, które działają przez WWW. Bo najprawdopodobniej problemem jest oprogramowanie bądź kodeki. 

 

P.S. parametry łącza (przynajmniej dla mnie - może coś źle mi się ładuje) są z tego obrazka nieczytelne, gdyż jest on zbyt mały. Jednak na 20000% problemem nie jest samo łącze.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Radio internetowe, rwie dźwięk (Neostrada do 80mb/s)

@djfreakmeTo nie wina usługi, ale oprogramowania. Na Neo VDSL w synchronizacji 50/8,5 Mb/sek to pół miasta by mogło radia słuchać...Skoro Netflix wyrabia, to radio, które potrzebuje wiele razy mniejszą prędkość do prawidłowego odbioru powinno...tym bardziej, że piszesz, że to się dzieje w określonych sytuacjach, a nie zawsze

Błędy CRC są, ale nie ma podane w jakim czasie wystąpiły, dlatego trudno się odnieść. Masz również własny modem VDSL...ale nie to jest "problemem"

P.S. przecież możesz sprawdzić działanie na innym kompie. Z tym wklejaniem linków to też jest inaczej..gdy łączysz się z playerem na stronie dostawcy, to tak naprawdę inaczej to działa niż gdy łączysz się playerem z domu z zasobami stacji...Warto to przetestować na innym sprzęcie na Twojej usłudze, dla spokojności sumienia


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Radio internetowe, rwie dźwięk (Neostrada do 80mb/s)

Ok, tylko czy to czasami nie będzie mieć związku z tzw. routingiem i pingiem? Czyli np. słucham radia z Moskwy i moje dane idą najpierw przez Niemcy potem do Rosji i wracają do mnie (czy jakoś tak ;)), to może powodować po drodze, że sygnał się sypie, a dźwięk dostaje czkawki...

Jak pisałem, późnym wieczorem czy nocą wszystko wraca do normy, tak jakby łącze w ciągu dnia nie ogarniało, bo sieć przeciążona...

Na kompie działo tak samo, za dnia dostaje czkawki, jeszcze bardziej bo wtedy idzie po wifi.

Tutaj mam internet podłączony kablem do tunera na Linuxie i tam zainstalowany min. Shoutcast.

Nie może to być winą oprogramowania, czy kodeków jak pisał kolega @Anonim , bo w nocy sytuacja się stabilizuje i już nie przerywa transmisji 🙂 Dla mnie to wina zapchanej w ciągu dnia sieci, może zły routing, w tym pingi. Trochę słabo, żebym nie miał zapewnionej stabilnej przepustowości nawet 320 kbps dla transmisji radia via net w ciągu dnia ehh...

Poczytałem trochę opinii na ten temat na forum i właśnie to skłoniło mnie do napisania posta.

Wiesz... taki teledysk 4-minutowy z YouTube szybko się załaduje (pobierze) to i ładnie odtwarza, podobnie film na Netflix, zbuferuje początek i podczas oglądania dobuferuje i pobierze resztę danych, tak że nawet tego nie odczuję. Transmisja z radia zasysa pakiety sekunda po sekundzie, nie przeskoczy żeby pobrać więcej naprzód bo się nie da...

A z tymi błędami CRC da się coś zrobić? Z czego to może wynikać i warto zgłosić na infolinię?

Anonim

Nie dotyczy

Radio internetowe, rwie dźwięk (Neostrada do 80mb/s)

Gdy był sezon piłkarski, oglądałem mecze Ekstraklasy na rosyjskich serwisach VoD (można bez VPN) - trasy do Rosji owszem - szły przez Niemcy i dopiero do Rosji, aczkolwiek tam było o wiele większe bitrate niż w przypadku samego audio. Oglądałem to bez najmniejszych problemów - w godzinach internetowego szczytu. Oczywiście - może być to problem routingu - nie jest on idealny ani w Orange, ani u innych, mógłbyś podać przykładowy adres IP serwera, z którego audio jest transmitowane? Wtedy  będzie można to lepiej zbadać. 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Radio internetowe, rwie dźwięk (Neostrada do 80mb/s)

@djfreakmeNo, właśnie...taka jest różnica pomiędzy ściągniętym plikiem (który może być naprawiony w trakcie pobierania), a streamingiem w czasie rzeczywistym...bo tu ramki są utracone i nic nie "nadgonisz"..

Może i trochę racji jest w obciążeniu tras...ale to aż nieprawdopodobne, aby tak mała transmisja nie przebijała się przez dość w końcu "szerokie" łącza sieci szkieletowej..Może kwestia w priorytetyzacji tej transmisji? Aż tak nie wnikałem, ale można porobić testy trace każdej z tras do serwera muzycznego...posprawdzać czasy dostępu do kolejnych węzłów...Logiczne, że w nocy może być lepiej, ale wszystko opiera się na testach...

Nie wiadomo w jakim czasie powstały te błędy (są to błędy liniowe), więc nie mam pojęcia czy warto im się przyjrzeć


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Radio internetowe, rwie dźwięk (Neostrada do 80mb/s)

Witam ponownie,

tak trochę do tematu. Parę dni temu była awaria z telewizją przez IPTV i zauważyłem, że nie było większych problemów z płynnym słuchaniem radia via net w ciągu dnia. Mam sam internet, nie używam iptv, ale skoro usługa tv nie działała innym, to mniej przeciążona sieć jakoś dawała radę...

Kiedy wreszcie Orange wejdzie do EPIX czy PLIX?

Orange podobno nie chce więcej inwestować w miedź, ale to chyba by mogli zrobić i zacząć wymieniać sie ruchem z innymi. Ja nie mogę spokojnie posłuchać radia w jakości 320 kbps bo już na tym poziomie w ciągu dnia występuje problem ze stabilnością łącza, a co dopiero mają mówić gracze uskarżający sie na wysoki ping...

Anonim

Nie dotyczy

Radio internetowe, rwie dźwięk (Neostrada do 80mb/s)

Ani Plix ani Epix nic nie da przy ruchu rzędu kilku Tbps, ba - nawet i ponad 10 pewnie się trafia. 

Prosiliśmy cię w wątku, byś podał IP serwera Shoutcastowego. Nie zawsze wina leży po stronie Orange, nawet jeśli u konkurencji działa dobrze.