Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód - problem z prędkością po wi-fi

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Orange Światłowód - problem z prędkością po wi-fi

Problem z prędkością światłowodu po WiFi występuje od początku umowy, sprzęt był wymieniany, dwukrotnie wzywany technik. Stojąc przy ruterze moja prędkość po WiFi wynosi 17mb/s. To kpina jeśli obsługa mówi że jedynym rozwiązaniem jest wzmacniacz WiFi. Mam mieszkanie ok 50m2 a zasięg na full. Nie mogę w żaden sposób doprosić się o poprawne działanie usług. Tv nie działa praktycznie od początku chociaż modem stoi od dekodera 2m dalej i też był już wymieniany! Mój internet mobilny w telefonie działa szybciej. Dekoder TV stoi 2m od rutera i nie działa, co chwilę go rozłącza choć też był wymieniany. Infolinia twierdzi, że problem nie leży po stronie Orange, a monter rozkłada ręce. Więc gdzie tkwi problem? Co jeszcze mogę zrobić. Nic nie działa a ja bułe co miesiąc🤬

 

Screenshot_20210706_231408_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210706_231504_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210706_231510_com.android.chrome.jpg

 ________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załączniki – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Orange Światłowód - problem z prędkością po wi-fi

@Woka  to akurat nie tylko Twój problem. Poczytaj https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/najczestsze-problemy-z-siecia-wi-fi/strona/19994.html bo warto wiedzieć z czym się mierzysz. Wroga trzeba poznać i niestety oswoić. Nie zawsze wina leży w usłudze. Co mówił monter na obu wizytach i jakie on miał wyniki? 

Prócz sprzętu czasem powodem jest środowisko. Powiemy jak to sprawdzić, ale jak zauważył @j131 powinny być zrobione testy po kablu jako odnośnik i wyeliminowanie wolnego internetu już na modemie.  Musisz poznać specyfikacje urządzeń na których robisz pomiary. Na testy postaraj się rozdzielić sieci na wifi w menu modemu na 2,4 i 5GHz. Nazwij je inaczej dodając do 5-ki cyferkę 5 lub pozostaw nazwy narzucone przez modem. Będą widoczne dwie z tym samym hasłem. Podlacz się do 5-ki i zrób SpeedTest. To szybszy rodzaj wifi. To na początek. Naprawdę możemy pomoc, ale wykonywać testy musisz we własnym zakresie... 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18407
  • 52633
  • 708

Orange Światłowód - problem z prędkością po wi-fi

@Woka czy jak był uruchamiany internet lub przychodził technik do naprawy, to sprawdzany był sygnał światłowodu? Musi być problem z włóknem. Coś jest źle zamontowane, niewłaściwie zespawany. Być może zabrudzenia na końcówkach w spliterze. Warto w tym kierunku sprawdzić. Ale to musi technik wykonać. On posiada specjalistyczne mierniki, narzędzia. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Orange Światłowód - problem z prędkością po wi-fi


@Wokanapisał(-a)

Problem z prędkością światłowodu po WiFi występuje od początku umowy...


Uściślijmy: światłowód to kabel a nie WiFi.

Czy testowałaś (speedtest) bez WiFi, z komputera podłączonego do modemu kablem eternetowym?

Bez wyników takiego testu nie sposób powiedzieć czy problem jest z Twoim łączem czy z konfiguracją Twojego WiFi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Orange Światłowód - problem z prędkością po wi-fi

@Woka  to akurat nie tylko Twój problem. Poczytaj https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/najczestsze-problemy-z-siecia-wi-fi/strona/19994.html bo warto wiedzieć z czym się mierzysz. Wroga trzeba poznać i niestety oswoić. Nie zawsze wina leży w usłudze. Co mówił monter na obu wizytach i jakie on miał wyniki? 

Prócz sprzętu czasem powodem jest środowisko. Powiemy jak to sprawdzić, ale jak zauważył @j131 powinny być zrobione testy po kablu jako odnośnik i wyeliminowanie wolnego internetu już na modemie.  Musisz poznać specyfikacje urządzeń na których robisz pomiary. Na testy postaraj się rozdzielić sieci na wifi w menu modemu na 2,4 i 5GHz. Nazwij je inaczej dodając do 5-ki cyferkę 5 lub pozostaw nazwy narzucone przez modem. Będą widoczne dwie z tym samym hasłem. Podlacz się do 5-ki i zrób SpeedTest. To szybszy rodzaj wifi. To na początek. Naprawdę możemy pomoc, ale wykonywać testy musisz we własnym zakresie...