Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Funbox 6 i Wifi Smart Box


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13794
  • 56732
  • 681

Problem z Funbox 6 i Wifi Smart Box

@lost_1990czy to się dzieje przy aktywnym dekoderze czy nie? Przy oglądaniu tv?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 53
  • 0

Problem z Funbox 6 i Wifi Smart Box

Nie ma to żadnego znaczenia, nawet jak nic nie jest podłączone czy przez kabel czy WIFI (bo tez sprawdzałem czy jakieś urządzenie nie powoduje zakłóceń), to problem i tak powraca. I nie jest też to ograniczone do konkretnych godzin (myślałem, że może godziny szczytu powodują zapychanie się pasm). Po prostu coś jakby się zatykało i po resecie odtykało


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Problem z Funbox 6 i Wifi Smart Box

Taki pomysł, a może spróbować wymiany SWB ?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 53
  • 0

Problem z Funbox 6 i Wifi Smart Box

W ostateczności pewnie mi to zostanie, ale tak jak opisywałem z Funboxem 3 nie było żadnego problemu, więc nie wydaje mi się, że problem leży po stronie SWB


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Problem z Funbox 6 i Wifi Smart Box

@lost_1990  rozumiem, ale wychodzę z założenia że próbować należy wszystkiego aby wyeliminować przyczynę problemu 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 15
  • 0

Problem z Funbox 6 i Wifi Smart Box

Ja mam problem z Funbox 3.0 i chciałbym go wymienić na Funbox 6.0.

Czy jeśli go wymienię będę musiał go jakoś specjalnie konfigurować czy opisany tutaj przypadek to raczej wyjątek a nie reguła?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5850
  • 23838
  • 202

Problem z Funbox 6 i Wifi Smart Box


@lepszejutronapisał(-a)

Ja mam problem z Funbox 3.0 i chciałbym go wymienić na Funbox 6.0.

Czy jeśli go wymienię będę musiał go jakoś specjalnie konfigurować czy opisany tutaj przypadek to raczej wyjątek a nie reguła?


Czy wyjątek? Raczej tak bo chóru narzekań nie słychać. Też masz SWB czy tylko FB3? Czemu chcesz wymienić FB3 na FB6?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 53
  • 0

Problem z Funbox 6 i Wifi Smart Box

Problem nie został rozwiązany. Wymiana SWB nie pomogła, wymiana Funboxa nie pomogła. Coś nie współgra na linii Funbox i SWB, bo w momencie jak odpiałem SWB i połączyłem się bardzo mocną kartą sieciową z komputera to ten problem przestał wystepować. Dodatkowo zauwazylem, że jak zaczynały mi się lagi i spadki prędkości to pingi pomiędzy SWB a Funboxem sięgały pond 300ms i to powodowało w dalszym ruchu już czas na poziomie 1000ms. Jedynie pomagał reset urządzenia i to też na jakąś chwilę i anomalia ponownie się pojawiała. Nie wiem czy to aktywne zmienianie kanału przez Funboxa bądź inna rzecz, ale żadna z prób nie przyniosła efektu, więc dla mnie rozwiązaniem było pozybcie sie SWB. Służy teraz jedynie dla telewizora i dekodera, bo tam opóźnienia nie są ważne 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2666
  • 9722
  • 49

Problem z Funbox 6 i Wifi Smart Box

Moim zdanie cała ta sieć Wi-Fi to badziew jest. Niby taka wygoda, brak kabli, niby wszędzie w zasięgu a jak przyjdzie do konkretów to albo coś się nagle zatka, albo skacze ping, prędkość spada, albo sygnał znika. Jak tylko mogę to zawsze przechodzę na kabel. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13794
  • 56732
  • 681

Problem z Funbox 6 i Wifi Smart Box

@mardertaka czy siaka-jest...Najgorsze, że nieprzewidywalna, niemierzalna w 100%, irracjonalnie czasem działająca. Zawsze mówiłem, że najciężej zapanować nad tym, czego nie widać gołym okiem 🙂

Ilość wariantów i środowisk pracy jest tak wielka, że dokładając niepowtarzalność jednostkową sprzętu, znalezienie powodu niedziałania jest czasem awykonalne...Tym bardziej zdalnie 🙂 na co jesteśmy skazani