Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem Neostrady, negocjacja linii

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53226
  • 617

Problem Neostrady, negocjacja linii

@akka_sise to błąd bo powinno być podłączone osobno tak jak napisałem wcześniej. W technologii ADSL wszystkie szczegóły są ważne. O ile łącze ma dobre tłumienie, bo synchronizacja jest na maxa, o tyle na krótkiej linii takimi bublami można popsuć SNR czy właśnie wygenerować błędy. Dodam, że te buble się sumują...


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 28
  • 0

Problem Neostrady, negocjacja linii

kabel na zdjęciu to prawdopodobnie ten właściwy z pudełka orange który ma dwie oddzielne linki w środku pokryty powłoczką jest okrągły, właśnie zamieniłem z poprzednim tym z okienka nr.2 w poprzednim zdj. który też był okrągły ale nie widać było jego wewnętrznej budowy. Odnośnie analizy uszkodzenia kabla między słupami wolałbym to zostawić na koniec  gdyż w pojedynkę wydaje się to być misja ekstremalna, polegałem wcześniej na poprzednim drzewie którego już tam nie ma. Pytanie co mógłbym jeszcze zorganizować sam np. kupując w sklepie tj. wymiana gniazdka telefonicznego wydaje mi się że poradziłbym sobie ale przepięcie odgromnika na inne pary i te pomarańczowe złączki może też; gdzie rozumiem że wedle schematu jedna para biało-pomarańczowa jest już OK? a zamiast fioletowy wcisnąć tam biały? bo dla zmyły mam tam 3 białe. A w czym konkretnie mógłbym zapytać o pomoc technika któremu samemu nie chce się drążyć a pasowałoby mu wskazać jakieś zadanie bojowe. Z góry dziękuję za otrzymaną pomoc!!


20210127_160920.jpg

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Problem Neostrady, negocjacja linii

Jeśli zgłosisz i jest stabilizacja linii to może zrywać. Ale gdy się ustabilizuje to jest już oki. Gdy zrywa to najczęściej złącza.  Pierwsze sprawdź czy nie masz trzasków na linii. Jak są to pierwszy powód.  potem przyłącze na ścianie i w puszkach.   Złączki są malowane ale to z czasem i tak trzeba przeciąć przewód i na nowych złączach złapać.  Najczęściej przyłącze na budynku dostaje się wilgoć. Technicy sprawdzą cały przewód od centralki to tej na słupie i budynku. Poprawiają połączenia.  czasem filtr  i zimne luty. Czyli coś nie łączy.  Warto też pozbyć się kurzu przedmuchać zatrzeć co się da.  przeciąć przewody i nowe skręcić.  Potem przetestować przy odłączonych telefonach.  Bywa że to aparat telefoniczny powoduje zrywanie połączenia.  Na pewno po poprawieniu kabli i skręceniu ich na nowo poprawią się parametry linii. Jeśli  nie będzie zrywać gdy nie będę podłączone żadne telefony to znaczy że one mogą być powodem sytuacji.  Jeśli dalej sytuacja będzie taka sama to technicy muszą sprawdzić od centralki przyłącze do słupa i linię napowietrzną na złączach.  Ja wymieniam złącze na budynku  i daje nowe końcówki żelowe raz na 2 lata.  Wszystkie dokręcam przycinam i różnica jets ogromna w jakości linii.  Wzywam technika i każe poprawić na słupie przyłącze i to samo.  Najgorszy problem jest gdy jest wilgotno.  Im więcej połączeń tym większe ryzyko że coś nie styka.  Puszkę na budynku wymień hermetyczna  i daj na dławiku. Do zapobiega wilgoci a i żel też swoje zrobi na złączu.  Szansa na uszkodzenie przewodu mała  bo jest na stalowej lince. 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53226
  • 617

Problem Neostrady, negocjacja linii

@akka_sise przewód na fotce to typowy sznur od Panasonica... Nie nadaje się do szerokiego pasma absolutnie. Jak go rozetniesz, to w każdej żyłę zobaczysz więcej bawełny niż miedzi... wywal go.

W wymianie gniazda pomogę. Kup natynkowe RJ 11 w środku z podkręceniem na śrubki. Jak chcesz, to jutro fotne jedno i pokażę jak łączyć. Kabel biały jest na tyle długi, że możesz go rozszyć i sparować dam...jutro pokaże jak...trzeba tylko troszkę uważać na pałce. Podpowiem jak zabezpieczyć w tej puszce do wizyty technika.Powiedz tylko czy masz taśmę izolacyjną pcv?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 28
  • 0

Problem Neostrady, negocjacja linii

super, dzięki za rady szkoda jedynie że większości z tego nie rozumiem, gdybym posiadał zbliżoną wiedzę do waszej to prawdopodobnie nie zakładałbym tu tematu i sam bym sobie pomógł, aczkolwiek jestem zwykłym zjadaczem chleba i nieobeznany w tej dziedzinie. Jesli to możliwe to wolałbym trochę prościej sformułowane porady, bez obrazy ale serwujecie tu poziom prawie tak jak Ci na elektrodzie. Bardzo cenię chęć pomocy i doświadczenie jednak żebym mógł do czegoś dojść dobrze by było najpierw zrozumieć, przynajmniej w połowie. 

Jeśli chodzi o "trzaski na lini" sprawdzano to u mnie wcześniej jakimś urządzeniem i nic podejrzanego nie wykryto, dla zwężenia poszukiwań odłączyłem telefon stacjonarny od FunBoxa. 

@agat13 jutro postaram się przynieść potrzebne rzeczy by zacząć jakieś małe majsterkowanie samemu

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53226
  • 617

Problem Neostrady, negocjacja linii

@akka_sise Nic się nie bój. Bardziej nie zepsujesz...a jak będziesz to robił uważnie, to każda poprawiona złączka upewni Ciebie, że chociaż ona jest ok. 

Po 30 latach na sieci telefonicznej i komputerowej gadamy czasem niezrozumiałe...😁


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 28
  • 0

Problem Neostrady, negocjacja linii

przypuszczam że chodzi o gniazdko coś w tym rodzaju;

mam rację?

po lewej moje obecne. Pytanie jeszcze czy coś potrzebne do odgromnika? @agat13 


rj11.jpg

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Problem Neostrady, negocjacja linii

Przeczyść wszystkie złącza przytnij kable i skręć na nowo.  Złączki żelowe na budynku dociśnij kombinerkami.  To że przewody są miedziane nie znaczy ,że nie śniedzieją.  Lutownicą  jak masz  popraw  luty na filtrze w gniazdku.  Pocynuj na nowo. Nic sie nie stanie. I jak mówiłem sam net bez telefonów . A potem serwis i niech sprawdza przyłącze na słupach.  Powinno rozwiązać sprawę.  Mam to samo wiec zawsze działa. A jak były ulewy większa wilgoć to czasem delikatny trzask w słuchawce był i już zrywało.  Będzie dobrze . 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Problem Neostrady, negocjacja linii

To standardowe gniazdko telefoniczne.  Aby mieć net np starą neostradę  i telefon  musisz mieć jeszcze filtr ADSL.  Ale wydaje mi się że te stare gniazdko co miałeś na foto wcześniej raczej na 99% jest sprawne. To że lekko luźne to nic. każde wtyk się lekko rusza. 

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 28
  • 0

Problem Neostrady, negocjacja linii

Odnośnie filtra ADSL: na przestrzeni lat dostałem od Orange w pudełkach takich z 4 albo nawet i 5. Podobno były używane w przeszłości jednak teraz konsultanci pytali jak jest podłączony mój funbox, poprzez rozdzielacz ADSL>do routera i jeden kabel do telefonu stacjonarnego? czy bezpośrednio kabel z funboxa odrazu do gniazdka telefonicznego, gdy powiedziałem że bezpośrednio do gniazdka to zgadzali się mówiąc że tak ma teraz być.