Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem Neostrady, negocjacja linii

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 28
  • 0

Problem Neostrady, negocjacja linii

proszę wybaczyć amatorskie zdjęcia oraz ich opis ale staram się wdrożyć do tej sprawy jak najwięcej informacji.

 

 

dystans od zaczepienia telefonii do jedynego gniazdka w moim domu wynosi niespełna 2m.


FIT.jpg

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 28
  • 0

Problem Neostrady, negocjacja linii

info na obrazku


POST.jpg

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 28
  • 0

Problem Neostrady, negocjacja linii

delikatnie rozebrane gniazdko przeze mine walnięte kilka zdjęć skręcony z powrotem. probowałem zarówno podlączyć router kablem ADSL z okienka nr.1 oraz okienka nr.2 = bez zmian. Odnotowałem także lekko luźnawe wejście na kabel właśnie w gnieździe telefonicznym


sckt.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12973
  • 53269
  • 619

Problem Neostrady, negocjacja linii

@akka_siseKabel podwieszkowy składa się z dwóch elementów: linki stalowej i żył miedzianych. Oba są zalane czarną powłoką polwinitową. Jeśli przetarcie dotyczy linki stalowej, to nie ma problemu, ale jeśli widać miedziane żyły (a co gorsza są to Twoje żyły), to każda wilgoć powodować może zaniżenie izolacji w stosunku do ziemi czy lekkie zwarcie przez wodę, która jest w jakimś stopniu przewodnikiem napięcia, co zaowocować może właśnie błędami na linii


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12973
  • 53269
  • 619

Problem Neostrady, negocjacja linii

@akka_siseOd razu zaznaczę, że jeśli zauważyłeś nalot z wilgoci, to gniazdo do wymiany. Do poprawienia również samo rozparowanie kabla wychodzącego we ściany, a co za tym idzie kontrola drugiej strony w tej puszce na zewnątrz. Wyjaśniam: w kablu 2x2x0,5 prawidłowe pary to: biało-niebieska i biało-pomarańczowa, a nie niebiesko-pomarańczowa i biało-biała.Sam przewód od gniazda do modemu również bym wymienił na okrągły w przekroju, gdzie żyły są oplecione wokół siebie (taki dostarczony z modemem Orange). Przy błędach liczą się wszelkie poprawki, nawet absurdalne złe styki czy słabo trzymające żyły śrubki od gniazda, dlatego zalecam wymianę na nowe i sprawdzone, chociażby miało dyndać ze ściany takie zwykłe natynkowe za 5 zł.

Masz 4 zadania: zweryfikować przetarcia na kablu słupowym, sprawdzić odgromniki, zmienić parowanie kabla białego do domu i wymienić gniazdo z przewodami


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 28
  • 0

Problem Neostrady, negocjacja linii

Od miesięcy próbowałem znaleźć źródło problemu, otóż słupy telefoniczne które prowadzą przewód do mojego domu na pewnym odcinku stoją w miejscu niezamieszkanym przez nikogo, zajęła się tym natura i wyrosło tam trochę drzew, sądząc że z biegiem lat to one właśnie sobie rosnąc naprężyły mój kabel telefoniczny, uważałem że wywołały kontakt fizyczny z moim przewodem oraz doszło do wielokrotnych starć. W walce o sprawną usługę piła spalinowa poszła w ruch i powaliłem owe drzewa. Kable dostały nadmiar luzu i trochę opadły a z drabiny zauważyłem właśnie te uszkodzenia na kablu. Pamiętam na 100% widoczna była srebrna plecionka ale co do miedzianej linki nie jestem pewny. Wezwałem techników, przyjechali i pokazałem palcem na ten kabel, powiedziano mi że to raczej nie to. Od tego problemu odstąpiłem gdyż sam nie znam się na tym za bardzo. Późniejsze jakiekolwiek próby pomocy od technika kończą się że wysyła mi smsa że "naprawiono" akurat wtedy gdy jestem połączony z interentem niestety nie trwa to długo.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12973
  • 53269
  • 619

Problem Neostrady, negocjacja linii

@akka_siseW przypadku odsłonięcia samej stalowej linki nie ma problemu. Gdy jednak żyły są na wierzchu, obowiązkowa jest wymiana tego odcinka kabla, bo żadna izolacja nie da efektu długofalowego, a miedź będzie się utleniać.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 28
  • 0

Problem Neostrady, negocjacja linii

jesli chodzi o odgromnik; gdy otworzyłem stojąc na drabinie zauważyłem że coś wypadło ze środka, po zakończonym zdjęciu okazało się że to kilka zaschniętych pszczół o czym świadczy że to urządzenie wieloletnie i chyba także jest do wymiany


20210127_152228.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12973
  • 53269
  • 619

Problem Neostrady, negocjacja linii

@akka_siseChyba kolejny bubel. Czy białe żyły również są podłączone w tej puszce do tych kolorowych poprzez te złączki????


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 28
  • 0

Problem Neostrady, negocjacja linii

2 białe są niepodłączone tak samo jak te 2 na dole w gniazdku

jeden duet to biały-pomarańczowy i niebieski-fioletowy


20210127_154303.jpg