Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem światłowód 300mbs wieczorem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Problem światłowód 300mbs wieczorem.

Nakręc filmik jak działa w oznaczonych przez Ciebie godzinach i pokaż Technikowi .


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 183

Problem światłowód 300mbs wieczorem.

Nie wiem, to by było zbyt proste, ale może któreś inne urządzenie podłączone po wi fi np. telewizor (teraz nawet lodówki mogą mieć dostęp do wi fi) w tych godzinach zaczyna szukać aktualizacji lub coś w tym stylu. Odłączyć wszystko co możliwe co łączy się po wifi i zostawić laptopa, może laptop pobiera coś o tej porze. Coś zapycha łącze np. zainstalowany qtorrent ma ustawione wysyłanie na max.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 3
  • 0

Problem światłowód 300mbs wieczorem.

Już dwa laptopy testowaly prędkość w tym czasie,  i były to jedyne urządzenia podłączone w tym momencie do modemu,  niestety nic to nie zmieniło.  Dzisiaj znowu to samo.  Jeżeli jutro znowu w tych godzinach wystąpi problem,  będę zmuszony zgłosić usterkę,  bo z tego co wyczytałem to na swiatlowodzie  takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.  


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Problem światłowód 300mbs wieczorem.

W Orange wszystko jest możliwe.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Problem światłowód 300mbs wieczorem.

@mosiu92  usterke masz zglosic w momencie jak net slabo dziala. konsultant na boku przeciez widzi parametry uslugi. łącza sa monitorowane i widoczne dla operatora do momentu rutera.
jezeli zglosisz w momencie jak Ci wszystko dziala ok to konsultant nie przyjmnie zgloszenia  😉

 

kabel światlowodowy to tylko narzedzie przez ktore "przepływa net"


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem światłowód 300mbs wieczorem.

@s_a_t_a_n łącza oparte o sieć miedzianą owszem, ale przy światłowodzie jest tylko poziom sygnału, który jest bardzo dobry i nie ma wpływu na prędkość.

ONT jest zawsze połączone z OLTem na maksymalną prędkość(2,5Gbit/1,25Gbit)


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Problem światłowód 300mbs wieczorem.

@BORAX  aha  (w sumie to i tak nie wiem o co chodzi 🙂 )


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem światłowód 300mbs wieczorem.

@s_a_t_a_n Na łączach miedzianych masz pełno parametrów po których można wnioskować co się dzieje z łączem takich jak: prędkość synchronizacji, ilość i rodzaj błędów, tłumienie linii, margines sygnał/szum...wtedy zgłoszenie gdy coś się dzieje ma sens. 

Przy łączach światłowodowych bez zapuszczenia "speedtestu" niejako z modemu nie jest możliwe określenie problemów z prędkością, ponieważ jedyny parametr jaki możesz sprawdzić na łączu to poziom sygnału. Oczywiście jest możliwa głębsza diagnostyka, ale nie sądzę aby konsultanci mieli do niej dostęp...


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Problem światłowód 300mbs wieczorem.

@BORAX  dzieki za wytlumaczenie zagadnienia  😉
wracajac do glownego tematu, nawet jak PT dostanie zgloszenie to i tak pewnie nic nie stwierdzi. za to konsultant moze pchnac temat dalej dla ekipy technicznej orange 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 3
  • 0

Problem światłowód 300mbs wieczorem.

Po 1 dziękuję za taki odzew.  A teraz przechodząc do mojego tematu,  to jak mam ostatecznie postąpić?  Godzina 21 łącze zaczyna tracić,  dzwonić w tym momencie do Bok? Czy zgłosić normalnie usterkę za dnia i liczyć na to, że oni w jakiś sposób będą monitorować moje łącze od 21?