Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange


@-brtk-napisał(-a)

pewnie kablówkę po koncentryku albo ETH, a nie światłowód do mieszkania GPON. 

Nie ...

Około 7-8 lat temu pomagałem technikowi Dialogu sam z instalacją światłowodu, byłem z nim w piwnicy świeciłem mu gdy podłączał światłowód w szafie/puszce ( bo ciemno w piwnicy ), potem pomagałem mu przeciągać światłowód do mieszkania a następnie obserwowałem jak mi spawał światłowód spawarką w mieszkaniu i uwierz mi, że jak mówię światłowód to to jest światłowód a nie g..... typu kablówka po koncentryku, nigdy więcej kablówek, miałem 3 lata i były to moje najgorsze 3 lata w życiu, pady internetu co najmniej kilka razy dziennie, a bywało, że padał internet na cały weekend wszystkim w kablówce.

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

Jeśli faktycznie przejrzałeś niniejsze forum to widzisz, że te wszystkie wpisy narzekających na prędkości pochodzą w dużej mierze od tych samych osób, które w kółko piszą generalnie to samo. To jest niestety domena forum internetowego (każdej firmy) - osoby, którym wszystko działa świetnie z reguły się nie pojawiają na forach, aby o tym napisać.

Nie chcę się powtarzać po raz n-ty więc skrótowo napiszę, że przeszedłem do Orange z UPC i jestem zadowolony zarówno ze SPADKU pingów w grach, jak również z prędkości przesyłu z/do największych serwisów/firm takich jak np Netflix, U2Be, Google.

Jeśli masz jeszcze możliwość to podpisz z Orange umowę bez tzw. okresu zobowiązania i sam zdecyduj, czy warunki techniczne oraz obsługa klienta są świadczone na akceptowalnym przez Ciebie poziomie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

@Morciak  Wystarczy poczytać opinie w necie. Masa negatywnych opinii. Nie są to ciągle ''te same'' osoby. Jednym działa, innym nie. Orange jest jak karta graficzna z chin. Jak będziesz miał szczęście to dostaniesz to co napisane na pudełku, a jak pech to w środku będzie chip z prehistorycznym GTS 250.

 

Nie wiem czy ryzyko jest warte zachodu. Jeśli ktoś weźmie Orange bez lojalki to niech zdecyduje czy mu pasuje czy nie.

 

W moim mieście lokalna sieć ma 12 ocen, średnia  4.5/5. Każdy ocenia na 4/5 albo 5/5. Jeśli weźmiesz 12 klientów Orange, ilu będzie zadowolonych? 6-7 max. Tyle w temacie.

 

Ktoś tutaj kilka dni temu napisał że przejście na Orange fiber to zmiana na gorsze bo youtube potrafi zamulić itp itd, ja mam to samo, więc nie, nikt tu sobie nic nie wymyśla..


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

Nikt sobie nic nie wymyśla. Ale spójrz na skalę negatywnych opinii podzieloną przez liczbę klientów... Orange nie jest w czołówce.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

@Banan922

To co napisałeś odnosi się również do UPC, Netii czy Multimedi - przedmiotowe wynika z opisanego przeze mnie modus operandi. W zakresie opinii dot. małych sieci lokalnych, zwracam uwagę na fakt, iż nie jest problemem kupić 1000 "lajków" - na FB istnieją grupy, które zajmują się tym procederem. 🙂


Swoją drogą - mam masę znajomych posiadających Światłowód w Orange, którzy mieszkają w rożnych miastach w Polsce i nie narzekają. W sumie, gdyby nie to forum i zaangażowanie tych paru osób 😉 to bym nawet nie wiedział, że ktoś ma jakikolwiek problem ze światłowodem w Orange.

Pozwólmy @Mitar dokonać rozpoznania ogniem.  


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

Zastanowię się, w tej chwili mam jeszcze umowę z Netią ponad rok, ale może w między czasie wezmę Orange na umowę na czas nieokreślony, najwyżej będę miał dwa światłowody 😛


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

@Mitarja dokładnie zrobiłem tak jak to opisujesz - miałem w mieszkaniu UPC i podpisałem umowę z Orange (umowa zawarta poza siedzibą firmy daje Ci dodatkową możliwość odstąpienia w ciągu 14 dni) - testowałem równolegle usługi obu firm. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange


@Morciaknapisał(-a)

@Mitarja dokładnie zrobiłem tak jak to opisujesz - miałem w mieszkaniu UPC i podpisałem umowę z Orange (umowa zawarta poza siedzibą firmy daje Ci dodatkową możliwość odstąpienia w ciągu 14 dni) - testowałem równolegle usługi obu firm. 


Też tak zrobiłem. Zamówiłem światłowód od Orange jak jeszcze miałem Multimedię z której generalnie byłem zadowolony (60 Mbit/s). Po przetestowaniu Orange byłem (i jestem) super zadowolony, a za 5 miesięcy kończy mi się już druga umowa i podpisuję trzecią dalej w Orange.

Anonim

Nie dotyczy

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

Weź pod uwagę fakt, drogi Sebastianie że Ci "narzekacze" mają umowy z Orange, za zerwanie których płaci się horrendalne kary 😉

Akurat w moim przypadku Orange się poprawiło, nie mniej jednak u innych dalej może być słabo. To, że u nas działa dobrze, nie znaczy że u kogoś działa równie dobrze - a niektórzy mogą nie mieć żadnej alternatywy, dlatego narzekają. 

I daruj sobie wycieczki osobiste, bo zaczynasz robić to samo co ja wcześniej. Twój post już zgłosiłem. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

@Morciak  Wiesz, że znam kilka osób które mają internet z tej lokalnej sieci i sobie chwalą, psiocząc jednocześnie na Orange bo wcześniej mieli 😉 Więc raczej nikt nie kupował 'lajków' na fb. Problem w tym że ta sieć świadczy usługi w innej części miasta i nie mam możliwości zamówienia usługi.

 

@Sebastian1  Poczytaj tutaj tematy. Często ktoś pisze że ma wysoki ping, często jest to ktoś nowy. Poza tym ja tutaj często nic nie piszę przez nawet 2 tyg bo jestem zajęty i nie mam czasu na granie, ale wystarczy że odpalę losową grę online, od razu lagi i skoki pingów więc automatycznie wchodzę na nasz orange zobaczyć co słychać 😄

 

Nawet jeśli nie chcę nic pisać i myśleć o tym internecie, lagi mi o nim sromotnie przypominają. Ostatnio pogrywałem w Strange Brigade, w single wszystko ok, ukończyłem 3 mapki i żadnych problemów z płynnością, a tylko zagrałem ze znajomymi to od razu płynność spada, skoki podczas chodu, niestabilny ping.