Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Załom(zachodniopomorskie)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Światłowód Załom(zachodniopomorskie)

Znalazłem się w sytuacji podbramkowej. Jedynym dostawcą internetu w moim obszarze jest Oragne (po kablu). Niestety ostatnim czasem tak z 2-3 miesiące temu internet stopniowo zwalniał i zwalniał. Z mojej jak i od strony Orange wszystko powinno być dobrze. Jedyna oferta to do 10Mb/s. Jakoś z rok temu bezproblemowo stał na 9 czasami nawet powyżej 10Mb/s. Obecnie sytuacja wygląda znacznie inaczej wahania są od ~1Mb/s do ~5Mb/s z pingiem 100+. Jest tak od ponad 3-4tygodni. W tygodniu rzadko co spada do 1Mb/s ale w piątek od 17-18 internet nawet nie daje rady z google. Według UKE mój obszar jest zaznaczony w tej inwestycji (https://cppc.gov.pl/images/uploads/obszar_3_4_32_66b.pdf). Jedynie w moim obszarze światłowód został zamontowany w 4 blokach na Os. Kasztanowe oraz w szkole. Dodam iż prace nad ciągnięciem kabli na Kasztanowe rozpoczęły się coś na początku 2017. W takim tempie do 2030 będę czekał z internetem. Na dodatek jedyna osoba, która pytała się o światłowód była od prywaciarza, gdzie jego koszt po prostu zwala z nóg co do jego przepustowości. Umowę rozwiążę prawdopodobnie w tym tygodniu albo przed majówką. Umowa kończy mi się wraz z końcem maja (okres 6mcy po umowie na 24mcy) Jestem pewny, że nie dostanę innej odpowiedzi niż "Nic nie wiemy" albo "Nie planujemy rozbudowy". Dałem tak na prawdę czas na 2 i pół roku czasu. I nie prawdopodobnie nie dam więcej. Jutro albo pojutrze przyjdzie do mnie mobilka z T-Mobile (do 60Mb/s) mam czas na 2 tygodnie testowania a BTS jest w odległości <500m bez przeszkód. 

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Światłowód Załom(zachodniopomorskie)

W załączeniu masz listę adresów i daty realizacji w Twojej miejscowości. Jeśli się łapiesz, to niestety trzeba zaczekać. Inwestycje są realizowane etapami. Jeśli nie ma, to pewnie trzeba zaczekać na kolejny konkurs lub komercyjne inwestycje.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 10
  • 0

Światłowód Załom(zachodniopomorskie)

@Piotrekk85nie masz takiej listy dla Kołobrzegu? Mi  kończy się umowa za 3 miesiące , na osiedlu dwa z czterech budynków mają światłowód , ja czekam od dwóch lat (myślałem ,że skoro dwa podłączyli to tylko kwestia czasu). Płacę 79 zł do 80 Mb/s , realnie mam 40Mb/s ale mam alternatywę - UPC i raczej skorzystam.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Światłowód Załom(zachodniopomorskie)

Wszystkie dane są w necie np. tutaj https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/.

Z tym, że w Kołobrzegu Orange nie wygrało POPC, tylko inna firma. Ponadto program POPC dotyczy głównie obszarów gdzie zgłoszono tzw. białą plamę i nie było prędkości min. 30 Mbps.

 

Plik w załączeniu.