Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podziemne przyłączenie światłowodu do domu jednorodzinnego - cena z KOSMOSU oraz technikalia


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 25
  • 0

Podziemne przyłączenie światłowodu do domu jednorodzinnego - cena z KOSMOSU oraz technikalia

Bezpłatne przyłączenie jest tylko nadziemne. Prace podziemne, rurka, przebicie fundamentu są płatne. Takie otrzymałem od nich informacje.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 25
  • 0

Podziemne przyłączenie światłowodu do domu jednorodzinnego - cena z KOSMOSU oraz technikalia

@slav72 Dziękuję bardzo za pomoc 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podziemne przyłączenie światłowodu do domu jednorodzinnego - cena z KOSMOSU oraz technikalia

@tdebski  jeszcze jedno, pamiętaj o tym co podpowiadał @agat13  o głębokości i taśmie ostrzegawczej, 10 cm to ewidentnie za płytko ale dwa sztychy szpadlem (około 40 cm) jest dobrze 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Podziemne przyłączenie światłowodu do domu jednorodzinnego - cena z KOSMOSU oraz technikalia

Osoby, które podłączają usługi od Orange, mają zakaz przyjmowania dodatkowej kasy. Jak chcesz wynająć firmę na rynku, to potem się nie z dziw, że operator podłączający usługi nie będzie chciał skorzystać z tego. Sprecyzuj co chcesz zlecić.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Podziemne przyłączenie światłowodu do domu jednorodzinnego - cena z KOSMOSU oraz technikalia

Na rynku klientów B2C nie ma żadnych niestandardowych podłączeń - poza cennikiem lub pilotem na współfinansowanie budowy. Jak ktoś chce się umawiać na lewo z technikami, to jego sprawa. Bym się nie chwalił tym po internetach na pół Polski. Tylko za rok, dwa, może 5, 15 lat, zdarzy się awaria. Będzie inna ekipa techniczna. Jeśli ta instalacja podziemna nie będzie na planach w Orange, to potem przygotuj się na opłaty.

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Podziemne przyłączenie światłowodu do domu jednorodzinnego - cena z KOSMOSU oraz technikalia


@tdebskinapisał(-a)

Bezpłatne przyłączenie jest tylko nadziemne. Prace podziemne, rurka, przebicie fundamentu są płatne. Takie otrzymałem od nich informacje.


To zrób tak: napowietrznie doprowadź do peszli, a dalej w peszli. Masz tam jak słupek wkopać, lub przytwierdzić do ogrodzenia?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Podziemne przyłączenie światłowodu do domu jednorodzinnego - cena z KOSMOSU oraz technikalia

@slav72 @tdebski  możecie mówić co chcecie, ale 8 stówek nie jest ok. Faktem jest to, że może przyłącze będzie wykonane inaczej niż przewidywane jest klasycznie w tym rejonie, ale to jest naciąganie klienta, który nie ma wyjścia. Jestem naprawdę oburzony. Już fakt pułapu od którego zaczęli zagotował mi krew. Nie akceptuje i nigdy nie będę takiego cwaniactwa...sam jestem usługodawca , ale nigdy bym nie wziął kasy za " przysługę" wynikająca z mojego obowiązku służbowego...

@Piotrekk85  za delikatnie się wyrazileś. Dopuszczam drobne podziękowania za usługę, ale nigdy wymuszenia...

P.S. rozwiązanie absolutnie nie powinno tak brzmieć..to jakbyś określił wysokość łapówki

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Podziemne przyłączenie światłowodu do domu jednorodzinnego - cena z KOSMOSU oraz technikalia

Nie jest obowiązkiem spełnianie wszystkich życzeń. Tylko jeśli to nie jest w budżecie, to klient powinien zrobić instalację niezależnie.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podziemne przyłączenie światłowodu do domu jednorodzinnego - cena z KOSMOSU oraz technikalia

@agat13  może źle to wyraziłem, nie miałem zamiaru promować naciągania klienta, pisałem o cwaniakach w poprzednim poście. Szczerze biję się w pierś, nie miałem zamiaru w żadnym przypadku promować takich praktyk. Jeżeli to coś pomoże i odkupi moje winy proszę @tdebski o usunięcie mojego postu z zaznaczonego jako "rozwiązanie".

Edit.

Ze swojej strony zgłosiłem moderacji prośbę o usunięcie postu w całości, nie tylko jako rozwiązanie, jeszcze raz przepraszam serdecznie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Podziemne przyłączenie światłowodu do domu jednorodzinnego - cena z KOSMOSU oraz technikalia

@slav72 nic w tym Twojej winy, chciałeś odpowiedzieć. Jednak cała sytuacja budzi negatywne odczucia. Co innego tak jak w innym wątku na forum pytać o rozwiązanie, a co innego polecać wprost zapłatę za czynności służbowe. Rozumiem niezorientowane klienta, ale absolutnie nie jestem w stanie pojąć zachowania monterów. Przecież mają za to płacone. Nie twierdzę, że nie mogą pomóc, zasugerować jakieś rozwiązanie...ale jeśli klienta nie byłoby stać na dodatkowe koszty, to odmówiliby instalacji??? Naprawdę nie jestem przeciwny porozumieniu i załatwieniu podziękowania...ale " tak na wydrę"??? Gdyby trafiło to na mnie.........poza tym zadam kłopotliwe pytanie: fakturę wystawią??