Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pingi w światłowód


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5472
  • 22034
  • 179

Pingi w światłowód


@Fade1224napisał(-a)

...

oczywiście na przewodach Orange mogę mieć innego operatora?


Nie, nic w tym nie ma oczywistego i nie musi tak być. Czy masz w Twojej lokalizacji możliwość zamówienia usług u konkretnego operatora to na pewno będziesz wiedział tylko wtedy, gdy spytasz o to tego operatora. Przykładowo w mojej lokalizacji światłowód mogę mieć tylko od Orange i nikt inny nie zawrze ze mną umowy na świadczenie usługi dostępu do internetu w tej technologii. Sprawdzone empirycznie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Pingi w światłowód

To czemu na stronach innych operatorów jest dostępny po wpisaniu mojego adresu 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Pingi w światłowód

Najlepszy, może nie najniższy w każdym przypadku, ale najstabilniejszy ping będziesz miał w Netii, to na razie z tych większych dostawców TOP1 operator pod względem pingu. Na pewno do Warszawy z Netii będziesz miał w większości przypadków niższy ping, bo Orange dalej do większości serwerów z Warszawy kieruje ruch przez zagranicę.

A test, który wkleiłeś nie za bardzo przypomina "światłowodowy", chyba, że robiłeś go przez WiFi w słabym eterze lub masz jakąś awarię lub problem ze sprzętem.

 

Tutaj masz przykład Orange z Warszawy:

GDbZ3Ck


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Pingi w światłowód

Nie takie pingi ma Orange, dużo niższe, coś nie tak.

 

 

Mówiąc szczerze trochę się bałem brać od nich bo różne rzeczy pisali o nich. I tak albo się poprawiło bo kupiłem w 2021,a opinie były z 2018 i 19, albo to stek bzdur był 

 

Gram, ważne są pingi i nie zauważyłem by Ci z netii mieli lepiej, a ponoć tak miało być 

 

FIFA był 26 (teraz są po 8 ale to inna sprawa bo serwr nowy), Fortnite 23, Geshin Impact 25, BF 1 ok 26

 

Tak że albo to samo,albo lepiej. Za to awarie sieci miałem raz przez ponad rok, na 2 godziny. Zero pakietów gubionych 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Pingi w światłowód

Screenshot_20220802_032338_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

 przykaldowo Londy, losowy serwer, powi fi z tel 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Pingi w światłowód

Nie jest to samo, bo Orange w większości nie wymienia się ruchem w kraju, więc gra P2P już jest na korzyść Netii, która routing krajowy ma bardzo dobry. Dodatkowo Netia posiada dużo wykupionych IXow za granicą, choćby na wschodzie nawet. Jitter też jest niższy w Netii przy dłuższych testach. Orange i tak się poprawiło ale kłuje w oczy dalej brak wymiany ruchem w PL, jesteśmy w Polsce a dużo pakietów wędruje przez zagranicę.

Ja teraz sam posiadam Orange, ale to tylko dlatego, że zrobiłem sobie cesję z siostry, bo przeprowadziła się do miejsca gdzie nie mogła mieć Orange a Orange nie chciało rozwiązać umowy bez kary. Nie mam czasu na gry, mało siedzę w domu, więc taki internet mi wystarcza w zupełności do Netflixa, YT, Facebooka itp.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Pingi w światłowód

sąsiad ma z orange światłowód to tylko wiem ze w grze valorant ma 15 pingu (warszawa) to dużo? czy lokalizacja wpłyływa na to że jest to na wsi ?(okolicę gorzowa wlkp)  


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Pingi w światłowód


@Fade1224napisał(-a)

Lepiej powiedz mi czy lepiej założyć Netie na przewodzie Orange czy Orange chodzi o światłowód?


Najlepiej Netię na sieci Netii a Orange na sieci Orange. Jak to mówią spółki diabeł wymyślił. Jak ci coś padnie to później zaczyna się przerzucanie odpowiedzialnością to nie my to oni. A czas uszkodzenia leci...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Pingi w światłowód

Ja gram na konsoli w małej ilości gier można zobaczyć ping, nie ma często takich ustawień 

 

Ale e tych co jest to porównywałem u sibiebe i z yt jak ktoś miał inne sieci i było albo tak samo, albo ciut lepiej na orange 

 

Może trasy na wschód są gorsze, ale tam nie ma serwerów raczej, mamy albo u nas, a częściej Niemcy czy Francja