Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pingi w światłowód


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Pingi w światłowód

Witam czy takie pingi powinny być na światełku od Orange?

 

IMG_20220730_104210.jpg

18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Pingi w światłowód

@Fade1224 wszystko zależy do jakiego serwera wysyłasz ping, jaką trasą biegnie oraz jaka jest odległość. U różnych dostawców te parametry mogą wyglądać inaczej.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22052
  • 181

Pingi w światłowód

@Fade1224 

Ping mierzy czas odpowiedzi serwera na przesłany sygnał. Na ten czas składa się czas przelotu sygnału oraz opóźnienie wprowadzanie przez wszystkie komputery po drodze. Im dalej i im ich więcej tym czasy dłuższe.

W danych które pokazałeś nic alarmującego nie widać: transocenaiczne trasy muszą mieć trzycyfrowe czasy odpowiedzi ze względu na szczególną teorię względności (prędkość światła jest ograniczona) i geometrię Ziemi (odległości są duże). Żeby szczegółowo zweryfikować czy te wartości do tych akurat serwerów są typowe musiałbyś zdradzić szczegóły swojej metodologii pomiarowej, przede wszystkim adresy tych serwerów i sposób podłaczenia ostatniego odcinka sieci (kabel czy WiFi), wtedy możnaby porównać wartości. Bez tego nic konkretnego nie da się powiedzieć.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Pingi w światłowód

@Fade1224 

lepiej używać WinMTR albo PingPlotter

będzie ci pokazywał opóźnienia na poszczególnych hopach w internecie...pingowanie docelowego adresu nie mówi nic 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Pingi w światłowód

Lepiej powiedz mi czy lepiej założyć Netie na przewodzie Orange czy Orange chodzi o światłowód?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22052
  • 181

Pingi w światłowód


@Fade1224napisał(-a)

Lepiej powiedz mi czy lepiej założyć Netie na przewodzie Orange czy Orange chodzi o światłowód?


Kogo pytasz? I co to ma do rzeczy z tematem? Chcesz wiedzieć gdzie będą lepsze trasy do serwerów gier? Na NO napisano już w tej sprawie bardzo dużo postów, poczytaj i może wyrobisz sobie zdanie. Generalnie wyraźnie to Tobie zależy na uzyskaniu pomocy. GIGO.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Pingi w światłowód

@Fade1224 

Netie na światłowodzie Orange, bez dwóch zdań 🙂

jeśli masz taką możliwość to nie ma się nad czym zastanawiać!


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22052
  • 181

Pingi w światłowód

@Fade1224 

Jeśli coś Ci to pomoże, to u mnie na FTTH od Orange (300/50Mbps), Trójmiasto, "osiągi" mierzone prawdopodobnie (sądząc po kolorach infografik) w ten sam sposób/w tym samym serwisie są takie:

j131_0-1659185551987.png

 

j131_1-1659185574114.png

Powiedziałbym że wyraźnie lepsze niż w Twoim przykładzie. Gdyby to miało jakiekolwiek znaczenie.

 

PS. http://ping-test.net/

Gdyby ktoś chciał się przyłączyć...

 

PS1: Z rozpędu USA mi wypadły na rzecz Niemiec, ale wynik był spójny z pozostałymi. Test oczywiście po kablu. A BTW, @Fade1224 Twój test był chyba robiony po WiFi? To by poniekąd tłumaczyło te dodatkowe 20ms i szarpane statystyki. Tak sobie spekuluję. 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Pingi w światłowód

Jaki operator będzie miał najlepsze pingi z okolicy Gorzowa do Warszawy i na Niemcy?

Orange Netia Vectra.. oczywiście na przewodach Orange mogę mieć innego operatora?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 80
  • 0

Pingi w światłowód

600/100 na łączu Nexery, okolice Kielc

 

ftth.png