Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działa światłowód, dioda internetu miga na czerwono


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 45
  • 0

Nie działa światłowód, dioda internetu miga na czerwono

Hej, 

wygląda to tak, że dioda internetu na Funbox 3.0 miga na czerwono. Po wejściu na 192.168.1.1 prosi o logowanie do neostrady, loguję się prawidłowymi danymi i pokazuje błąd uwierzytelniania. Internetu nie miałam już wczoraj, w nocy zaczął działać i przestał w południe. Resetowałam modem, wyłączałam z prądu - wszystko chyba zrobiłam. 

Taki sam problem miałam kilka tygodni temu. Wzywany był technik Orange, który skierował mnie do elektryka (światłowód nie był kładziony przez Orange). Elektryk coś pokiwał kablami z tego co pamiętam jak mi mówił i działało do tej pory. 

Jakieś pomysły co mogę zrobić? W ostateczności wezwę technika/elektryka, ale wolałabym nauczyć się to naprawiać we własnym zakresie - w razie gdyby sytuacja miała się powtarzać. 

25 ODPOW. 25

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Nie działa światłowód, dioda internetu miga na czerwono

@cichutko raczej to problem na linii światłowodowej. Wzywają fachowca od infrastruktury, skoro Orange tylko jest dzierżawcą i niech dobrze sprawdzą, aby za chwilę znowu nie było problemów.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Nie działa światłowód, dioda internetu miga na czerwono

@cichutko  jak znasz swoj login i hasło do internetu,  to wpisz jako login 

rejestracja@neostrada.pl 

Jako hasło 

rejestracja.

Zobacz czy się zapnie na zielono i wejdziesz na stronę www.orange.pl

Jeśli tak, to na czacie poproś o przesłanie prawidłowego loginu ihasla.

Wpisuj ręcznie, a nie kopiuj/wklej

To ważne 

Mów jakie efekty działań 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nie działa światłowód, dioda internetu miga na czerwono

@cichutko  Twój opis (mrugająca na czerwono dioda od internetu) sugeruje na problem z loginem i hasłem do Neostrady 

slav72_0-1659363099577.png

jeśli podpowiedź kolegi @agat13  nie pomoże proponuję kontakt z infolinią Orange.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Nie działa światłowód, dioda internetu miga na czerwono

@cichutko to ten monter chyba jeszcze instrukcji do Fanboxa nie przeczytał. Problem ewidentnie z uwierzytelnieniem a nie światłowodem. A tak na marginesie to elektrycy bez urazy, ale mają niewielkie pojęcie o telekomunikacji a tym bardziej o światłowodach. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nie działa światłowód, dioda internetu miga na czerwono

Może czytał właśnie instrukcję do Fanboxa, a nie do FunBoxa i to wszystko przez to 😁😉 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 45
  • 0

Nie działa światłowód, dioda internetu miga na czerwono

Wpisywanie rejestracja tez nic nie daje,, aktualnie udaje mi sie zalogowac przed admina na strone funboxa i pokazuje ciagle "zestawianie sesji ppp", proba ponownego wpisania danych neostrady/rejestracji sprawia ze ciagle pokazuje sie "trwa uwierzytelnianie" i nie znika po 15 minutach. 

Przed chwila dzwonilam na infolinie, zglosili do dzialu technicznego, ale obawiam sie ze to nic nie da tak jak ostatnio tzn. 3 razy zaznaczyli ze usterka naprawiona a ciagle nie dzialalo

w dalszym ciagu okolo godziny 23 internet zaczyna dzialac i przed 11 przestaje

co dalej? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Nie działa światłowód, dioda internetu miga na czerwono

@cichutko sytuacja dość nietypowa. Zaryzykowałbym reset do ustawień fabrycznych, ale może się modem niestety nie podnieść się.  Tu będzie konieczna wizyta i diagnoza technika 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nie działa światłowód, dioda internetu miga na czerwono

@cichutko  czy możesz zrobić i wrzucić screena ze strony konfiguracyjnej modemu ścieżka: wsparcie>informacje systemowe>FTTH ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 45
  • 0

Nie działa światłowód, dioda internetu miga na czerwono

@slav72

IMG_20220802_183029.jpg