Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange żąda bym płacił obcym za internet, ponieważ nie udało się przeniesienie łącza z winy Orange


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Orange żąda bym płacił obcym za internet, ponieważ nie udało się przeniesienie łącza z winy Orange

Witam,

 

TL,DR:: Orange żąda abym nadal płacił za internet na starym adresie bo "usługa jest tam dostarczana" chociaż ja się z niego wyprowadzam (w ten weekend). Orange bezczelnie twierdzi też że nie ma podstawy do reklamacji niewykonania podłączenia w wyznaczonym terminie ponieważ usługa jest "w trakcie realizacji".

 

A teraz detale:

 

15 m-cy temu podpisałem umo z Orange, w związku z możliwością przeniesienia światłowodu pod nowy adres (dom jednorodzinny) który był w tzm czasie w remoncie.

 

Zapewniono mnie że światłowód już tam leży w związku z czym nie ma potrzeby wysłania technika.

 

Przeniesienie usługi wiąże się z odcięciem jej na starym adresie, więc oczywiście czekałem z nim prawie do końca.. Teraz miało ono nastąpić, jednak jak przyjechał technik okazało się że nie może znaleźć wiązki światłowodu i podłączenie nie zostało wykonane w umówionym dniu i został wyznaczony termin za miesiąc.

 

Pytanie jakie mam możliwości zażalenia/zaskarżenia/reklamacji w tej sytuacji?

 

Dodam że nie dość że mam płacić obcym ludziom za usługę, to nie mam łącza szerokopasmowego na nowym adresie które koniecznie potrzebuję ze względu na pracę. Dlatego priorytetem jest przyłączenie na nowym adresie.  

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Orange żąda bym płacił obcym za internet, ponieważ nie udało się przeniesienie łącza z winy Orange

@Anatol_Pigwa Jeśli reklamacje na czacie/infolinii nie skutkują, należy napisać pismo do Orange w którym wyjaśnisz problem i opiszesz całą sprawę konkretnie i bez osobistych wycieczek...

Wyślij poleconym na adres 

Orange Polska S.A.

Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

Z dopiskiem światłowód

Pismo w ciągu kilku dni przyniesie efekt

Z opłatami mają rację, bo umowa obowiązuje, a za czas bez netu dostaniesz bonifikatę w następnym rachunku


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Orange żąda bym płacił obcym za internet, ponieważ nie udało się przeniesienie łącza z winy Orange

Dziękuję za radę.

 

Uważam że w powyższej sytułacji wzbużenie klienta jest jak najbardziej zrozumiałe. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Orange żąda bym płacił obcym za internet, ponieważ nie udało się przeniesienie łącza z winy Orange

@Anatol_Pigwa Nie Ty pierwszy, ani ostatni masz takie odczucia...

Jeśli obiecali (zweryfikowali w systemach) warunki techniczne na nowym miejscu, powinni się wywiązać.

Jednak spokojnie szybciej sprawę załatwisz


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2192
  • 8152
  • 32

Orange żąda bym płacił obcym za internet, ponieważ nie udało się przeniesienie łącza z winy Orange

Jeżeli jesteś tak bardzo zależny od internetu zawodowo, to powinieneś zadbać o uruchomienie usługi  pod nowym adresem z odpowiednim wyprzedzeniem, nawet przepłacając i płacąc za oba łącza na zakładkę. Oczywiście, możesz się burzyć, że jak to, dlaczego masz płacić podwójnie i jakim prawem Cię pouczam, czy że odpowiadam nie na temat. Twoje prawo. Ja, będąc na Twoim miejscu, zrobiłbym właśnie tak jak napisałem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Orange żąda bym płacił obcym za internet, ponieważ nie udało się przeniesienie łącza z winy Orange

Jeśli masz złożoną obietnicę na piśmie, to dołącz ją do reklamacji.

Wątpię jednak by ktoś to gwarantował.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5819
  • 23686
  • 198

Orange żąda bym płacił obcym za internet, ponieważ nie udało się przeniesienie łącza z winy Orange


@Anatol_Pigwanapisał(-a)

Dziękuję za radę.

 

Uważam że w powyższej sytułacji wzbużenie klienta jest jak najbardziej zrozumiałe. 


Zrozumiałe to wzburzenie czy nie, to bez znaczenia. Możesz się oczywiście awanturować, ale czy to przyśpieszy załatwienie sprawy, to wątpię. My tu na pewno nie pomożemy, bo niby jak.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2658
  • 9685
  • 49

Orange żąda bym płacił obcym za internet, ponieważ nie udało się przeniesienie łącza z winy Orange

@Anatol_Pigwa Możesz zawiesić usługę na starym adresie jak się boisz że ktoś obcy będzie z tego korzystał. Natomiast na nowym adresie dopiero monter ostatecznie określa czy się da czy się nie da. Informację konsultanta należy traktować jako wstępnie pozytywną w kontekście że operator posiada w tym rejonie sieć i świadczy tam usługi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Orange żąda bym płacił obcym za internet, ponieważ nie udało się przeniesienie łącza z winy Orange

Zawiesić można tylko POTS. Niestety takie są procedury Orange.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2658
  • 9685
  • 49

Orange żąda bym płacił obcym za internet, ponieważ nie udało się przeniesienie łącza z winy Orange

@Piotrekk85 Poważnie? To ja bym wyłączył usługę i tyle a później wnioskował o nową pod innym adresem.