Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód Pro


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Orange Światłowód Pro

@impetiginisatio  obecnie chyba nie, bo ile tak naprawdę % użytkowników wysyca upload? Gro transmisji to przesył strumieniowy do nas ( oglądanie streamingowe) , a nie jak dawniej wymiana danych peer to peer

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Orange Światłowód Pro

Trzeba byloby miec jakies statystyki. Uzytkownicy detaliczni w zdecydowanej wiekszosci ogladaja sobie i robia download. Monitoringi to chyba znikoma ilosc.

 

A dla hostingow sa inne dedykowane rozwiazania.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 54
  • 0

Orange Światłowód Pro


@maciejnetnapisał(-a)

P4 ma swój światłowód 5Gbit a upload tylko 300 Mbit. 

6B67500A-F18B-48C7-B443-64EE9B35B487.jpeg


Tam jest ileś opcji. Znajdziesz nawet opcję 5Gbit/150Mbit. To wszystko zależy czy PLAY dzierżawi światłowód (wtedy jest 150Mbit uploadu) czy jedzie po swoich światłowodach i FTTH i masz 300Mbit/s uploadu. To co jest cool tutaj, to fakt, że PLAY daje autoryzowaną wkładke SFP+ którą można przełożyć do swojego routera, który musi mieć SFP+ port czyli pomijamy ONT'a. To już 2 levele wyżej niż Orange w Polsce.

 

Sądzę, że to dopiero początek, jak rozbudują mocniej to się pojawią opcje pewnie i 2.5 i 8 i upload zostanie zwiększony. Mam nadziej, że ta rozbudowa PLAY popchnie Orange do zmian. Topowy produkt grupy Illiad to 8Gbit/700Mbit, ale to też jest EPON a nie XGS-PON, więc Polska wyrasta na lidera. Dajmy im się rozpędzić.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Orange Światłowód Pro

oni zapewne przy tej inflacji i kosztach powoli doganiajacych zachod Europy beda robic - XGS-PON. Bo raz a dobrze. Beda mieli zapas,


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 60
  • 186
  • 2

Orange Światłowód Pro

Każdy kto chce robić upload backupu offsite, upload dużej ilości materiału do chmury czy serwisy wideo, NAS u kumpla, Backblaze, dowolna inna chmura?

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód Pro

@max121 ale ceny to mają zaporowe. Druga rzecz to ilość łączy jakie posiada Play a Orange. Co komu z oferty jak dotyczyć będzie wybranych miejsc w Polsce. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 26
  • 0

Orange Światłowód Pro

Skoro mowa o uploadzie czy ktoś z was ma wykupioną chmurę z uploadem powyżej 100 Mbit ?

Korzystam z darmowej chmury google 15 GB i mam maksymalny upload 100 Mbit.

Może trzeba wykupić wersję płatną żeby przekroczyć 100 Mbit ?

Ewentualnie może znacie inne szybkie chmury.

Mam upload 300 Mbit i taki pokazuje się w speedtest, ale do google mam maks 100 Mbit.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 60
  • 186
  • 2

Orange Światłowód Pro

@trew22 Onedrive wyciąga mi około 500-600Mbps


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 54
  • 0

Orange Światłowód Pro


@mardernapisał(-a)

@max121 ale ceny to mają zaporowe. Druga rzecz to ilość łączy jakie posiada Play a Orange. Co komu z oferty jak dotyczyć będzie wybranych miejsc w Polsce. 


Ja mam u siebie i Orange i PLAY i T-Mobile - nie za bardzo widzę, żeby w pakietach byli droższi niż FTTH od Orange, różnica 10zł w podobnych pakietach to nie zaporowa cena hello?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód Pro

@max121 tanio to jest 300/300 za 135 zł. Operatora z wiadomych względów podać nie mogę.