Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Tutaj jeszcze z chatu, do innych EU hostów ma 60-90 ping, a jedynie do mnie 198 xD Nadal ktoś uważa że Orange nie jest najgorszym dostawcą w europie?

 

zzz.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet


@Piotrekk85napisał(-a)
A kto ściemnia?

No Orange ściemnia, że u nich wszystko jest ok 🙂 A o czym jest kilkadziesiąt jak nie kilkaset stron w tym i innych tematach?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Taka jest odpowiedź Orange? Chyba nie. Wg oficjalnych formułek odpowiedź powinna być że różne parametry nie są gwarantowane. A to różnica.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Według jednych konsultantów jest tak jak piszesz, a inni mówią, że u nich nie widać nic co by powodowało takie opóźnienia i zwalają winę na dostawców za granicą, u których nota bene wykupują styki, za małe styki.

 

Ale to, że nie gwarantują nic, to nie oznacza, że ma to nie działać jak należy i zasłaniać się tym, by klienci byli niezadowoleni. Ja rozumiem, jakieś chwilowe problemy, ale nie parę lat i bez reakcji widocznych.

 

Słyszałeś kiedyś by Francuz aż tak bardzo narzekał na internet od Orange? Chyba nie. Polska to dla nich po prostu dojalnia kasy po jak najmniejszych kosztach i tyle.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

W grach pingi po 100-300 a speedtest jak zaprogramowany 😉

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Speedtest mierzy jedno, a serwery byle gdzie coś innego.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet


@BORAXnapisał(-a)

 

@marcinmilTo, że zacina Ci się cała strona(przeglądarka) na pewno nie jest spowodowane problemami na łączu. Problemu zacinającej się strony bym szukał gdzieś w ustawieniach....problemy z akceleracją sprzętową?

 


A gdzie masz informację że mi się cała strona zacina? Nagranie z początku posta? Strona działała bez problemu a kursorem zacząłem machać żeby pokazać na nagraniu że to nie sprzęt tylko łącze się tak muli.

Co by tu nie roztrząsać to na chwilę obecną światłowód z Orange to jakiś żart i nie polecam go nikomu do grania czy też oglądania filmów. Przeszedłem z 300 mb/s na 1 GB tylko dlatego że różnica w cenie to było 20 zł - taka promocja. Wcześniej nie monitorowałem zbytnio łącza jakoś to nie gryzło mnie tak w oczy i nie miałem czasu na to. Teraz mając trochę czasu postanowiłem się za to wziąć. Myślałem że tutaj znajdę jakieś rozwiązanie ale widzę że nie tylko u mnie jest podobny problem a większość ludzi zwala winę na sprzęt itp. W takim razie powiem to inaczej. Sprawdzałem łącze na różnych komputerach w różny sposób (odpalenie netflixa, youtube czy speedtesta) i nie tyle że ma spadki w prędkości czy że nie chce się podczas pobierania pliku rozpędzić do pełnej prędkości ale o to że w czasie pobierania pliku po prostu zwalnia, zawiesza się jak by musiało coś sobie przemyśleć, jak by łapało zadyszkę i musiało złapać tchu. Rozumię że na komputerze może sprzęt za słaby, dyski ssd czy m2 nie dają rady zapisywać czy jak chcemy to sobie to tłumaczmy ale przy oglądaniu youtube czy nawet streama na twitchu 1 GB nie daje rady i buforuje a 100 mb/s od innych usługodawców działa bez problemu. Już nawet nie chodzi o oglądanie filmów na komputerze ale jak włączę w telewizorze netflixa to jest tak samo i podobnie było jak przełączałem się na łącze innego usługodawcy, czyli buforowanie znikało i wszystko zaczynało płynnie działać. Nie mam Netii dopiero od 3 dni a już za nią tęsknię - tak to krótko podsumuję.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

@Piotrekk85  Ja Ci mówie że jestem jedynym laggerem na ileśtam osób, a Ty dalej że to wina serwerów xD

 

Dla Orange nawet polski host to ''byle gdzie'' bo leci przez Niemcy/Francję i jest 60 ms+ packetloss 😄

 

@marcinmil  Ja nie mam Hyperionu (sieć taka sobie ale i tak 100x lepsza od Orange) od 2 lat a nadal tęsknie 😞


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Kiedyś byłem w UPC i już 11lat minęło jak z nimi nie jestem.Jak się człowiek sparzy wysokim pingiem to już do firmy nie wróci.Mam to szczęście bo w moim rejonie jest jeszcze dwóch usługodawców a jeden częściowo świadczy usługę przez Wi-Fi a potem tylko światłowody więc z Orange się pożegnam w podobny sposób.Do czwartego kwartału tego roku co raz bliżej a mi dodatkowo nie chce się wiecznie wnosić reklamacje i to będzie najlepsze wyjście.W tej chwili to nawet wrogowi grającemu online nie poleciłbym internetu w Orange.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Oj kolega wtopił. FTTH Netii była tu opisywana z przykładami i porównaniem wobec FTTH Orange. Wyjścia na świat, ping i stabilność sprzętu oraz tryb bridge to wiele przewag na światełkiem Orange.