Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Witam.

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym (???) posiadaczem światłowodu z Orange o prędkości 1GB. Pamiętacie ich reklamę gdzie wszystko ładnie chodzi bez opóźnień i szybko jak diabli? Na moje oko i doznania to ściema. Już próbowałem kilka razy dojść do tego dlaczego tak się dzieje że światłowód 1GB jest mniej stabilny niż internet z Vectry przez kabel TV. Liczne ścięcia, utraty prędkości i tragiczna jakość. Nawet nie można w spokoju obejrzeć filmu na YouTube czy Netflixie (połączenie oczywiście na kablu a nie wifi). Miałem do końca stycznia porównanie nawet z Netią światłowodem i generalnie dzięki światłowodowi z Netii się zdecydowałem na światłowód z Orange. Niestety ale Netia nie mogła mi zagwarantować w moim mieście więcej niż 300mb/s a to co dostałem od Orange to zastanawiam się czy można jakoś z nimi zerwać umowę ze względu na jakość? Netia trzymała od początku do końca pełną prędkość a Orange nawet w środku ma zawiechy. Szkoda że nie pomyślałem wcześniej żeby nagrać stabilność Netii póki nie zrezygnowałem więc nie mogę tego pokazać ale proszę tak wygląda pomiar w Orange:

https://youtu.be/6YeCNVFSPac
To nie jest lag w nagrywaniu podczas DL to łącze tak skacze. Widać to w momencie jak zaczynam myszką machać. Oczywiście ping mały ale tylko do serwerów Orange. Do pozostałych na terenie kraju od 35 do 70. Nieźle jak na światłowód co nie? Z tego co pamiętam jak jeszcze miałem Vectrę to tam był już mniejszy ping bo do 50 max skakał na innych niż Vectra serwerach. Próbowałem się kilka razy kontaktować z obsługą i za każdym razem mi mówią że to wina mojej karty bo nie mam karty obsługującej takich prędkości. Kurr... mać mam roczny komputer gamingowy za który zapłaciłem ponad 10k i części sam sobie dobierałem (pracowałem przez długi czas w jednym z dużych sklepów komputerowych jako serwisant a teraz dorabiam jako serwisant więc miałem pojęcie jak to mam dobrać i złożyć -tak dla uprzedzenia kąsliwych wypowiedzi). Tak moja karta jak najbardziej obsługuje 1GB/s. Nawet wczoraj nieudana próba kontaktu z obsługą zakończyła się fiaskiem. Ma ktoś pomysł jak kto ugryźć i co zrobić żeby ustabilizować łącze? Programy typu cFosSpeed nie dają praktycznie nic. Może ktoś by pomógł bo ja już nie mam sił do nich dzwonić i pisać?

73 ODPOW. 73

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Zrobiłem tak jak w przedstawionym przez Ciebie artykule. Dalej to samo z mierzeniem łącza. Skacze jak zając przez miedzę czyli żadnej zmiany.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Po zmianie ipv6 był reset rutera? Warto też przez appkę "Mój Funbox" zrobić test łącza. Co prawda to też serwery Orange, ale zawsze to pewne sprawdzenie. Moim zdaniem co z tego, że w OPL jest światłowód, jeżeli reszta neta, poza strukturą OPL nie wydala...

 

Taka moja sugestia. Jeżeli masz możliwość sprawdź działanie po wifi...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

tak był reset. Wszystko już chyba sprawdziłem. Teraz zastanawiam się czy nie zrobić zgłoszenia serwisowego żeby przyszli panowie technicy i niech oni się tym martwią. Po wifi jest tak samo. Wręcz nawet czasem mam problem z połączeniem się do routera


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Moim zdaniem na niewiele się to zda. Sprawdzą na swoim sprzęcie, stwierdzą że jest ok i jeszcze dowalą Ci  PLN-y za bezpodstawne wezwanie, ale...zawsze można spróbować...

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Może to wina routera, jakąś usterkę złapał, czy bug ma w sofcie, reset do fabrycznych bym zrobił na początek, jak nie to zgłosić sprzęt do wymiany, porobić testy w aplikacji Mój FunBox też nie zaszkodzi zrobić.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Ja, już 2 razy miałem router wymieniany i nadal też mam problemy z Youtube i nie stabilny net , jakaś masakra z tym orange 1Gb/s


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Zrób test certyfikowany na http://pro.speedtest.pl

 

I wtedy wróć z wynikiem. Tylko uzyskaj certyfikacje odłączając sprzęty od wifi i wyłączając zbędne programy. Przed rozpoczęciem testu będziesz miał napisane co zrobić by test był certyfikowany.

 

A jeżeli chodzi o opóźnienia, Orange na razie najgorsza sieć pod tym względem.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet