Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Test pobierania pliku 

Test Speed test

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Co wpisać w te tabelki przy 1Gb? Chcę się zarejestrować na PRO Speed Test 

https://pro.speedtest.pl/

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Musisz wpisać dane z umowy jakie masz przy swoim internecie. Ja mam np. 300Mb/s w UPC, to minimalna prędkość mam 40% więc wyliczyłem i wpisałem, zwykle dostępna mam 70%, też wyliczyłem i wpisalem, a w max wpisałem 300.

 

Te % to są dane z mojej umowy.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

@Banan9Oczywiście, że styk również może być zły. To wszystko nie jest takie zero-jedynkowe.

@marcinmilTo, że zacina Ci się cała strona(przeglądarka) na pewno nie jest spowodowane problemami na łączu. Problemu zacinającej się strony bym szukał gdzieś w ustawieniach....problemy z akceleracją sprzętową?

P.S. Postanowiłeś się przesiąść na 1Gbit, a tak naprawdę jakbyś monitorował użycie łącza w okresie czasu użytkowania przez całą rodzinę to nie byłoby żadnej różnicy pomiędzy 300 Mbit/s, a tym 1Gb/s z wyłączeniem czasu pobierania pojedynczego pliku. Ba, sumaryczne użycie nie przekroczyłoby zapewne 100Mbit 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Dlatego niech testy robi tym programem z pro.speedtest.pl, tam musi spełnić warunki by wykonać test certyfikowany. Nic nie może wpływać na wynik. Jak robi test, to musi być tylko on podłączony do routera, żaden program nie może obciążać sieci w znacznym stopniu. W wyniku będzie miał wyszczególnione przeróżne dane, będzie napisane jaki ma sprzęt, zużycie procesora podczas testu itd. Bardzo fajne narzędzie i dobrze mierzy prędkość. Oczywiście nie łączy się z serwerem testowym dostawcy, więc nie ma tak łatwo.

 

Tu macie te warunki, macie testowe screeny, u mnie nie będę robić testu, bo bym musiał z 6 urządzeń odłączyć od WiFi i telewizor kablowo, a mi się nie chce:

 

 

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Jesteś pewien że nie łączy się z serwerem testowym dostawcy? Sądząc po pingu to chyba łączy, bo nigdy nie widziałem 7 ms do serwera na innym szkielecie niż Orange.

 

Test pokazał ponad 300/30, identycznie gdy robię test do serwera Orange na speedteście. Nawet jeśli to faktycznie nie jest serwer Orange to Orange widocznie ma z nimi bezpośredni styk by dobre rezultaty wychodziły i by ludki nie mogły narzekać. Że co? 300 ping w grze? Youtube muli? Twój stream laguje? Ale przecież certyfikowany test wykazał pełną prędkość więc dostawca jest super! 🙂

 

W widełkach dałem ''maksymalna'' 320 dl i 35 up bo tyle widywałem na speedteście gdy sieć jest mniej obciążona.

 

11.png

 

22.png

 

Zresztą nie wiem jaki sens ma ten test. Speedtest speedtestem,ale wystarczy że odpale steama, losowy serwis hostingowy albo youtube i będzie pobierać dane kilkukrotniej wolniej niż wykazuje speedtest.

 

EDIT: Dla porównania zobacz test do Warszawy, serwer Orange:

 

A teraz również Warszawa ale inny serwer:

 

Widać różnicę, prawda? 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

W traceroute masz IP serwera testowego w tym teście.

 

Szczegóły pomiaru weź.

 

Nie wiem czy mają bezpośrednie styki, ale znając Orange i ich nieuczciwość, to mogli się zabezpieczyć dobrym stykiem do tych pomiarów.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Mówisz i masz 😄

 

 

2.png

3.png

4.png

 

5.png

 

Tak jak mówiłem - Orange ma bezpośredni styk w Warszawie.. to tak jakbym testował do szkieletu Orange...

6.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

I to jest właśnie widoczne. By prędkość była dobra, brak opóźnień do tanga potrzeba dwojga, sam operator nie ma na to jedynie wpływu.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Ale to operator wybiera styki i za nie płaci. A Orange nie ma dużo bezpośrednich styków w Polsce. A za granicą ma przeciążone opentransit i inne styki po najtańszym koszcie.