Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Problemy z telią są znane. Dyskusja dotyczy się już w innym wątku https://nasz.orange.pl/t5/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-i-Neostrada/Telia-net/m-p/3657#M258

Czy ktoś ma inny problem z serwerem/stroną/usługą nieprzechodzącym przez Telię?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Piotrekk85 Wiem że problem z telia.net jest znany, ale aż takich skoków pingów nie było na ipv6. Był za to packetloss. Bez ipv6 zresztą też jest + gigantyczne wahania pingów.

 

Jeśli chodzi o Orange, pakiety u nich przechodzą tylko przez 2 szkielety - opentransit i telia.net. W opentransit również zdarzy się packetloss, ale rzadziej. Telia.net to okropieństwo, jednakże domyślam się że to nie jest wina ze strony telii. Dużo dostawców używa telii jako główny peer i tego problemu nie ma. Takie problemy są tylko w Orange. Zapewne wykupili najniższy transfer, dlatego telia.net olewa pakiety przychodzące od Orange. Telia.net to Tier 1 i jeden z największych szkieletów na świecie, i jedynie Orange ma ciągle problemy z telią...

 

Swoją drogą skoro Orange oferuje ludziom światłowód i mega prędkości, powinni chociaż to jakoś ogarnąć... przecież to jest śmiech na sali 🙂

 

Wyobraź sobie takie cos, gdy kumpel prosi Cię byś stworzył serwer w grze a Ty odpowiadasz ''mam światłowód ale nie mogę zahostować serwera bo połowa graczy laguje''

 

Znam to z autopsji... 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Czyli problem znany od 2 lat i dalej piszą, ze cos z tym robią ale tak naprawdę to nic się nie zmienia.. I teraz mam dwa lata płacić za internet, który wyciąga 50kb/s w 2017 roku? Właśnie próbowałem ściągnąć plik ważący 700mb, czas 4h do zakończenia.. To są jakieś żarty?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Neos Nic nie robią. Dlaczego? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze 🙂 Transfer i szkielet telii kosztuje. Orange to korporacja, a jak każda korporacja chce jak najmniej wydać a jak najwięcej zarobić. Orange mógłby być topowym dostawcą internetu w Europie, ale nawet mój znajomy ze Słowacji mówi ze u nich Orange to również jedno wielkie bagno.

 

Wykupić najtańszy transfer od telii, zebrać jak najwięcej klientów i niech płaca i niech siedzą na przeładowanym węźle 🙂 A kogo to obchodzi że pingi jak z księżyca i utrata pakietów... Net chodzi? Chodzi. ileśtam mb na speedtescie do serwera Orange jest? Jest. No to nie ma problemu 🙂

 

Taka jest właśnie polityka Orange. Już nie mówiąc o tym że pakiety do większości polskich ISP idą przez opentransit w Niemczech, szukają punktu wymiany ruchu z węzłem na ktorym oparty jest dany ISP (więc zachaczają o inny kraj, np Austrię) i dopiero wracają do Polski. Nie dziwne skąd ping 50 do kumpla 100km od nas 🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Zauważyłem, że z zagranicznych serwisów dobrze działa mi YouTube - mogę spokojnie oglądać w Full HD. Sprawdzałem trasy pakietów i przechodzą przez Opentransit a mimo to wszystko jest ok. Czyżby YouTube miał ustawiony wyższy priorytet od innych stron?

 

Myślę, że zagraniczni dostawcy po prostu olewają Orange, bo wiedzą, że im nie zależy na szybkich połączeniach za granicę. Ma być deklarowana prędkość do najbliższego serwera i tyle - resztę mają wiadomo gdzie.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@NikiTim Dokładnie tak jak piszesz. Olewają bo po prostu Orange jest skąpcem i nie chce płacić za transfer i wymianę ruchu.

 

Co do opentransit - opentransit w przeciwieństwie do telii należy do Orange. Dlatego też działa lepiej, jest to ich własny szkielet, nie muszą płacić za niego dużych sum tak jak za telię 🙂

Opentransit rzadko traci pakiety. Co do pingu - jest tak sobie, ale pakiety przechodzą.

 

Niestety około 80% tras pakietów przechodzi przez telię, dlatego telia boli najbardziej.

 

A jak już pisałem, Orange mógłby być europejskim liderem internetu który kojarzyłby się z dużymi prędkościami i świetnym trafficiem... mają możliwości, ale wszystko rozbija się o chciwość oraz pieniądze.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Youtube akurat chodzi w miarę znośnie, ale już facebook to masakra, filmik w 360p potrafi przyciąć.  Tutaj wstawiam link do linux mint, system w pełni darmowy. Na tej stronce istnieje lista serwerów, z której chcemy ściągać. https://linuxmint.com/edition.php?id=226

Teraz spróbujcie sobie ściągnąć tego linuxa z serwera ICM- University of Warsaw i porównajcie z Onetem. ICM idzie prawie full prędkość, Onet wyciąga w okolicach 80-90kb/s, przynajmniej u mnie. Jak chcecie to posprawdzajcie sobie jeszcze jak idzie na innych serwerach.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Neos Facebook idzie przez telię i dlatego jest masakra 😉

 

EDIT: Po prawie 3 godzinnych problemach telia wróciła chyba do względnej normalności. Ping do Hamburga oraz Londynu już jest dobry. Dalej pakiety idą przez USA (Nowy Jork, Chicago oraz Seattle) więc to norma że ping będzie powyżej 100.

Trace do twitch.tv:

http://prntscr.com/fj036e

 

To tylko dowód na to że transfer od telii wykupiony przez Orange jest strasznie przeładowany. Godziny szczytu tj 19-23 gdzie najwięcej ludzi korzysta z internetu i ping przez telię wariuje 😉

 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Jakie teorie spiskowe...
Telia m.in. obsługuje gry sieciowe. Niestety polscy operatorzy nie są skorzy do blokowania usług za włamania/spam/itp. Jak wpiszecie w google nazwę operatora i hasło telia znajdziecie wiele postów (by mieć skalę zjawiska podzielcie to przez liczbę klientów - wychodzi po równo).
Czemu jedni mają problem, a inni nie? Raz blokada jest od Telii na host, raz na jakiś zakres ip, czasem na konkretne ip. Raz na jeszcze coś innego.
"blokada" nie zawsze też oznacza brak dostępu, ale niższy priorytet w dostępie.
Gdyby każdy korzystał racjonalnie z internetu, to nie było by problemów...

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Orange nie jest jedynym dostawcą który używa telii jako główny peer... a tylko Orange ma takie problemy. 

 

Chciałbym by były to teorie spiskowe... ale wcale na to nie wygląda.