Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

-ktos-

Nie pisałem do Ciebie tylko do "Banana" bo zauważyłem ,że on w Łodzi ma lepsze połączenie od tego z Wrocławia.Ty zresztą dodajesz jakieś nieczytelne te zrzuty.

Dziwię się tylko ,że gdy sprawdzam często położenie względem adresu  IP to mimo ,że widać iż połączenie jest z Wrocławia wykrywa Mnie na mapie jakbym miał łącze w Łodzi.

Dzisiaj jakiś pechowy dzień dla światłowodu patrząc na ten sam adres - ed-v-a106.fe.core.pw


PING TEST ed-v-a106.fe.core.pw 2018-03-30 22_04_45.png

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Niestety kowalski nie odczuje sprawdzając poczte....miałem internet symetryczny 1000mb/1000mb 1ms jak orange wywieszal plakaty rewolucja rewolucja... 300 mb swiatlowod....(smiech)

Niestety polasilem sie na umowe orange ze wzgledu na pakiet tv  pierwsze 3msc nawet ok pozniej sie zaczelo utrata pakietow danych telia ....i pingowanie to jest jakis dramat wogole nie pod graczy...jezeli zaczniesz wiecej grac czy stremowac telia cie ukroci i orange czy biznes pakiet czy zwykly 600 swiatlowod...nic ci nie pomoze a ostatnia infromacja po 10tym telefonie jest taka ze "niech pan korzysta  z polskich stron ,,,za serwery  zagraniczne my nie odpowiadamy" sredniowiecze ....rodzina za odra predkosc po miedzi 20 mb czuje sie odrazu brak utraty pakietow i strony odswierzaja sie i pinguja sekundowo a nie co minute a tutaj muli kręci dzikie akcje....wspolczuje gracza i osoba ktorych praca i wymiana danych jest za oceanem ...no chyba ze 600tki potrzebujecie do czytania pudelka:)lol bo tylko pod to sie nadaje..i pod tv ..wysylanie i odbior plikow ...powiedzmy ze srednie....ipv6 i ipv4 jest w zwyklym necie 600  a w biznespaku* tylko ipv4?!?! gdzie najwazniejsze serwery za oceanem sa na ipv6.........ale to jakis ogolnopolski problem....szczesciarze z romani i krai gdzie swiatlowod zostal polozony od poczatku do konca mozna pogratulowac...nie wiedza jaki skarb maja i tylko ipv6 w sieciach....i jeszcze jedno----- miejsce wazne--- najlepiej juz jak macie to w warszawie,,,,przy duzym serwerze tak jak wawa poznan czy gdanska chociaz obstawialbym wawe...poniewaz bedzie ci szedl ten swiatlowod* przez jakies wioski....gdzie ms tracisz

Ciesze sie ze znajduje takie tematy poniewaz myslalem ze to ja zglupialem....

Pytanie do orange ---?

Co Z utratą pakietow???Czy mozna to reklamowac wraz ze zwrotem kosztow za brak pelnej uslugi???

To troche obgryziony cukierek w ladnym papierku....


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@morderinc  Dokładnie masz racje. A jak ja napiszę o kiepskich połączeniach do U.S czy wielu innych krajów no to wtedy mi ludzie mówią że po co mi dobry ping do U.S. 😄 Wiadomo że 50 ms do wschodniego U.S jest niemożliwe, ale jest zasadnicza różnica między 105 ms i 0% packetloss a 125 ms i 3% packetloss.

 

Poczytaj tematy o lagach w Fortnite, telia - problemy z pingiem i kilka innych, tam się wszystkiego dowiesz. No chyba że już to zrobiłeś to szacun. Bo czytania sporo 😉

 

Aktualnie nie wiem jak mam ocenić ten internet. Niby pingi przez telię sie poprawiły, teraz np do routera telii w Amsterdamie jest 28-29 ms. Do Londyniu 33 ms. Lepiej niż było 3 miesiące temu i wcześniej, bo wtedy pingi były większe o 10-15. Ping niby dobry ale nadal mam wrażenie że telia traci pakiety. Może nie cały czas ale stosunkowo często. Jednak nie mam pewności czy to jest wina Orange. Mam znajomego w Szwecji który ma neta prosto z telii, nawet jego modem jest od telii, menu jest w ich kolorach itp itd. i mówi że wszystko mu chodzi. Mega dobre pingi, 0 lagów. Do Słowacji ma lepszy ping niż ja pomimo że mam dużo bliżej. Dla mnie to wygląda tak że telia to podrzędna chciwa firemka, swoim klientom korzystającym z ich internetu i węzła bezpośrednio daje najwyższą jakość, a innym dostawcom którzy używają ich węzła (takim jak Orange, Vectra i inne) wciska po prostu byle co i niski priorytet. Zwłaszcza Polakom. Jak pakiety wychodzą z Polski to routery telii gdyby umiały mówić to pewnie powiedziały by coś w stylu ''a co nas obchodzą twoje pakiety? spadaj polaczku'' i pakiety są tracone. Przykre ale inaczej nie da się tego wyjaśnić... a potem za granicą w grach online uchodzimy za 'laggerów' bo takie twory jak telia przypinają nam taką łatkę.

 

Niby narzekamy na Orange ale wydaje mi się że nie wszystko jest tylko i wyłącznie ich winą. Zwłaszcza że od kilku miesięcy faktycznie zgłoszenia nie zostały olane i panowie z Orange poprawili nieco trasy i pingi. Jedyne co jest niezaprzeczalną winą Orange to korzystanie z ''usług'' telii.

 

EDIT: Tutaj macie screen jak wygląda menu routera telii dla światłowodu w Szwecji u znajomego: https://prnt.sc/jkqrmd

 

Facet nie ma żadnych problemów z netem. Giercuje po kilka godzin dziennie i nie narzeka. Dziwne, co nie? U niego 100% tras leci przez telię.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Telia jest chciwa a Orange jest skąpe. Za jakość trzeba zapłacić. Orange nie wykupuje odpowiedniego SLA, to i pojawiają się degradacje w godzinach szczytu... Dodatkowo mają mało alternatyw i trasy lecą prawie zawsze przez talię. Do żadnych innych IX'ów się nie wpinają, to i jakość połączeń mają słabą.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Po przeszukaniu google wielu dostawców ma tu i tam problemy z telią. Stąd wnioskuję że telia po prostu jedzie po bandzie...

 

A zakładając że faktycznie masz rację no to pisałem już kiedyś że telia nie jest jedyna, jest kilku innych tier 1 które wcale nie są gorsze (wręcz przeciwnie!) a z pewnością dużo tańsze.