Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Mam neostradę do 10Mb ale od niedzieli (04.06) prędkość połączeń na zagraniczne serwery spadła do ok. 2Mb: 

6366579873

Przy połączeniach z polskimi serwerami prędkość jest prawidłowa: 

6366569484

Technik Orange po sprawdzeniu parametrów łącza wykonał test połączenia z najbliższym serwerem ( wynik: 10Mb) i uznał, że wszystko jest ok, sprawa zamknięta. Ponowiłem zgłoszenie problemu, zostałem poinformowany, że "Orange nie gwarantuje żadnych prędkości na zagraniczne serwery". Obecnie muszę korzystać z VPNa żeby mieć normalną prędkość internetu.

264 ODPOW. 264

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Z jednej strony to wynik kiepskich umów międzyoperatorskich Orange. Z drugiej strony sami użytkownicy robią nie zawsze zgodne z prawem działania, a Orange niestety bardzo rzadko komuś blokuje usługę internetową. Wpisz hasło telia do wyszukiwarki tutaj na NO.
Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Bez tytułu9.pngBez tytułu10.png


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Skoro nie jest to awaria tylko celowe ograniczanie prędkości to chciałbym znać jego powód. Dlaczego przez prawie dwa lata wszystko było w porządku a teraz nagle nie jest.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Nie jest to celowe. Jak zmieni Ci się zakres numeracji ip, sytuacji wyżej nie będzie.

Masz problem z konkretną stroną lub usługą? napisz do niej info z prośbą o odbanowanie ip

Po screenie wyżej widać że problem nie dotyczy wszystkich.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery


Piotrekk85 napisał(-a):
Nie jest to celowe. Jak zmieni Ci się zakres numeracji ip, sytuacji wyżej nie będzie.

Od niedzieli wielokrotnie restartowałem router. Dostaję IP z różnych zakresów: 83.30.***.***, 83.26.***.*** - niczego to nie zmienia.

 

Masz problem z konkretną stroną lub usługą? napisz do niej info z prośbą o odbanowanie ip

Problem dotyczy wszystkich stron i usług na zagranicznych serwerach.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Jeśli dosłownie wszystkie, to zgłoś to na BOK. Ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. A próbowałeś zmienić dnsy? nie masz jakiegoś firewalla włączonego? problem dotyczy jednego urządzenia czy kilku?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Na BOK zgłaszałem dwa razy. Dla nich problem nie istnieje skoro mam 10Mb przy połączeniu z najbliższym serwerem. Był nawet technik, sprawdzał parametry łącza itp. DNSy mam google'a, zmieniałem - bez rezultatu. Firewall jest domyślnie ustawiony na routerze - nic w nim nie zmieniałem od lat. Poza tym problem znika przy korzystaniu z VPNa więc to nie sprzęt.

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@NikiTim 

Nie wiem, czy wiesz, że masz, umowę od 1Mb do 10Mb a nikt nie gwarantuje, że będziesz miał takie same wyniki testu na zagranicznych serwerach, jak i na polskich.

.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Wiem jak jest skonstruowana umowa ale gdy z dnia na dzień prędkość internetu spada mi 5x to coś jest nie tak.