Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Wpisz w google hasło "upc telia" lub "vectra telia" - ilość wyników podziel przez liczbę klientów.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

UPC używa własnego szkieletu, a Vectra korzysta z węzła Level3 🙂

 

Pakiety nie zaczynają iść przez telię gdy korzystamy z vectry lub UPC, ale przechodzą na telię (gdy jest taka potrzeba) w punktach wymiany ruchu z wymienionymi wyżej węzłami. Wtedy to inna para kaloszy, bo w Orange utrata pakietów przez telię jest głównie w Warszawie oraz Niemczech. Routery telii w innych krajach dają radę nawet przez Orange.

 

W moim mieście jest Vectra, korzysta z niej kilku moich znajomych i nie mają żadnych problemów. Własnie rozwazam przejscie do Vectry gdy się juz uporam z tym światłowodem... 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Ale co mnie obchodzi, że ktoś nadużywał internetu? Ja płacę za internet od 1 do 10. Teraz mam 50kb/s. W orange jak rozumiem jest odpowiedzialność zbiorowa, skoro tak to napiszcie na waszej stronie, ze w 2017r oferujecie internet 50kb/s, wszyscy was wyśmieją. Aero2, które jest za darmo szybciej działa. Proszę o jakieś konkrety, napiszcie kiedy kończy wam się umowa z nimi, a nie zwodzicie ludzi od kilku lat.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Płacisz za internet do "świata". Żaden operator nie ma wpływu na ograniczenia prędkości po drugiej stronie. Skorzystać z rozwiązań ala no-ip czy vpn i problemu nie będzie.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Nie bede kupował za swoje pieniądze vpn, jak orange ma problemy to niech zapewnia to użytkownikom, albo niech podpiszą lepsza umowę z tą telia. Place za internet do swiat, dobrze powiedziałeś, a nie do 5 stron internetowych. Normalna firma by to załatwiła w pol roku max, a problem od 3lat. Umowa kończy się za pół roku, tyle mnie ratuje. I nie mow ze orange nie ma na to wpływu bo to oni podpisują umowy na transfer.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Neos Tylko Orange ma problem z telią... więc to definitywnie ich wina. Jest tak jak mówisz.

 

Z tego co zauważyłem, rano, wczesnym popołudniem i w nocy Orange działa w miare dobrze.

Tutaj testy z dzisiejszego speedtestu:

 

Łódź (4ms)

http://www.speedtest.net/my-result/6373316972

 

Północne Niemcy, losowy serwer (15ms)

http://www.speedtest.net/my-result/6373322483

 

Sztokholm, Szwecja (32ms)

http://www.speedtest.net/my-result/6373327138

 

Szkoda tylko że wieczorem znów pewnie będzie mogiła i przez 3 godziny mega pingi i packetloss...

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Piotrekk85 Telia.net jest ogólnoświatowym szkieletem... mam kumpla który ma UPC i aktualnie nie ma problemów z lagami. Zauważ że temat był napisany 2 lata temu. Jak już pisałem, telia.net jest używana przez wielu dostawców, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W Rumunii bardzo dużo ISP używa telii jako główny peer (m.i.n RCS-RDS). Nie spotkałem się by ktoś inny niż użytkwonik Orange narzekał. Telia śmiga świetnie w innych krajach... Takie rzeczy tylko w Polsce 😉

 

Załóżmy że masz rację i telia ma kiepski stosunek do Polaków. W takim razie olać ich i zmienić węzeł. Telia nie jest jedyna. Jest Level3, jest bardzo dobry (i tani) Cogent. Wybór jest. Nie trzeba ludzi katować takimi lagami.

 

Mój poprzedni dostawca z którego usług korzystałem do połowy 2016 roku używał Cogenta jako główny peer. Efekt? Byłem jednym z najlepszych hostów, ludzie sobie mojego hosta chwalili, niezależnie od gry. Problemów z lagami też nie miałem. Ping bardzo dobry. Brak utraty pakietów. Dodatkowo Cogent jest o wiele tańszy od Telii i również ma dobry routing.

 

Orange naprawdę nie musi katować ludzi. Jednakże domyślam się że zmiana szkieletu kosztowała by ich fortunę...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Sam sobie zaprzeczasz @Piotrekk85. Piszesz, że:

Żaden operator nie ma wpływu na ograniczenia prędkości po drugiej stronie.

a potem:

Skorzystać z rozwiązań ala no-ip czy vpn i problemu nie będzie.

Oczywiście, że problemu nie będzie bo dostawcy VPN dbają o jak najlepszy routing i prędkości transferów a Orange ma to gdzieś. Pokaż mi drugiego dostawcę internetu który ogranicza prędkości na zagraniczne serwery.

 

Dla porównania, Orange bez VPN:
6373443743

 

i Orange z VPN:

6373451917


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Od kiedy no-ip świadczy Orange? Na vpn od Orange problemów nie ma. Screen wyżej pochodzi z innego vpn.

Napisałem kilka stron wcześniej czemu jedni mają problemy, a inni nie - nawet u tego samego operatora. Od początku 2017 zmieniło się prawo dot. neutralności sieci. Obowiązuje tylko operatorów. Twory typu telia już nie. Gdyby ruch byłby bezpośrednio, problemów by nie było (jak na początku internetu w PL).

Dobra, ta dyskusja i tak nic nie zmieni. Każdy operator jest ble i najgorszy. Tu naprawdę potrzeba dużych zmian w prawie. Niestety Unia coś robi w temacie, ale bardzo powoli.

Ps. dostawcy vpn mają mniej klientów i dużo szybciej blokują usługi.