Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Banan92 To wykasuj /ipv6 i zapisz na być xxxxxxxx@neostrada.pl i będzie git.

W wierszu polecenia uruchom następujące polecenia we wskazanej kolejności, a następnie sprawdź, czy problem z połączeniem został rozwiązany:
Wpisz netsh winsock reset i naciśnij klawisz Enter.
Wpisz netsh int ip reset i naciśnij klawisz Enter.
Wpisz ipconfig /release i naciśnij klawisz Enter.
Wpisz ipconfig /renew i naciśnij klawisz Enter.
Wpisz ipconfig /flushdns i naciśnij klawisz Enter

Mam vdsl do 80Mb

Przechwytywanie.PNG


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Z tego co wiem ipv6 musi być w ustawieniach. Zrobiłem tak jak pisałeś i... wow. Ping faktycznie nizszy. Wcześniej do wawy było 28, a teraz

Jednakże nadal nie ma pełnego 100mb, ale nie będę się już czepiał.

 

Transfer do Waszyngtonu nadal kiepski, ale chociaż ping dobry.

 

Jak będe miał czas to zobaczę czy nadal występuje problem w grach.

 

EDIT: Nigdy nie ruszałem tego ipv6... każdy pisze że na światłowodzie musi być ipv6, nawet Ci co zakładali mówili żeby tego nie ruszać i to musi być. Dziwne.

 

Poki co ping po usunięciu ipv6 jest lepszy.

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Banan92 To że masz to w umowie to nie musi być bo ja na razie są spore problem z /ipv6 masz tu opisany przez kolegę @mabud73

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-i/Problemy-z-protoko%C5%82em-quot-IP...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Cóż, wygląda na to że po usunięciu ipv6 mam poblokowane porty. Nie działają również ustawienia firewalla w routerze. Nie działa również DMZ. Jest na to jakiś sposób? Z poblokowany portami również niewiele zdziałam.

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Banan92 Masz wszystko opisane w linku wyżej.Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Był u mnie wczoraj technik i powiedział, że linia jest w dobrym stanie i w zasadzie to tyle. Wina musi być po stronie Orange, tym bardziej, że jeszcze tydzień temu wszystko normalnie działało.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

W Twoim linku nie ma nic poza tym jak usunąć lub dodać ipv6 w routerze 🙂

 

Przed usunięciem ipv6 firewall działał, uPnP działało, potrzebne porty były oblokowane. Teraz jest mogiła. Gdy wchodzę w ''konfiguracja zapory sieciowej'' nie moge nic zrobić. Nawet jak daje na ''niski'' i chce zapisać - nic się nie dzieje. Jakbym wgl nie zapisał. DMZ również nie działa. Wcześniej pisało ze DMZ nie jest obsługiwany przy ipv6. Teraz jest ''obsługiwany'' ale gdy próbuje dodać DMZ i przekierować na swój komputer (192.168.1.11), nic się nie dzieje. Router umarł po usunięciu ipv6 😉 Dodam, że go restartowałem.

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery


Banan92 napisał(-a):

W Twoim linku nie ma nic poza tym jak usunąć lub dodać ipv6 w routerze 🙂

 

Przed usunięciem ipv6 firewall działał, uPnP działało, potrzebne porty były oblokowane. Teraz jest mogiła. Gdy wchodzę w ''konfiguracja zapory sieciowej'' nie moge nic zrobić. Nawet jak daje na ''niski'' i chce zapisać - nic się nie dzieje. Jakbym wgl nie zapisał. DMZ również nie działa. Wcześniej pisało ze DMZ nie jest obsługiwany przy ipv6. Teraz jest ''obsługiwany'' ale gdy próbuje dodać DMZ i przekierować na swój komputer (192.168.1.11), nic się nie dzieje. Router umarł po usunięciu ipv6 😉 Dodam, że go restartowałem.


@Banan92 A co tu jest z tego linku https://nasz.orange.pl/t5/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-i-Neostrada/ipv6-a-dost%C4%99p-z-zewn%C4%85trz/m...

@Neos Jakiś test speed i równiesz statystyki DSL z routera ?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

W tym linku użytkownik ma problem gdy używa ipv6, a ja mam to samo gdy nie używam.

 

Przeszukałem google i cóż, znalazłem to o czym przed chwilą pisałem

 

''No to teraz wiesz już o problemie i zmieniasz login na ten bez /ipv6. Niestety w tym momencie FunBox 2.0 zaczyna głupieć. Wpisujesz konfiguracje NAT albo DMZ albo zmieniasz ustawienia Firewall, po czym odświeżasz stronę i ustawienia znikają. Niestety ale bez przywrócenia ustawień fabrycznych i konfiguracji od nowa chyba się nie obejdzie. Przynajmniej mi się nie udało sprawić by funkcje FunBox 2.0 działały poprawnie po przywróceniu zapisanej konfiguracji. Tylko konfiguracja od nowa rozwiązała problem i przekierowania, jak i Firewall oraz zdalny dostęp zdają się działać bez problemu.''

 

Więc wygląda na to że będę musiał zresetować wszystkie ustawienia i skonfigurować router od nowa.

 

Tylko przydałby się jakiś poradnik jak to zrobić z tym funboxem, bo nie miałem jeszcze ''przyjemności'' go konfigurować 😉

Anonim

Nie dotyczy