Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odebranie łącza bez powodu, słaby internet


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Odebranie łącza bez powodu, słaby internet

Jesteśmy klientami neostrady od bardzo dawna. Bodajże od roku 2004. Różne mieliśmy problemy, ale to co się dzieje ostatnio, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Od dwóch tygodni zgłaszamy problemy z telefonem jak i internetem. Jestem w stanie zrozumieć, że doszło do awarii telefonów i musimy czekać, jednak to co się stało z internetem, jest dla nas po prostu niezrozumiałe i dawno nie czuliśmy takiego zażenowania. Jak mogliście odebrać swojemu stałemu klientowi prędkość i tak już słabego internetu ? Jak można w ogóle komuś coś dać, a potem odebrać, zamiast zaoferować coś lepszego ? Nie tylko o prędkość chodzi, ale ogólnie internet działa teraz bardzo słabo

 

Płacimy za internet do 10mb/s. Od 2004 byliście w stanie zaoferować nam najlepszy internet, uwaga 8mb/s. Zawrotna prędkość jak na 2020 rok. Były teraz problemy i przez 5 dni nie mieliśmy telefonu. Teraz jest już to niemalże drugi tydzień, kiedy telefonu nadal nie ma. Jest awaria w okolicy, ok, my to rozumiemy, jednak utrudnia nam to pracę. Nie działał również internet. Zostało nam przekazane, że usterka została naprawiona, lecz nadal internet nie działał. Wysłaliśmy z samego rana następne zgłoszenie, że żadna z waszych usług nadal nie funkcjonuje. Pan przez telefon przekazał informacje, że być może zajmą się tym internetem w ten sam dzień od zgłoszenia.

 

Technicy jednak stwierdzili chyba, że 5 dni bez żadnej usługi, to żaden problem dla klienta i nie naprawili tego w ten sam dzień, ale mało tego, następnego dnia w godzinach popołudniowych nadal nie został przydzielony technik. Dopiero po bardzo wzburzonych telefonach, ktoś pofatygował się wreszcie, by w godzinach popołudniowych wziąć się za tę sprawę. Internet został naprawiony, lecz z 8mb/s zostały zabrane 3mb/s przez co od 2004 toku neostrada poprawiła mój internet aż o 4mb/s. Obudźcie mnie proszę, bo ja nie wierzę.

 

Tak więc poszło kolejne zgłoszenie. Panowie konsulatanci mówią bym zresetował router i ze zdumieniem czekają aż internet połączy się z moim modemem. Podczas pierwszego telefonu, jak i drugiego i teraz trzeciego, takie połączenie trwa i trwa i sami konsultanci mówia, że nie powinno tak być oraz, że u innych trwa to szybko. Wyraźnie coś jest nie tak, posiadam dwa routery i działają wyśmienicie. Technicy pojechali dnia następnego, dostałem SMS'a o godzinie 13stej, że prace potrwają dłużej i zostanie to naprawione następnego dnia do północy. Tak więc miałem jakąś nadzieje, że coś się zmieni, aż tu nagle SMS o 13:40, 40 minut później, że zgłoszenie zostało zamknięte. Odpowiedź na SMS który miał przyjść następnego dnia po naprawie w ogóle nie przyszedł, a internet w godzinach 21-22 wyłaczał się sam 10krotnie. Ani me ani be przez telefon, po prostu zostałem olany i internet nadal działą z prędkością 5mb/s z żałosną jakością. Chce wiedzieć czy mamy definitywnie rezygnować z waszych wszystkich usług, bo jak na razie na to się zapowiada. Czujemy jakby ktoś nam czegoś skąpił i nie miał do nas szacunku.

 

Dzisiaj poszedł kolejny telefon w którym pytam co było przyczyną nagłego zamknięcia sprawy. Dlaczego żaden z techników nie zadzwonił, nie przekazał żadnej informacji. Nikt nic nie wie. Tak więc zostało wysłane kolejne zgłoszenie. Termin naprawy został zmieniony na 22 października. Ma mi to dać jakąś nadzieje, że potraktujecie nas fair ? Jak może usługodawca, zamiast oferować coraz lepszy internet, zabierać klientowi tak pokaźną częśc całego łącza i sprawić, że przepustowość tego internetu jest po prostu śmieszna ? Jeśli po takim czasie (22 paźdźiernika) nic się nie zmieni i będziecie tylko stwarzać pozory, to nie będzie żadnego usprawiedliwienia. Jesteśmy klientami neostrady tak długo, że już dawno powinniśmy miec zapewniony stabiliny internet. Nawet te marne 8mb/s to jest dla nas za dużo według niektórych. Nie dość, że mamy utrudnioną pracę, to jeszcze od dwóch tygodni zżerają nas nerwy. Tak dłużej być nie może. 

20 ODPOW. 20

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 752

Odebranie łącza bez powodu, słaby internet

@KNXTZ przykro, że taka sytuacja się Tobie przytrafiła. Może wspólnymi siłami na NO coś jeszcze podpowiemy.

Na początek jak możesz, to zaloguj się na router i wrzuć screena z parametrami linii.

 

Co do niedziałającego telefonu, to przysługuje rekompensata w wysokości 1/30 abonamentu miesięcznego za dzień. Po uruchomieniu telefonu trzeba napisać reklamacje z pomniejszeniem abonamentu za każdy dzień.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13790
  • 56707
  • 678

Odebranie łącza bez powodu, słaby internet

@KNXTZ  To faktycznie przykra sytuacja. @ketrasaArtur słusznie pisze,że pomimo tego iż niewiele możemy technicznie zdziałać postaramy się wyjaśnić i podpowiedzieć jak najwięcej. Opisz region gdzie mieszkasz. Bez adresu ale ogólnie. Czy wiesz jakiej długości jest linia- jak daleko jest do centrali? Czy łącze jest napowietrzne- biegnie po słupach czy pod ziemią? Jak wchodzi do domu, ile jest gniazdek i jak wygląda instalacja? Pomożemy Ci ocenić stan łącza po obejrzeniu screenów z modemu i parametrów liniowych. Czekamy na info i ze swojej strony postaram się rzeczowo i konkretnie podpowiedzieć co robić dalej..


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Odebranie łącza bez powodu, słaby internet

Mieszkam na obrzeżach Nowej Huty w Krakowie. Osiedle Kościelniki. 10 lat temu mówiono mi, że mam daleko do centrali. Minęło 10 lat, więc jeśli winą jest nadal centrala i nikt nie potrafi nic z tym zrobić w 2020, prawie 2021 roku, to chcę to usłyszeć od techników czy kogokolwiek i zakończyć współpracę, nie przedłużyć umowy po prostu. Szkoda mojego i mojej rodziny czasu na zamartwianie się i denerwowanie czymś takim i to po tylu latach współpracy, kiedy człowiek nie wymagał światłowodów i nie wiadomo czego. Odebranie łącza już definitywnie postawiło nas przed wyborem, teraz tylko czekamy na to co się stanie. Szok. Wkleiłem dane, jeśli zrobiłem coś źle to proszę napisać i poprawię. 

 

Według danych mam teraz 6mb downloadu. Jednak kiedy rozmawiałem z konsultantem było 5mb, czasami poniżej. Nie interesuje nas w ogóle takie zwiększenie o 1mb. Pobierałem wcześniej z prędkością 780kb/s przez długi czas. Albo będzie lepiej, albo nie będzie wcale. Myslę, że każdy szanujący sie klient by to zrozumiał.

 

Edit : Jedno gniazdko chyba. Centrala 10 lat temu znajdowała się ponoć daleko. Jeśli dobrze pamiętam miejsce, to według google maps są to ponad 4km. Stawiałbym, że pod ziemią, ale tutaj też nie mam pewności. 


internet.jpg




Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13790
  • 56707
  • 678

Odebranie łącza bez powodu, słaby internet

@KNXTZ 36dB to około 3 km linii. Jeśli to jest aglomeracja ( nie tereny zielone) przeważnie są możliwości wybrania lepszych kabli, lepszych par i skrócenia dystansu do centrali.  Próbować trzeba. Jeśli nie, to walka będzie dosłownie o kilka Mb/sek. SNR na poziomie 6dB to absolutne minimum. Tu nie poszalejesz. Mieszkasz w bloku czy domu jednorodzinnym?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Odebranie łącza bez powodu, słaby internet

W okolicy nie ma praktycznie żadnych bloków. Mieszkam w domu jednorodzinnym. Cóż, pozostało czekać na ruch ze strony techników. Nie mam zamiaru płakać z powodu miejsca w którym mieszkam. Tyle lat byliśmy klientami neostrady, że można było coś z tym zrobić i żadne obniżanie łącza nie będzie przez nas akceptowane. Jeśli ktoś uznał, że niecałe 8mb dla nas, to było za dużo na te czasy i zabrał 3, to oddamy z chęcia wszystko tym, którzy chcą płacić za te świetne usługi i serwis. 

 

Dziekuję bardzo za pomoc i rozjasnienie sytuacji. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13790
  • 56707
  • 678

Odebranie łącza bez powodu, słaby internet

@KNXTZ Powiem tak: technik to wyrocznia. Dobry technik to skarb. Tyłu ich poznałem przy instalacjach u moich klientów i u mnie w domu, że wiem, że mogą wiele. Warto zapytać czy w okolicy nie ma szafy ONU ( taka centrala w terenie), czy nie ma krótszej trasy do centrali i lepszych kabli ( np grubsza żyła czy o lepszych parametrach i mniej obciążony usługami ADSL). Niech przejrzy całą instalację i poprawi złączki. Niech sprawdzi odczepy ( są do tego mierniki które technicy powinni mieć dostępne) i gniazda. Można, wierz mi...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Odebranie łącza bez powodu, słaby internet

Naprawa została znowu przesunięta na 27 października. Prace widocznie trwają, ponieważ internet wieczorami siada niemal całkowicie na pewien czas. Nie mam za tym żadnego problemu, dopóki mam nadzieje, że internet zostanie usprawniony. Usprawniony zaznaczam, a nie przywrócony do poprzedniego stanu, kiedy to również były z nim problemy i odstawał od wszystkiego innego, co po prostu działało. Problemy z długim łączeniem się po resecie i inne, ciągnęły się już latami i wielu konsultantów to zaznaczało. To powinno się stać już dawno temu i nie z mojej inicjatywy. Po tylu latach współpracy, oferowanie takiego bubla było już całkowicie niedorzeczne. Wszyscy chcą mieć teraz coraz szybszy i przede wszystkim stabilny internet, więc oby to poszło w tym kierunku. Nie można oczekiwać od klienta, że będzie on płacił przez ponad 10 lat za to samo, albo jak w tym przypadku za coś coraz gorszego. Nikt nie ma zamiaru się więcej o nic prosić. Termin naprawy każe mi wierzyć, że będzie jakiś postęp. Myslę, że już wystarczająco byliśmy zrażeni do jakości usług. Nie wymagamy 100mb i wielkich cudów, jak i zdajemy sobie sprawę z ograniczeń. Czas jednak w miejscu nie stoi, ani się nie cofa. Wole się już specjalnie nie nastawiać, ale z niecierpliwością będę czekał na zamknięcie zgłoszenia. Oby wszystko skończyło się pozytywnie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13790
  • 56707
  • 678

Odebranie łącza bez powodu, słaby internet

@KNXTZ To bardzo długi termin naprawy.. to kojarzy mi się tylko z uszkodzeniem na kablach. Te naprawy tak trwają. Wymiana portu na centrali czy inna naprawa w dzisiejszym czasie nie jest problemem. Jest szansa na kompleksowe załatwienie problemu linii


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 414
  • 1072
  • 7

Odebranie łącza bez powodu, słaby internet

teraz zrobiłem zrzut. Też ta linia pływa parametrami w dzień jest margines 7db teraz 2,3db

1.png