Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niska prędkość światłowód


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 41
  • 0

Niska prędkość światłowód

Posiadam światłowód 300mb/s i kiedy robię speed test to prędkość download wynosi 100mb/s a upload około 15mb/s, a podczas pobierania plików mam maksymalnie prędkość 3mb/s. Wie ktoś jak to naprawić? Proszę o pomoc z góry dziękuję.

 

45 ODPOW. 45

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Niska prędkość światłowód

@1215  czy speedtest jest certyfikowany wykonywany po kablu ethernetowym przy połączeniu bezpośrednim router - komputer?

Edit. 

Spytam jeszcze czy to nowe przyłącze, czy dzieje się tak od początku, czy technik robił pomiary po instalacji?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

Niska prędkość światłowód

@1215  czy to się dzieje w określonych porach czy cały czas? To było tak od początku, czy się uszkodziło? 

Zrób speedtedt na stronie https://pro.speedtest.pl koniecznie certyfikowany po kablu do modemu. 

Opisz jaki masz modem i czy światłowód dołączony jest bezpośrednio z gniazda czy przez dodatkowe urządzenie ONT. Czy usługę masz z, sieci Orange czy może na kablach innego operatora jako dzierżawione łącze? 

Wejdź do menu modemu i w parametrach technicznych przeczytaj poziom mocy optycznej łączą ( jeśli pełne FTTH). Daj mam trochę więcej danych, to podpowiemy co robić


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 41
  • 0

Niska prędkość światłowód

@slav72  Nie posiadam złącza ethernet w laptopie. Nie pamiętam czy technik robił pomiary.

 

@agat13 Mam Funbox 3.0 który jest podłączony do gniazdka. Usługę mam z sieci Orange. "Wejdź do menu modemu i w parametrach technicznych przeczytaj poziom mocy optycznej łączą ( jeśli pełne FTTH)" nie mogę znaleść tego o czym mówisz

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

Niska prędkość światłowód

@1215  z przeglądarki wchodzi s z ma adres 192.168.1.1 i wpisujesz Ligoń admin i hasło do modemu z naklejki na spodzie urządzenia. (8 znakowy klucz) 

Wejdziesz do menu modemu i w zakladkach poszukasz mocy optycznej odbieranej i wysyłanej. Odbierana musi być w granicach -17 do - 27 dB. 

To tyle w skrócie. Możesz z tego poziomu zarządzać również wifi. Sprawdź czy masz sieci 2,4 i 5 GHz połączone czy nie. Jeśli tak ( bo nie pamiętam czy pisałeś) to rozdzielił je inaczej nazywając i zostawiając to samo hasło. Połączenie się później z tą szybszą 5GHz i zrób testy prędkości

Jeśli nie masz jakichś ustawień autorskich, to warto wyczyścić modem do ustawień fabrycznych również z poziomu modemu. Sam pobierze login i hasło do neostrada a ustawić będziesz musiała tylko wifi od nowa.. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 41
  • 0

Niska prędkość światłowód

Nie ma menu modemu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Niska prędkość światłowód

@1215mylisz się, modem ma menu. Spróbuj otworzyć stronę 192.168.1.1 i zalogować się, tak jak napisał @agat13 . Jeśli liczysz tu na pomoc to musisz napisać coś więcej, wszyscy tu są bardzo życzliwi ale zdolności jasnowidzenia mamy niewielkie więc bez podania choćby podstawowych informacji nie sposób cokolwiek doradzić. BTW: jeszcze nie widziłem laptopa do którego nie da się podłączyć kabelka eternetowego, jaki to laptop? Coś Appla?

Bez połączenia się z komputera po kabelku do modemu nie uda się zdiagnozować zdalnie co jest nie tak i czy w ogóle coś jest nie tak.

Jeśli w tej sytuacji uważasz że usługa jest świadczona niezgodnie z umową to po prostu zgłoś reklamację.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Niska prędkość światłowód

@1215  tu kolega @BORAX  wszystko ładnie i przejrzyście opisał na temat FunBoxa 3.0 Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania - Nasz Orange

PS.

Nie spotkałem się z laptopem który nie miałby gniazda ethernet  🤔(co to za lapek?, napisz).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

Niska prędkość światłowód

@j131  masz rację, ale trzeba uważać na "protezy ETH" Sam widziałem przelotne ETH do jabłka, która wyciągała 300Mb/ sek zamiast 1 GB/sek.

Oryginalna podróbka


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 41
  • 0

Niska prędkość światłowód

@j131 W której kategorii?

Zrzut ekranu 2021-09-06 185150.jpg

 

@slav72 laptop od hp, ale nie wiem jaki model

________________
* Scalenie wpisów + wstawiono grafikę dodaną jako załącznik  – moderator Kinga