Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Mógłbyś mi wytłumaczyć, o co chodzi z tym transferem wewnątrz sieci?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Jeżeli np masz 2 komputery w domu to prześlij jakiś duży plik z jednego na drugi. Niech będą połączone choćby przez wifi. Wtedy też zobaczysz jaka jest wydajność routera. Lub jeden przez wifi a drugi po kable.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban W najbliższym czasie tego ThinkPada kupię i będę mógł sprawdzić (obecnie używam starego grata z Pentiumem E5200, 2GB ramu, Geforce 9500GT, HDD 320GB + Windows 10 32bit). Wgrałem spowrotem firmware od Orange, ale to tyle pomogło, co nic.

 

Na razie myślę, że temat Neostrady został już wystarczająco wyczerpany, dalej mam synchro ~2500 Kbps (2.10 Mbps na speedteście), a już wojny z nimi mam dosyć. A jak znowu spadnie, kolejna reklamacja pójdzie, ale już z udokumentowaną na screenshocie wyższą prędkością. 


No i życzę Wesołych Świąt i brak problemów z usługami Orange 😉 🎄🎁

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Jeszcze coś:

- wróciłem spowrotem na firmware TP-Linka

- udało mi się ustalić chip odpowiedzialny za ADSL: Broadcom BCM6318.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Dobra, jestem po długiej przerwie. Posiadam już ThinkPada, sprzęt wydajny w codziennej pracy, prawie we wszystkim lepszy od mojego poprzedniego HP.
A Neostrada dzielnie się trzyma na ~2 Mbps, choć musiałem zmienić modulację na ADSL2, gdyż na ADSL2+ to SNR Margin spadał do ujemnych wartości i co 5-10 sekund rozłączało mi internet, a na G.DMT synchronizacja jest niższa, a na ADSL2 jest taka sama co na ADSL2+. W sumie też udało mi się przy pomocy wyszukiwarki UKE i bazy węzłów VDSL zlokalizować centralę. Do niej, jak wyszło, mam 5,5km :(.

Adnotacja 2020-01-18 093749.png
Teraz SNR Margin mam 4.9-10dB i tłumienie 53.5-55dB.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@Anonim okropnie dużą odległość masz do centrali, więc poziom prędkości będzie niestety taki niski. Po miedzi rozbudowy na pewno nie będzie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 111
  • 0

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Witam spowrotem, niestety ale miałem problemy z kontem Mój Orange, więc musiałem założyć nowe. Jeszcze powiem że zmieniłem router. Jest nim TP-LINK TD-W8970 V3. Ma chipset Broadcom :). I tłumienie teraz ma takie:
ADSL2+ - 56dB
ADSL2 - 52dB
O 2dB mniej względem poprzedniego modemu.


Adnotacja 2020-02-20 152705.png

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Pokazywane tłumienie przez router jest tylko orientacyjne, najważniejsze jest, to ile się wyciągnie prędkości na linii i ile router ma błędów.  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Tak działa stabilizacja. Kolejny profil, analiza błędów i zmniejszanie na niższy profil prędkości.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Z doświadczenia wiem, że różne modemy zapinają się z różną prędkością. Nie jest to może kosmiczna różnica, ale w Twoim przypadku i 1Mb to sukces...