Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Speedtesty a przeglądarki internetowe

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Speedtesty a przeglądarki internetowe

Cześć,

 

Dziś wykonałem kilka speedtestów na jednej stronie pomiarowej i jednej usłudze (Biznes Pakiet Orange 900/100),ale na różnych przeglądarkach. Wyniki wypadły dziwnie, bo na każdej (pominąwszy chwilowe obciążenia sieci, serwera pomiarowego itp.) wyszły inaczej. Czy zetknęliście się z tym zagadnieniem (szczególnie przy dużych opcjach prędkości, gdzie różnice są znaczne) i jak wypadły Wasze ulubione przeglądarki. Zachęcam do opinii popartych krótkim testem.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Speedtesty a przeglądarki internetowe

Tak. To normalne. Osiągane prędkości zależą od wielu czynników. Oficjalne narzędzie w Polsce to speedtest pro https://pro.speedtest.pl

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Speedtesty a przeglądarki internetowe

Tak. To normalne. Osiągane prędkości zależą od wielu czynników. Oficjalne narzędzie w Polsce to speedtest pro https://pro.speedtest.pl

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Speedtesty a przeglądarki internetowe

Hmmm, a kto tej stronie nadał rangęjedynie słusznego  oficjalnego pomiaru? To, że UKE ma narzędzie precyzyjnie kwalifikujące łącze do miana poprawnie (badź nie) działającego, to wiem...Mierzyłem nawet na stronie Orange, ale używam speedtest.net, bo to wydawało mi się najbardziej miarodajne i powtarzalne


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Speedtesty a przeglądarki internetowe

To Panie i Panowie na Wiejskiej zdecydowali. Potem UKE zrobił konkurs - chyba nikt inny nie spełnił wymagań technicznych. Bo to trzeba wykryć że to kabel, obciążenie procesora - przeglądarka tego Ci nie da.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Speedtesty a przeglądarki internetowe

Wiesz, takie szybkie testy nie są dokładne, to wiem, ale powinny dawać jakiś obraz sytuacji. W końcu prędkość łącza się nie zmienia, nasze urządzenie (laptop. komp) nagle nie zmienia parametrów...Nie idzie o pomiary laboratoryjne, ale różnica prędkości rzędu 100Mb./sek nie bierze się z niczego.Cyklicznie wykonany np. na Edge był miarodajny, bo kolejne 4 niewiele się różniły. Firefox pokazał o 100Mb/sek mniej i tez wielokrotnie to potwierdzał. A na IE wyszło pomiędzy (i znów powtarzalność pomiaru na tej tylko przeglądarce x 3). Jak widzisz nie chodzi tu o stronę do pomiaru, a o soft na OS

Czasem się nie dziwię, że abonenci mają takie problemy z określeniem przepustowości łącza, skoro ja (no, troszkę kumaty) mam takie jak opisałem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Speedtesty a przeglądarki internetowe

Spójrz na wykorzystanie procesora przez różne przeglądarki. Jest tak samo?

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Speedtesty a przeglądarki internetowe

Oczywiście, że inaczej obciążają system...ale aż taka rozbieżność? Poza tym chciałbym, aby moje dywagacje sprecyzowały i podpowiedziały użytkownikom jak najlepiej wykonać taki test (przeglądarka, strona itp.) skoro jest on podstawą do oceny jakości łącza bądź nawet reklamacji. Świadomy klient jest mniej awanturujący się, a i ja się czegoś dowiem...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

Speedtesty a przeglądarki internetowe


@agat13napisał(-a)

Oczywiście, że inaczej obciążają system...ale aż taka rozbieżność? Poza tym chciałbym, aby moje dywagacje sprecyzowały i podpowiedziały użytkownikom jak najlepiej wykonać taki test (przeglądarka, strona itp.) skoro jest on podstawą do oceny jakości łącza bądź nawet reklamacji. Świadomy klient jest mniej awanturujący się, a i ja się czegoś dowiem...


Kolega już Ci podał jedyne słuszne narzędzie do pomiaru. O ile pamiętam jest to samodzielny program który nie korzysta z przeglądarki. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Speedtesty a przeglądarki internetowe

Świadomy klient wybiera otrzymanie pełnej dokumentacji umownej. A w niej można znaleźć https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/39337/e25c3d31-2f5d-4242-a352-02e9d66784c5.pdf

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Speedtesty a przeglądarki internetowe

Czyli przy takiej ilości składowych mających wpływ na speedtest klient wie, że nie wie nic...ależ mnie to podbudowało