Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet VDSL

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 8
  • 0

Internet VDSL

Witam

Ostatnio wymieniłem router z leciwego Linksysa WAG200G na TP LINKA vr600 z racji tego że zauważyłem na umowie że internet jest dostarczany w technologii VDSL. Jednak podczas konfiguracji routera mogę połączyć się tylko przez adsl2. Router to Tp link archer vr600 i obsługuje zarówno vdsl jak i adsl. Podczas szybkiej konfiguracji nie ma nawet opcji połączenia przez vdsl a ustawiając ręcznie vdsl tracę połączenie z siecią. Pani konsultant na czacie twierdzi że na 100% mam vdsl i jestem do tej technologii podłączony na centrali.


Bez tytułu.jpg
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18197
  • 51971
  • 699

Internet VDSL

@PajakPL11 tak myślałem, że coś jest kombinowane na centrali. Czyli jak nie zostaniesz wpięty w porty obsługujące VDSL, to będzie dostępu do szybszego internetu. Warunki, jak to technik podaje spełniają, bo VDSL to prędkość od 20 Mbit/s w górę, więc się łapie. Fajne postawienie klienta i wciśnięcie mu posiadanie VDSL.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

27 ODPOW. 27

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18197
  • 51971
  • 699

Internet VDSL

@PajakPL1 masz umowę podpisaną na internet VDSL, czy ADSL?

Router umożliwia połączenie po VDSL, ale trzeba go też odpowiednio skonfigurować. Tu masz podpowiedź do konfiguracji routera:

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-wlasnego-routera-adsl-vdsl


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 8
  • 0

Internet VDSL

W umowie VDSL.

Po konfiguracji routera z linku dalej mam rozłączone. Połączenie VDSL muszę wymuszać w opcjach ręcznie, a ADSL wystarczy podłączyć router i w szybkich ustawieniach wykrywa tylko ADSL od razu.


Bez tytułu.jpg

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Internet VDSL

@PajakPL1 , a czy podczas 'Szybkiej konfiguracji' pokazuje się okienko, w którym z listy można wybrać m.in. 'ORANGE_VDSL'?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 8
  • 0

Internet VDSL

Nie. Widoczne są tylko opcje ADSL. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Internet VDSL


@PajakPL1napisał(-a)

Nie. Widoczne są tylko opcje ADSL. 


@PajakPL1 , to którą pozycję wybierasz podczas 'Szybkiej konfiguracji'?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 8
  • 0

Internet VDSL

Wybieram pozycję ze screena.


1.jpg

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 8
  • 0

Internet VDSL

Jeśli wymuszę połączenie VDSL ręcznie to wtedy w szybkiej konfiguracji pojawia się opcja ORANGE_VDSL. Po jej wybraniu mam status DSL rozłączone i brak łączności z internetem


2.jpg

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Internet VDSL

Rozumiem, @PajakPL1 .

To proponuję wybrać pozycję 'Inne', zaznaczyć opcję 'VDSL' (jeśli jest takowa), i wpisać odpowiednie parametry (m.in. z Umowy).

Jeśli to nie pomoże, to ja już pomysłów nie mam. Może ktoś inny coś jeszcze doradzi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Internet VDSL

Możesz też, @PajakPL1 , spróbować - ale to tylko jak znasz się na konfiguracji sieci bardziej szczegółowo - pomodyfikować parametry w zakładce 'Sieć / internet'. Ale z twoich postów wynika, że już chyba to robiłeś.