Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada 80mbps

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Neostrada 80mbps

Póki nie złożysz zamówienia to nie ma kontaktu z technikami Orange.
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 80mbps

@wampiros6 Technicy sprawdzają, czy jest możliwość świadczenia usługi i po weryfikacji negatywnej otrzymujesz tylko SMS, że zlecenie zostało anulowane.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Neostrada 80mbps

@wampiros6 Czy któraś z odpowiedzi zwierała pomocne informacje? Jeśli tak oznacz ją jako rozwiązanie to pomorze innym szybciej je odnaleźć. Szczęśliwy robot


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Neostrada 80mbps

Chyba zrezygnuje z tej neostrady, mam dość. Predkość dziś poprzez kabel z routera 20,22 Mb/s. Przez wifi ponizej 20 Mb/s. W umowie mam od 20 do 80 Mb/s. Centrala jest ode mnie 200 metrów. Mieszkam w Warszawie na Grochowie. O światłowodzie moge pomarzyć, niedostepny. Na wyjsciu z centrali 26 Mb/s, po drodze traci do około 20 Mb/s. Zaraz bedzie jeszcze wolniej zbliża sie większe obciążenie sieci. To są żarty z klienta. Ping 24 ms Wysyłanie 4,74 Mb/s

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 80mbps

@edixlNa takiej odległości powinno być max ja miałem 205 m od centrali a ping miałem 16/17ms 

 


large.png

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Neostrada 80mbps


@edixlnapisał(-a)

Centrala jest ode mnie 200 metrów. 


Skąd pewność, że jesteś do niej podłączony? A kable studzienkami mogą być dłuższe nawet o 100-200m. Co nie zmienia faktu, że przy 400m powinieneś wyciągać coś koło maxa też. też może być sytuacja, że za dużo osób wepchali w jedną centralkę i prędkości poszły na łeb na szyję. Mi jak podłączali VDSL'a, to miałem 42Mb /s, po 3 latach nawet 30 nie wyciągałem, bo wszystkich przełączali w bloku na tą prędkość.. A miałem do centralki 900m, 1100m w kablach według technika.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Neostrada 80mbps

Czyli nadal masz zgodnie z umową min. 20 Mb/s, bo wiążące są tylko speedtesty wykonywane po kablu od routera, gdyż na jakość wifi wpływa wiele czynników: jak odległość od urządzenia, zakłócenia itp. 


@edixl

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Neostrada 80mbps

Po złozeniu reklamacji podniesli na wyjściu z centrali do 40 Mb/s i wysyłane 8,6 Mb/s. Tyle że tak co 1-2 miesiąe jakos dziwnie im spada prędkość wyjściowa. Potem reklamacja i predkość wzrasta tego samego dnia, nawet w weekend. Na ulicy Kordeckiego 39/41 w Warszawie to nie taka mała centralka, to trzy kondygnacyjny budynek. Odemnie jest z 200 metrów. O neostradzie 80 Mb/s to mogę pomarzyć, o światłowodzie też.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 80mbps

@edixlA jaki masz router od Orange ?

Edit A żeby ocenić linie i mając router DGT masz wtedy parametry jak na dłoni 

large.pnglarge1.png

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 80mbps

To trzeba dzwonić co jakiś czas, żeby zresetowali, jak linia marna to tak będzie. Tam się nikt tym nie przejmuje, że powinien być max prędkości. Jakość linii i połączeń jest najistotniejsza, można u siebie sprawdzić, ewentualnie jakby to określić właściwie zagadać z technikami.