Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Montaż światłowodu.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 86
  • 121
  • 0

Montaż światłowodu.

Ktoś powie, wg jakiego protokołu / standardu / technologii odbywa się to multipleksowanie? Obecnie mam wyobrażenie, że wiele (wg poprzedniego wpisu: 64) jednakowych ONT komunikuje się z tym samym OLT, na części linii współdzieląc ten sam kanał transmisyjny (jedno włókno optyczne). Wiem, że mogę zostać odesłany do dokumentacji G.984, ale może ktoś z tu obecnych może szybko i przystępnie wytłumaczyć.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Montaż światłowodu.

Najczęściej stosuje się 1:64 ale może być i 1:128. Poczytaj sobie o sieci GPON to wszystko będzie jasne. 

 

GPON_topology.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Montaż światłowodu.

@marder Trzeba pamiętać, że każdy wprowadza inne tłumienie i nie możemy dowolnie ich podłączać w kaskadzie, bo bilans mocy poleci w kosmos


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Montaż światłowodu.

Zgadza się. To jest tylko rysunek poglądowy. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Montaż światłowodu.

wszystko zależy od producenta OLT-a 🙂

z mojego doświadczenia najlepiej radzą sobie Huawei i Dasan. Są jeszcze jakieś ustrojstwa typu Ubiquossa czy inne no-name...

ciekawe jakie OLT stosuje Orange 🙂 obstawiam, że Huawei, bo skoro mają takie końcówki to żeby była kompatybilność to tak najprościej 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Montaż światłowodu.


@pablusnapisał(-a)

ciekawe jakie OLT stosuje Orange 🙂 obstawiam, że Huawei, bo skoro mają takie końcówki to żeby była kompatybilność to tak najprościej 😉


Tajemnica firmy 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Montaż światłowodu.

Ma trzech głównych dostawców. Huawei, Nokia, Ericsson.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 86
  • 121
  • 0

Montaż światłowodu.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, w szczególności odsyłanie do poczytania o GPON gdy pisałem, że wolałbym nie być odsyłany do G.984.

Gdyby komuś miało się to przydać: multipleksowanie kanałów odbywa się w trybie podziału czasu (TDMA). Czyli koncepcja szczelin czasowych, dobrze znana wszystkim, którzy mieli co czynienia np. z E1, żyje i ma się dobrze.

larma_0-1597224561290.png

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Montaż światłowodu.

A co myślałeś że teraz jest jakaś technologia obcych 🙂 Zmieniło się medium a zasady transmisji są podobne. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 86
  • 121
  • 0

Montaż światłowodu.

@marder  Po prostu pytałem. I ostatecznie na konkretnie zadane pytanie odpowiedź musiałem znaleźć samodzielnie. Przyjmuję Twój komentarz z pełna otwartością. Zasady transmisji optycznej nie zmieniły się od czasu wymyślenia sygnałów dymnych, a elektrycznej (cyfrowej) - co najmniej od czasów Samuela Morse'a