Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Montaż światłowodu.

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Montaż światłowodu.

@agat13 niekoniecznie. 

są domy, gdzie są 2-3 instalki Orange w jednym budynku bo np są dwie rodziny 🙂

a po włóknie można neta przez konwerter pasywny puścić albo możesz do włókna podłączyć np monitoring 😄 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53106
  • 617

Montaż światłowodu.

@pablus Z tagi co wiem jedną usługa - jedno włókno. Nie słyszałem, aby operator stosował konwertery, aby rozdzielić sygnał. Co innego splittery, ale to element sieci, a nie instalacji. Podlega projektowi i bilansowi mocy jako element stały. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Montaż światłowodu.


@agat13napisał(-a)

@pablus Z tagi co wiem jedną usługa - jedno włókno. Nie słyszałem, aby operator stosował konwertery, aby rozdzielić sygnał. Co innego splittery, ale to element sieci, a nie instalacji. Podlega projektowi i bilansowi mocy jako element stały. 


Dokładnie. Jedno włókno zakończone gniazdkiem abonenckim i tyle. Za gniazdkiem może sobie klient sieć sam robić albo i przez znajomego elektryka. Ale jak coś przestanie działać to wtedy jest to problem klienta.   


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Montaż światłowodu.

Tak - wiem, że jedno włókno dla jednej usługi ale ja pisze o instalacji wewnętrznej.

Poza tym niekoniecznie musi być osobne włókno. Wystarczy dać splitter i będzie załatwione. Tak widziałem w jednym domu gdzie jest FTTH na włóknach OPL


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 86
  • 121
  • 0

Montaż światłowodu.

@pablus  Masz na myśli splitter optycznie rozdzielający jedno włókno? I dwa ONT-ki podłączone w taki sposób "równolegle" zadziałają? Przecież one nadają / odbierają na tych samych długościach fali, nie będą się zagłuszać (oślepiać?)?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53106
  • 617

Montaż światłowodu.

Splittery zachowują się jak switche


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Montaż światłowodu.


@pablusnapisał(-a)

Tak - wiem, że jedno włókno dla jednej usługi ale ja pisze o instalacji wewnętrznej.

Poza tym niekoniecznie musi być osobne włókno. Wystarczy dać splitter i będzie załatwione. Tak widziałem w jednym domu gdzie jest FTTH na włóknach OPL


Splittery są elementem sieci dosyłowej a nie końcowej u abonenta. Są dobierane na etapie projektowania i wyliczany jest budżet mocy na podstawie którego można określić ilu klientów będzie zasilał. Generalnie przeciętnego Kowalskiego to nie powinno interesować.    


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Montaż światłowodu.


@larmanapisał(-a)

@pablus  Masz na myśli splitter optycznie rozdzielający jedno włókno? I dwa ONT-ki podłączone w taki sposób "równolegle" zadziałają? Przecież one nadają / odbierają na tych samych długościach fali, nie będą się zagłuszać (oślepiać?)?


A ty myślałeś że od samego OLT-a biegnie tyle włókien ile ulica ma domów czy blok mieszkań ? 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Montaż światłowodu.

Ja jestem nieprzeciętny 🙂 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Montaż światłowodu.

Generalnie 1 włókno na OLT to 64 włókna dla odbiorców usług.

Przy instalacji ze słupa do domu ciężko będzie zakończyć włókno w dowolnym miejscu, na słupie jest  zapas kabla będący sumą odległości od słupa do ściany budynku i 5m na instalację w budynku. Od gniazdka do ONT to już dowolnie wg uznania klienta.