Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak zmienić hasło do Internetu na swoje?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 90
  • 0

Jak zmienić hasło do Internetu na swoje?

Wczoraj założyli mi światłowód. Dane do logowania (login i hasło) dostałem na infolinii, przepisałem je do mojego rutera. Działa , super. Funbox w szafie. Instalatorzy nie zostawili mi żadnego dokumentu. Umowę mam dopiero podejść do punktu i podpisać. Ale chciałbym to hasło zmienić, którym loguje się na moim ruterze. 

Na jakiej stronie www zmieniam to hasło ? I zanim go zmienię muszę się zarejestrować pewnie? A żeby się zarejestrować muszę mieć dane z umowy tak ?

 

 

 

_______________________

*Post wydzieliłem z tematu "Mój orange. Login i haslo." - moderator Wojciech.

17 ODPOW. 17

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7654
  • 31

Jak zmienić hasło do Internetu na swoje?

z funboksa można zmienić, to sięgnij po niego jeszcze raz, o ile się nie brzydzisz


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 3693
  • 19

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Jak zmienić hasło do Internetu na swoje?

@mrok konfigurację oraz zmianę hasła do WiFi najprościej wykonać przez przeglądarkę internetową. Oczywiście musi być połączenie z routerem, którego chcesz konfigurować.

jako adres w przeglądarce wpisujesz numer IP routera, najczęściej jest to 192.168.0.1 lub 192.168.1.1. Jeżeli masz inny router, na etykiecie routera często jest zapisane jakim numerem IP można siedostaćdo routera.

Tu jeszcze instrukcja do FunBox-a:

https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/27832/4262b61a-0564-4dcc-8eaf-09086c5919d9.pdf

 

Jeżeli chcesz zmienić hasło do WiFi w innym routerze, to musisz podać model, aby coś więcej podpowiedzieć, bo wspominasz, że masz swój router, ale nie podajesz modelu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12948
  • 53206
  • 617

Jak zmienić hasło do Internetu na swoje?

@mrok  zapewne chodzi o hasło do samej usługi...to jeden ze sposobów

https://www.orange.pl/omnibook/odzyskiwanie-loginu-i-zmiana-hasla-do-neostrady

Drugim będzie telefon na infolinię i po autoryzacji prośba, aby konsultant wysłał hasło zgodnie z danymi w systemach SMS-em

To odzyskiwanie. Czy zmiana jako taka jest konieczna? Nie, nikt tego nie robi, bo nikt nie zna hasła prócz Ciebie i nikt nawet nie ma do niego dostępu...Według mnie nie powinieneś go zmieniać 

Do wifi nie tłumacze, bo masz Swój router i w tym sobie poradzisz...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 90
  • 0

Jak zmienić hasło do Internetu na swoje?

..tak hasło usługi. Myślałem, że trzeba je zmienić na swoje. Dzięki jeszcze raz. A podgląd swojego konta (żeby chociażby sprawdzić stan swoich płatności) dopiero po zarejestrowaniu jak dostanę papiery tak ??


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12948
  • 53206
  • 617

Jak zmienić hasło do Internetu na swoje?

@mrok  tak. Ale to troszkę dziwne, monter nie przyniósł umowy? Nie zostawił protokołu i podsumowania umowy? Nie przesłali elektronicznie? Idź to salonu, sprawdź wszystko, podpisz i się zarejestruj na Mój Orange. Tam zrobisz większość rzeczy. Zastanów się jednak po co zmieniać hasło? 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jak zmienić hasło do Internetu na swoje?

@mrok hasło do usługi możesz zmienić na kilka sposobów, na infolinii z pomocą konsultanta, z pomocą bota Maxa, samodzielnie wchodząc na swoje konto Mój Orange przez stronę https://www.orange.pl/twojekonto/zaloguj lub w aplikacjach Mój Orange, Mój FunBox oraz z poziomu menu konfiguracyjnego FunBoxa.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Jak zmienić hasło do Internetu na swoje?

@mrok 

Z tym hasłem to jest tak, że jeśli używasz modemu operatora, to nawet nie musisz znać tego hasła. Ono się samo zaciąga od operatora i ustawia. Nie da się go w tym modemie nawet zobaczyć - widać tylko że jest wpisane (i skutecznie "wygwiazdkowane"). Pole z hasłem jest otwarte do edycji, ale w zasadzie nie wiesz co tam wpisać, bo operator może to hasło w każdej chwili zmienić. Z poziomu użytkownika tego modemu, hasła (tego które obowiązuje) zmienić się nie da, to może zrobić tylko operator. Nie żeby faktycznie to robił bez zdania racji, ale może to zrobić, i na Twoje wyraźne życzenie to zrobi. Wtedy nowe hasło dostaniesz niezależnym kanałem (znowu: na wyraźne życzenie), ale modem i tak będzie działał, bo sobie to nowe hasło sam pobierze. Jeśli po prostu wpiszesz jakiś arbitralny tekst w pole hasła w modemie FunBox to hasło się nie zmieni, jedynym skutkiem będzie brak dostępu do internetu.

Przy własnym ruterze oczywiście aktualne hasło musisz znać. Nie wyciągniesz go z Funboxa, jedynie z BOK. Więc może to być kłopotliwe, zwłaszcza jeśli nie masz jeszcze dostępu do portalu Mój Orange. Jeśli znasz aktualne hasło, to go nie zmieniaj, chyba że chcesz sprawdzić działanie BOK operatora (albo nie zależy Ci szczególnie na korzystaniu z własnego rutera i akceptujesz ryzyko, że przez bliżej nieokreślony czas będziesz zmuszony podłączyć FunBoxa żeby w ogóle mieć dostęp do sieci).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Jak zmienić hasło do Internetu na swoje?

@mrok posłuchaj @j131 dobrze pisze 😉

Tak od siebie, nie ma potrzeby zmieniania tego hasła, prędzej po wi-fi ci wejdą do sieci lokalnej (LAN)😉