Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet zwalnia po czasie kilku minut


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet zwalnia po czasie kilku minut

@Lutek3  po resecie do fabryki jeśli nie zrobisz diagnozy sieci  LAN  i wifi to zostaje wymiana modemu. Później sam się przekonasz


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Internet zwalnia po czasie kilku minut


@Lutek3napisał(-a)

Prędkość to 600 Mb/s

 

Ten problem występuje kiedy łącze się z byle jakiego urządzenia poprzez Wi-Fi.

 

Na przykład pobieram grę na komputerze albo na PS5.

 

Miałem na mysli, że musiałbym w kółko rozłączać łączyć ponownie urządzenie z WiFi, bo ta wysoka prędkość jest tylko w kilku pierwszych minutach przy połączeniu, a potem drastycznie zwalnia.

 

 

 

 

 


Oczekujesz 600Mb/s ściągając gry?

Napisz jaki komputer masz, jaka karta wifi, jak mocny sygnał wifi, jaka odległość komputera od FunBox i czy inne wifi nie działa w pobliżu 😎

Obecnie to same niewiadome, jak tego nie ogarniasz, to poszukaj kogoś w pobliżu 😎


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Internet zwalnia po czasie kilku minut

Z tego linku https://ftp.task.gda.pl/test/ jak ściągam 10giga to mam od około 8MB/s do 20MB/s na początku ponad 20MB/s. I tak sobie pływa. Łącze do 600Mb/s z T-Mobile

10giga.png


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 327
  • 1

Internet zwalnia po czasie kilku minut

Mieszkasz w domu czy w bloku? Bo to też istotne.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Internet zwalnia po czasie kilku minut

Ważne jest jak popularne w danym momencie są zasoby, z  których chce się coś ściągać i z jaką prędkością są one udostępniane. Bo parametry Twojego łącza nie zmienią parametrów serwera udostępniającego pliki.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet zwalnia po czasie kilku minut

@jaryn musisz po kablu zrobić testy jak koledzy sugerują. Wtedy będziemy wiedzieć czy to coś z twoim sprzętem, zasiegiem wifi czy może coś po stronie serwera docelowego


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 327
  • 1

Internet zwalnia po czasie kilku minut

@Misiek62, to wiadome. Mi chodziło bardziej o to czy przypadkiem nie nakładają mu się kanały Wi-Fi z innymi sąsiadującymi sieciami i parametry połączenia zwyczajnie wtedy spadają.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Internet zwalnia po czasie kilku minut

@shevchenko_1987  sprawdzenie obciążenia kanałów WiFi to też pierwszorzędowy krok do eliminowania problemów z prędkością. Podobnie jak odległość urządzenia odbiorczego od źródła sygnału (chyba o tym wspominałem).


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Internet zwalnia po czasie kilku minut


@mardernapisał(-a)

@jaryn musisz po kablu zrobić testy jak koledzy sugerują. Wtedy będziemy wiedzieć czy to coś z twoim sprzętem, zasiegiem wifi czy może coś po stronie serwera docelowego


Ale to nie ja tylko @Lutek3 ściąganie po kablu w moim przypadku, dałem przykład jak jest z tej lokalizacji.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet zwalnia po czasie kilku minut

@Lutek3 drugi komputer też masz po kablu czy po wifi? To może radykalnie Ci spowolnić przesył. Przy twoim łączu teoretycznie ściągając coś z Steam powinno iść ok 120MB/s. Valve ma bardzo dobre serwery ale w praktyce myślę że coś w granicach 80-100 to będzie bardzo dobry wynik.