Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet VDSL

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Internet VDSL

Mając pełną synchronizację na ADSL, to według mnie trochę mało 40Mb/s przy VDSL.. 😉 Powinno być w okolicy maxa.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 74
  • 0

Internet VDSL

Miałem podobny problem, raz synchronizowało się na 80MB/s lecz po kilku dniach ciągłego zrywania połączenia utrzymało się na 45-50MB/s. Okazało się że nikt mi nie powiedział że potrzebuje splitera VDSL. Dopiero na forum o tym się dowiedziałem. Teraz już internet działa z pełną prędkością 80MB/s. 1.PNG 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Internet VDSL

Tak @Ela12 TP LINK jest w pełni sprawny i właśnie z niego korzystam ze względu na dużo leszy zasięg WiFi. 

@-brtk-  chyba nie będę miał pełnych 80 mb. Z tego co sprawdzałem na stronie uke to opcja jaka widnieje przy moim adresie to kable miedziane do 40 mb, czyli teraz mam maxa.

@izacie333 Telefon mam na Voip, tak więc spliter mi chyba nie potrzebny.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Internet VDSL

@PajakPL12  A masz jakiegoś screena jak jeszcze miałeś ADSL z innego routera jak Funbox od Orange, gdzie widoczne jest tłumienie linii? Mi przy 18dB tłumienia i synchronizacji 18000Kb/s ADSL miałem z początku 38Mb/s na VDSL. 

 

I tak, przy telefonie VOIP nie jest potrzebny spliter.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Internet VDSL

W pierwszym poście jest screen z tp linka vr600 jak miałem jeszcze adsl. Teraz tak wygląda sytuacja na łączu.

Obecne na VDSL prędkość na speedteście oscyluje około 40 - 42 mb. Wcześniej na ADSL miałem 20 - 21 na tym tp linku, na funboxie trochę mniej.
1.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Internet VDSL

A no jest. No to faktycznie więcej jak 40Mb/s możesz nie mieć, jeżeli dużo osób w okolicy ma też VDSL'a. 

Masz 9dB SNR, do 6dB by było stabilnie jeszcze można zjechać, a to da Ci ze 3-4Mb/s jeszcze.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet VDSL

Cześć,

 

Jaki masz zapis prędkości w umowie? Jeśli do 80Mb/sek to tylko VDSL. Może być tak, że router musi mieć wskazany typ usługi, a z defaultu łaczy się z "słabszą" czyli ADSL. Jeśli po wymuszeniu V-ki nie synchronizuje się to trzeba niestety pogrzebaą w ustawieniach. W ADSL-u tez tak było, że na jednej centrali były konieczne takie ustawienia, a na innej zupełnie inne (chodziło chyba o VCMux). Dużo opcji do wyboru nie masz, próbuj...Nie ma co się poddawać tym bardziej, że modem kosztował, a teraz będzie leżał...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet VDSL

Cześć,

Sadząc po screenie masz rzeczywiście połączenie z portem ADSL i to na maxa. To dziwne, bo z tego co słyszałem VDSL podłączany jest do innego rodzaju kart w Centrali, skąd więc ta pomyłka?? VDSL działa na łączu do 1,3km. Fakt, osiąga wtedy około 25Mb/sek, ale działa. Problemem są wtedy niestabilne parametry łącza, bo gdy tłumienie wzrośnie nawet niewiele, modem traci synchro. Przy 800m synchronizacja powinna być na poziomie 40-45Mb/sek (statystycznie oczywiście). Ja bym się upierał przy swoim, bo skoro w starszej technologii zapina się na górnej granicy, to i na VDSL powinien się ładnie zsynchronizować. Tym bardziej, że FB2 łączy się do tej technologii, która podaje mu centrala, a nie sam wybiera