Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 76
  • 0

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony


@jarynnapisał(-a)

Opisy tego błędu są w internecie.

@Laurent Obrazek z tym błędem to można wkleić?


Uprzedzam czyszczenie przeglądarki nic tu nie ma do rzeczy bo na Edge nie działa. Plus na telefonie po WiFi z FB3 także strona nie działa. Strona działa wyłącznie po mobilnym Internecie Orange.

Jakie opisy błędu są? Googlowałem błąd ale żadne z rozwiązań nie dało skutku.


failure.PNG

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 411
  • 1059
  • 7

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

U mnie działa w smartfonie to może Hotspota zrobić jak komp ma Wi-Fi.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5600
  • 22731
  • 189

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@Laurent 

Zgłosić możesz zawsze, ale IMHO nic nie poradzą.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 411
  • 1059
  • 7

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

W kompie z innego internetu ta strona działa? W telefonie tak samo czyli po wi-fi z funboxa nie działa, a po danych mobilnych działa? Żeby się nie zastanawiać gdzie działa. A czy jeszcze jest jakaś strona, która nie działa?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1813
  • 8802
  • 69

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@Laurent Próbowaliśmy wyeliminować najbardziej prawdopodobne przyczyny problemów. Przypuszczam tak jak @j131 , że to nie jest wina FB3. DNSy były podejrzane ze względu na CT ale tutaj jest problem z sesją a nie z ustaleniem adresu hosta. Wypada zapytać czy te problemy występowały od początku użytkowania światłowodu i czy ta usługa jest świadczona bezpośrednio na infrastrukturze Orange (używasz ONTj?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5600
  • 22731
  • 189

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony


@Laurentnapisał(-a)

@j131napisał(-a)

@Laurent 

Serwery DNS możesz łatwo wypróbować niczego nie zmieniając w konfiguracji. Polecenie nslookup rozwiązuje nazwy na IP. Wystarczy wpisać w linii poleceń:

nslookup www.xda-developers.com adres_serwera_DNS

Zobaczysz czy zwraca prawidłowy adres (52.5.96.96).

 


Zawróciło ten adres co podałeś xda. Weź pod uwagę, że po WiFi (na telefonie) jak i po kablu(na komputerze) z FB3 nie działa strona. Czyli coś musi blokować ze strony routera samego.


Ping? Trace?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 76
  • 0

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@jaryn komp działa po kablu, telefon po WiFi.

Kiedy przełączam się na mobilny Internet w telefonie, strona ładuje się bez problemu.

Na chwilę obecną nie zauważyłem żadnych innych trudności z połączeniem się z jakąś stroną.

Ewentualnie w grach, połączenie z pewnymi serwerami jest niemożliwe bo nie można ustanowić stabilnego połączenia.

@Samotnick raczej nie występowały, przynajmniej nie zauważyłem. 

Usługa jest świadczona przez Orange ale jest pośrednik, który dzierżawi linię owemu Orange.

@j131 ping na stronę xda daje wynik 4 pakiet losów, pingi nie idą.

Tracert dochodzi do 8 pingu a potem "Request timed out".

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54725
  • 646

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@Laurent  może nie sam Funbox czy Orange coś blokuje, a operator sieci lokalnej? Może adres IP ( pula) jest dodany do czarnej listy adresów blokowanych?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 76
  • 0

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony


@agat13napisał(-a)

@Laurent  może nie sam Funbox czy Orange coś blokuje, a operator sieci lokalnej? Może adres IP ( pula) jest dodany do czarnej listy adresów blokowanych?


Sam tego nie jestem w stanie raczej sprawdzić czy mogę? Mój brat ma tego pośrednika Internet, nie tak jak ja od Orange dzierżawiąc linię od nich i poprawnie ładuje mu się.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54725
  • 646

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@Laurent  ciekawe czy utrata pakietów pokaże na którym węźle się to wykrzacza?  Czyj to węzeł prosto jest zweryfikować