Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5991
  • 24359
  • 206

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@Laurent 

Byłoby prościej gdybyś popierał odpowiedzi screenshotami.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 76
  • 0

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony


@agat13napisał(-a)

@Laurent  ciekawe czy utrata pakietów pokaże na którym węźle się to wykrzacza?  Czyj to węzeł prosto jest zweryfikować


 

Kolejnych już nie może wysłać.


funbox.PNG

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13899
  • 57183
  • 690

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@Laurent  to adres węzła w USA. Może tam blokują? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5991
  • 24359
  • 206

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@Laurent 

Ode mnie idzie inną trasą (przez 193.251.249.15) , ale trace też utyka, mimo że strona działa. Więc sam ten fakt o niczym jeszcze nie świadczy.

Adres docelowy nie odpowiada na ping, więc sorry za sugestię że to coś może wyjaśnić.

A co pokazuje np.:

curl 52.5.96.96

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 1078
  • 7

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@Laurent https://widzialni.pl/  ta stronka to się otwiera?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2031
  • 9811
  • 82

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@Laurent Może pula adresowa jest wycinana (tylko rodzaj błędu powinien być inny) albo to kwestia proxy (transparentne proxy u właściciela łącza, co też byłoby dziwne). Podaj kto jest właścicielem łącza i przynajmniej pierwsze dwie części publicznego adresu IP. U mnie traceroute i ping zachowują się identycznie.

Edyta: Zakładam, że winę oprogramowania AV na komputerze sam wykluczyłeś a na telefonie nie używasz. Możesz spróbować (najłatwiej na telefonie) połączyć się z problematyczną stroną za pomocą VPNa. Obejdziesz i problemy z IP i ewentualne proxy. Proponuję użyć VPNa od Ookla (apka Speedtest) lub Cloudflare (apka 1.1.1.1).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2700
  • 9870
  • 51

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@Laurent też jest taka możliwość że twój operator wyciął pule adresów lub sam serwer docelowy blokuje podejrzane w ich mniemaniu nr IP. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 76
  • 0

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@jaryn ta stronka otwiera się szybko, bez problemu co podałeś

@j131 pokazuje strukturę strony

@Samotnick użyłem VPN w przeglądarce i strona xda załadowała się, bez niego nie ładuje.

AV to Windows Defender ale jak nie działa po WiFi to wykluczyłem od razu. Orange dzierżawi linię od Provector. Chodzi Ci o mój adres IP i chcesz dwie pierwsze jego części?

@marder mam telefon z kartą sieci Orange, po mobilnym otwiera xda a po WiFi z FB3 już nie chce


curl.PNG

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2031
  • 9811
  • 82

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@Laurent Tak, poproszę. Może być ze strony https://test-ipv6.com. Spróbuj także curl https://52.5.96.96. Jeżeli używasz tylko Windows Defendera to nie on jest problemem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5991
  • 24359
  • 206

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@Laurent 

Czyli serwer jest osiągalny... To pozostaje jakaś blokada po tamtej stronie. Skoro daje się ją ominąć VPNem to chyba pozostanie się z tym pogodzić.