Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 66
  • 0

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

W latach 90 jak robiono na wiosce łącze telefoniczne to dziadkowie nie chcieli mieć telefonu stacjonarnego u siebie więc się nie zdecydowali aby podprowadzić kabel. Kabel jest w ziemi przy drodze, od ściany mojego domu mam do niego jakieś 55 metrów. Nie był na pewno nigdy wymieniany.

Czy istnieje techniczna możliwość podłączenia się no i czy musiałbym płacić za utrzymanie łącza?
Jak to teraz wygląda czy jestem skazany tylko na Orange czy mogę wybrać innego operatora jeżeli byłaby możliwość podpięcia?


27 ODPOW. 27

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

@mumiok to nie od kabla w drodze masz się podłączyć, a do skrzynki/ słupka z końcówka kabla miedzianego-rozdzielczego. Jeśli nie masz przyłącza, to będzie problem, bo Orange odchodzi od linii miedzianych i usług na nich. Zależy też sporo od odległości od centrali ( co ma wpływ na prędkość usługi) i jakości kabli... Co ma wpływ na wszystko. Zajrzyj do linka "sprawdź zasięg" ma dole tej strony i zerknij co mówi system


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 66
  • 0

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

Ok dzięki jak do słupka to jest sporo ok. 140 m więc chyba temat rozwiązany, szkoda.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

@mumiokale właściwie czemu uważasz że Cię nie podłączą?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

@mumiok  nie twierdzę, że to niemożliwe. Na każdego abonenta przyłączonego jest odpowiednią kwota w której musi się zmieścić szereg prac związanych z przyłączeniem do sieci. Jeśli czynności do wykonania u Ciebie mieszczą się w tej kwocie, to przyłącze zostanie wykonane. Co wyszło ze sprawdzenia zasięgu? Jeśli słupek jest oddalony około 140m , a do centrali telefonicznej jest mo kilometr, to warto powalczyć, bo po takim łączy do 1,3 km długości internet będzie chodził w predkości około 30Mb/ sek z uploadem około 5-6Mb/ sek, ale bez limitu jak przy mobilnym i stabilniej...

Zrób zamówienie na usługę i zobaczysz co Operator odpowie. To nic nie kosztuje, ani do niczego nie zobowiązuje


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

Polecam zrobić zamówienie. Zdecydowanie lepiej jest mieć stacjonarny internet niż mobilny  który dzisiaj działa dobrze, a jutro ma przeciążony BTS i działa nieznośnie.

Anonim

Nie dotyczy

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

Zamówienie udał się złożyć tylko i wyłącznie w przypadku jak na adresie będą wstępnie możliwości techniczne. Chodź oczywiście to połowa drogi bo jak sam piszesz od infrastruktury jest kawałek, a takim przypadku mogą odrzucić z powodu braku warunków. Orange w miedź nie inwestuje więc marne szanse ale spróbować zawsze można. 

 

Tu chodzi o nowe zamówienie. Ciekawiej jest w innym przypadku. Np. klient miał telefon ale z niego zrezygnował. Po 2 latach wrócił na to miejsce chciał powinie podłączyć linię. A tu brak możliwości. Ciężko było mu uwierzyć jakim cudem skoro miał już tam numer i nadal ma kabel podpięty. Nie wiem, czy był taki sprytny, że chciał zaoszczędzić na zawieszeniu linii czy nie znał takie opcji ale wyszło jak wyszło. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

@Anonim  wyasnię... Po prostu zasoby kablowe/ centra lowe zostały wykorzystane na kogoś innego w tzw międzyczasie. Sieć nie jest z gumy.. 

Anonim

Nie dotyczy

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

@agat13 wiem. Tylko dla tej osoby było to nie do pomyślenia. Jest kabel, numer kiedyś tu działał a czemu nie teraz. 

 

W sumie to logicznie. Utrzymanie infrastruktury to koszta. A jeszcze takiej wiekowej gdzie co chwilę coś latać trzeba. Więc ja tam się nie dziwię. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

@mumiok  Jeśli słupek rozdzielczy jest 140m od Ciebie a sieć jest rozprowadzona ziemią to szanse na pozytywny wywiad są małe. Sprawdź jeszcze czy gdzieś koło Twojego płotu nie ma studni kablowej. Złożyć wniosek zawsze możesz. To nic nie kosztuje.