Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?

Anonim

Nie dotyczy

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?

@AzureJedynie bym się czepiał, że jest za niskie wysyłanie i jak wygląda u ciebie instalacja od gniazda ?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 12
  • 0

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?

W sumie standardowo, gniazdko telefoniczne w ścianie, a tam wpięty kabel telefoniczny który jest podłączony do Funboxa. Nie wiem czy potrzebny jest jakiś splitter do Funboxa 2.0, technik nic takiego nie montował. Co do gniazdka to jest standardowe gniazdko telefoniczne - dodaję zdjęcie. Telefon zaś jest podłączony do Funboxa. Doradź mi co mam zrobić.


6736_Gniazdo_telefoniczne_GTU_-_natynkowe719.jpg

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?

@Azure - coś zawsze da sie zrobić. Opcje które podaje poniżej nie każdemu pomogą ale pomogły mnie osobiście, każdy na inna linie telefoniczną na szczęście fizyka jest wszędzie taka sama. 

Po pierwsze - każde połączenie kabla dodaje tłumienie, u mnie po wywaleniu takiego gniazdka jak pokazujesz, zarobieniu wtyczki RJ11 bezpośrednio na kablu, tłumienie spadło o 2dB

Po drugie - każdy ruter ma inny chipset i niektóre są znane z lepszego niż inne działania na długich liniach. Sam w domu mam stary poczciwy Thompson SpeedTouch 546 który ma synchro lepsze o 5-10% niż inne modemy które miałem.

 

Have fun


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 59
  • 96
  • 0

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?


@Anonimnapisał(-a)

Azure napisał(-a):

Witam, posiadam internet od Orange, mianowicie internet w technologii VDSL do 80Mb/s, problem polega na tym że prędkość tego internetu jest poniżej moich oczekiwań. Internet działa maksymalnie z prędkością od 25mb/s do 30mb/s.Najlepsze synchro jakie miałem na tym Funboxie 2.0 to ok 31500Kb/s. Wiem że jest to internet "do" 80mb/s, ale czy nie da się czegoś zrobić aby internet działał odrobinę szybciej? Chociażby te 35-40mb/s? Mieszkam prawie 1,2km od centrali Orange. Dołączam dwa zdjęcia obrazujące aktualną sytuację


@Azure Przy takiej odległości masz dobre parametry jedynie bym się czepna uploadu.A jak nie masz, VoIP to polecam, ci router Asus DSL-AC68U będziesz miał lepsze parametry. 


Czy ten router Asus DSL-AC68U stawiasz za FunBoxem, czy zamiast niego?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 59
  • 96
  • 0

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?


@velyaronapisał(-a)

@Anonimnapisał(-a)

Azure napisał(-a):

Witam, posiadam internet od Orange, mianowicie internet w technologii VDSL do 80Mb/s, problem polega na tym że prędkość tego internetu jest poniżej moich oczekiwań. Internet działa maksymalnie z prędkością od 25mb/s do 30mb/s.Najlepsze synchro jakie miałem na tym Funboxie 2.0 to ok 31500Kb/s. Wiem że jest to internet "do" 80mb/s, ale czy nie da się czegoś zrobić aby internet działał odrobinę szybciej? Chociażby te 35-40mb/s? Mieszkam prawie 1,2km od centrali Orange. Dołączam dwa zdjęcia obrazujące aktualną sytuację


@Azure Przy takiej odległości masz dobre parametry jedynie bym się czepna uploadu.A jak nie masz, VoIP to polecam, ci router Asus DSL-AC68U będziesz miał lepsze parametry. 


Czy ten router Asus DSL-AC68U stawiasz za FunBoxem, czy zamiast niego?


I jeszcze pytanie, czy do tego routera można podłączyć dekoder tv. Telewizja będzie działać jak na Funboxie czy lepiej? 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?

@velyaro  Taki router się stawia zamiast Funboxa. TV na 99% nie będzie działać wcale.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 59
  • 96
  • 0

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?


@BORAXnapisał(-a)

@velyaro  Taki router się stawia zamiast Funboxa. TV na 99% nie będzie działać wcale.


Tak czułem, że z tv będzie kłopot przy tym routerze. Poza tym chyba nie ma takiego routera, który (zamiast funboxa) obsłużyłby dekoder tv 😕


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 12
  • 0

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?

Powiem tak, nie ma co się męczyć z jakimiś próbami poprawiania łącza bo nic to nie da, zmiana routera pewnie też. Najlepszą opcją jest zmiana operatora, a jeżeli nie ma żadnego u Ciebie dostępnego to trzeba uzbroić się w cierpliwość, dzwonić, pytać. Orange gdy pytałem o światłowód miało mnie gdzieś i moją lokalizację, no bo skoro jest pełno domków jednorodzinnych to przecież jesteśmy na nich skazani. Mam pełno tematów na moim profilu dotyczących tego jak starać się o światłowód, ale to było tylko marnowanie czasu. Aż tu nagle UPC wjechało ze swoim światełkiem i poprawiło mój komfort korzystania z internetu o tysiące procent. 

 

 

Da się? Da. Orange już nie ma czego szukać w moim mieście, bo przez ostatnie lata mieli kompletnie gdzieś jakąkolwiek modernizację sieci. Jak dla mnie Orange to najgorszy operator w Polsce i mogę teraz porównać to do UPC. I okej, może to trochę złe porównanie, bo przecież UPC ma światełko ale tylko do budynku, w moim przypadku do mieszkania, a koncentryk to tylko kilka metrów co w zasadzie nie zmienia nic przy takim odcinku. Same trasy to jest niebo a ziemia, przykład? trasy do polskich serwerów nie okrążają pół świata, i lecą z Polski do Polski, a nie jak w przypadku Orange za granicę. Pozdrawiam, zadowolony klient, który zmienił operatora. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 59
  • 96
  • 0

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?


@Azurenapisał(-a)

Powiem tak, nie ma co się męczyć z jakimiś próbami poprawiania łącza bo nic to nie da, zmiana routera pewnie też. Najlepszą opcją jest zmiana operatora, a jeżeli nie ma żadnego u Ciebie dostępnego to trzeba uzbroić się w cierpliwość, dzwonić, pytać. Orange gdy pytałem o światłowód miało mnie gdzieś i moją lokalizację, no bo skoro jest pełno domków jednorodzinnych to przecież jesteśmy na nich skazani. Mam pełno tematów na moim profilu dotyczących tego jak starać się o światłowód, ale to było tylko marnowanie czasu. Aż tu nagle UPC wjechało ze swoim światełkiem i poprawiło mój komfort korzystania z internetu o tysiące procent. 

 

 

Da się? Da. Orange już nie ma czego szukać w moim mieście, bo przez ostatnie lata mieli kompletnie gdzieś jakąkolwiek modernizację sieci. Jak dla mnie Orange to najgorszy operator w Polsce i mogę teraz porównać to do UPC. I okej, może to trochę złe porównanie, bo przecież UPC ma światełko ale tylko do budynku, w moim przypadku do mieszkania, a koncentryk to tylko kilka metrów co w zasadzie nie zmienia nic przy takim odcinku. Same trasy to jest niebo a ziemia, przykład? trasy do polskich serwerów nie okrążają pół świata, i lecą z Polski do Polski, a nie jak w przypadku Orange za granicę. Pozdrawiam, zadowolony klient, który zmienił operatora. 


Zgadzam się. Tak jak pisałem mam możliwość porównać UPC i Orange. UPC w domu rodzinnym, Orange u mnie - niestety w żaden sposób nie da się tego porównać, na niekorzyść Orange - szkoda 😞 Wiem, że w okolicy rozciągnięty jest światłowód, ale do mnie dociągnąć go nie chcą - szkoda nr 2. Zatem czekam z tym swoim żałosnym łączem 20 Mb (zamiast 80 Mb) na rozwój wydarzeń.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?

@Azure najlepiej jest na własne oczy zobaczyć co daje zmiana operatora z Orange, na chociażby takie UPC 🙂 Ja sam się przekonałem ponad 2 lata temu i nie myślę o zmianie. Co prawda oni też mają swoje grzeszki, ale nie jest tak tragicznie jak w Orange 🙂