Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 12
  • 0

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?

Witam, posiadam internet od Orange, mianowicie internet w technologii VDSL do 80Mb/s, problem polega na tym że prędkość tego internetu jest poniżej moich oczekiwań. Internet działa maksymalnie z prędkością od 25mb/s do 30mb/s.Najlepsze synchro jakie miałem na tym Funboxie 2.0 to ok 31500Kb/s. Wiem że jest to internet "do" 80mb/s, ale czy nie da się czegoś zrobić aby internet działał odrobinę szybciej? Chociażby te 35-40mb/s? Mieszkam prawie 1,2km od centrali Orange. Dołączam dwa zdjęcia obrazujące aktualną sytuację


Screenshot 2017-02-27 16-25-18.png
23 ODPOW. 23
Anonim

Nie dotyczy

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?


Azure napisał(-a):

Witam, posiadam internet od Orange, mianowicie internet w technologii VDSL do 80Mb/s, problem polega na tym że prędkość tego internetu jest poniżej moich oczekiwań. Internet działa maksymalnie z prędkością od 25mb/s do 30mb/s.Najlepsze synchro jakie miałem na tym Funboxie 2.0 to ok 31500Kb/s. Wiem że jest to internet "do" 80mb/s, ale czy nie da się czegoś zrobić aby internet działał odrobinę szybciej? Chociażby te 35-40mb/s? Mieszkam prawie 1,2km od centrali Orange. Dołączam dwa zdjęcia obrazujące aktualną sytuację


@Azure Przy takiej odległości masz dobre parametry jedynie bym się czepna uploadu.A jak nie masz, VoIP to polecam, ci router Asus DSL-AC68U będziesz miał lepsze parametry. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 12
  • 0

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?

Posiadam VoiP, więc jestem zmuszony używać FunBoxa. Czyli rozumiem że nic nie zrobię?

Anonim

Nie dotyczy

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?

@Azure A jak wyglądają parametry DSL u ciebie ?

Anonim

Nie dotyczy

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?

Ze wzrostem odległości wzrasta tłumienie na linii tego się nie przeskoczy.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 12
  • 0

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?

Nie mam jak tego sprawdzić jedynie mam paramtery z Funboxa.

  • Prędkość synchronizacji DSL w górę
    3309 Kb/s
  • 2.6
    Prędkość synchronizacji DSL w dół
    28035 Kb/s
  • 2.7
    Margines szumu w dół
    8.8 dB
  • Jakość linii (błędy)
  • 2.8
    Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    13
  • 2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji) 0

 

Anonim

Nie dotyczy

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?

@Azure A od kiedy masz vdsl ?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 12
  • 0

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?


vdsl2 napisał(-a):

@Azure A od kiedy masz vdsl ?


Od ok. 18 grudnia 2016.

Anonim

Nie dotyczy

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?

@Azure OK Czy zaraz podłączeniu tez miałeś takie parametry linii ?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 12
  • 0

Czy da się coś zrobić aby wycisnąć więcej?

Nie, w pierwszy dzień było synchro koło 24000, zaś w drugi dzień synchro wynosiło od 28000 do 30000 - od tamtej pory nic się nie zmieniło.