Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

2Gbps a własny router


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 69
  • 0

2Gbps a własny router

To ja mam inne pytanie. 

Jeśli ogarnę sam router z portem powyżej 2gbps to będę miał po 2gbps na jednym urzdzeniu? 

14 ODPOW. 14

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

2Gbps a własny router

@Katamari  a jaką masz usługę?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 69
  • 0

2Gbps a własny router

1 Gbps xd

 

Mam na myśli gdybym wziął ten pro 2.0. 

 

Generalnie to w czerwcu muszę mieć nowa umowę. Jeśli podpisze to gdy się pojawi np 8 Gbps (co ma się stać) i sobie podniosę to dadzą mi wtedy bez problemu nowy router (który będą zapewne dodawać jaki standard)? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

2Gbps a własny router

@Katamari Przy 1Gb/sek z własnym routerem nie ma problemu. Oczywiście ONT trzeba zamówić przy wniosku na podłączenie usługi (jedyna możliwość otrzymania ONT-a)

Problem może być z IPTV, bo to już konfiguracja odpowiedniego routera dla wtajemniczonych 

Z 2Gb/sek już jest pod górkę. Trzeba mieć ONT od Orange, co jest wręcz niemożliwe do załatwienia. Operator nie ma ONT-ów z portem 2,5Gb/sek w ofercie. Dalej po dostępnym ONT będzie więc jednak 1Gb/sek i z tego co wiem, upload na poziomie 300Mb/sek/

Bez sensu dla użytkownika i niezgodne z procesem, bo trzeba zwrócić ONT (jeśli się go ma dla starej 1-ki) po przejściu na 2Gb/sek. Od razu uprzedzę-stosowanie własnego sprzętu jest niedozwolone...myślę o ONT z portem 2,5Gb/sek.

Co do 8Gb/sek wątpię, aby polityka firmy dotycząca własnego sprzętu była inna niż do tej pory.

Nie wolno, zgodnie z regulaminem usługi...Jest dedykowany sprzęt operatora i tyle.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

2Gbps a własny router


@Katamarinapisał(-a)

To ja mam inne pytanie. 

Jeśli ogarnę sam router z portem powyżej 2gbps to będę miał po 2gbps na jednym urzdzeniu? 


Krótkie pytanie, krótka odpowiedź: nie.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 436
  • 3726
  • 19

2Gbps a własny router

@Katamari nawet przy tej opcji pro na jednym urządzeniu masz  tylko 1 GB/s. Nie przeskoczysz tego. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

2Gbps a własny router


@Katamarinapisał(-a)

...

gdy się pojawi np 8 Gbps (co ma się stać) i sobie podniosę to dadzą mi wtedy bez problemu nowy router (który będą zapewne dodawać jaki standard)? 


Jeśli koniecznie chcesz znać odpowiedź na to pytanie, to musisz trochę zaczekać, bo moją kryształową kulę oddałem do serwisu - straszne głupoty zaczęła przewidywać.

A poważnie, to zahaczyłeś o temat dla którego (wyjątkowo) to forum nie jest najlepszym źródłem informacji. To co dostałeś to odpowiedzi oficjalne i jedyne legalnie możliwe.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

2Gbps a własny router

@Katamari  Na tak zadane pytanie odpowiedź brzmi tak. I na forum NO była nawet o tym dyskusja link  🙂

Jeśli pomogłem zaznacz.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

2Gbps a własny router

@Kimiriko Są komputery i stacjonarne i laptopy z portami Ethernet 2.5Gbit. Więc jak najbardziej możliwe jest do komputera mieć 2Gbps. Ja nawiasem mówiąc mam komputer z portem 10Gb, ale to właściwie serwer zmuszony do pracy jako stacja robocza.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

2Gbps a własny router


@j131napisał(-a)


A poważnie, to zahaczyłeś o temat dla którego (wyjątkowo) to forum nie jest najlepszym źródłem informacji. To co dostałeś to odpowiedzi oficjalne i jedyne legalnie możliwe.


To prawda.