Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

2Gbps a własny router


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

2Gbps a własny router

@Katamari  na to prawdziwa odpowiedź jest  i tak, i nie..żadna jednak  nie jest jedynie słuszną. 

Tak, bo przecież wszytko można zrobić sprzętem alternatywnym i nawet czasem działa..choć nie wiadomo jak długo...

Nie, bo według szablonu usługi nie można używać własnego sprzętu optycznego. Taki jest regulamin i tyle. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

2Gbps a własny router


@Katamarinapisał(-a)

1 Gbps xd

 

Mam na myśli gdybym wziął ten pro 2.0. 

 

Generalnie to w czerwcu muszę mieć nowa umowę. Jeśli podpisze to gdy się pojawi np 8 Gbps (co ma się stać) i sobie podniosę to dadzą mi wtedy bez problemu nowy router (który będą zapewne dodawać jaki standard)? 


Na 2Gbps czy na 8Gbps lub 10Gbps. Nie ma znaczenia. Póki co operator nie udostępnia NORMALNIE sprzętu umożliwiającego uzyskanie takich szybkości na jednym porcie do usługi 2.0 Pro. Bo możesz sobie kupić światłowód z zakończeniem w PLIX i mieć nawet 100Gbps symetrycznie. Jednak gdyby zastosować swój router z bindowaniem portów to nawet przez FB6 można uzyskać 2Gbps na jednym porcie Ethernet w sposób zgodny z regulaminem. I zdaje się, że napiszę instrukcję jak to zrobić (po weekendzie na rusztowanie - polski odpowiednik do słowa grilowanie 🤣 - licencja poetica Tomasz Olbratowski). Będzie można odsyłać wszystkich do instrukcji.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

2Gbps a własny router


@agat13napisał(-a)

Problem może być z IPTV, bo to już konfiguracja odpowiedniego routera dla wtajemniczonych 

Z 2Gb/sek już jest pod górkę. Trzeba mieć ONT od Orange, co jest wręcz niemożliwe do załatwienia. Operator nie ma ONT-ów z portem 2,5Gb/sek w ofercie. Dalej po dostępnym ONT będzie więc jednak 1Gb/sek i z tego co wiem, upload na poziomie 300Mb/sek/

 


Upload jest na poziomie 613Mbps

orange.png


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

2Gbps a własny router

@Kimirikona 1 urządzeniu teoretycznie na wifi 6 pójdzie pełna prędkość. Bywały już screeny z speedtestu. Więc z Funboxem 6 powinno się dać. Chociaż każdy wie, że nie w tym problem. Dla prawdziwego zaawansowanego usera liczy się kabel eth

 

________________
* Wpis poddałem edycji – moderator Michał


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2519
  • 9032
  • 45

2Gbps a własny router

Bo możesz sobie kupić światłowód z zakończeniem w PLIX i mieć nawet 100Gbps symetrycznie. 

 

Wszystko można tylko po co przeciętnemu Kowalskiemu takie rzeczy że o kosztach nie wspomnę. To są rozwiązania dla sieci telewizyjnych czy telekomów a nie indywidualnego klienta.