Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

1 dom - 2 usługi neostrada

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 17
  • 0

1 dom - 2 usługi neostrada

Czyli reasumując, 

 

jeśli zakupię router tl-r480t+: https://www.tp-link.com/pl/business-networking/load-balance-router/tl-r480t+/

z obsługą 10/100 Mbps na port, podłączę do niego switch 1 gigabit , to:

- prędkość internetu będę miał max do 100 Mbps

- prędkość sieci LAN (urządzenia podłączone do switch 1 gigabit) max do 1 gigabit

 

Nadmieniam, iż okablowanie gniazdka i wszystkie akcesoria mam w kat. 6

Po połączeniu dwóch linii neostrady 2 x 35 Mbps = ok 70 Mbps - czy muszę dopłacać do routera z portami 1 gigabit jeśli i tak nie będę w stanie tego wykorzystać z uwagi na prędkość łącza od orange?

 

Czy taki schemat będzie wystarczający pod względem ekonomii ceny i jakości:(?)

 

2 x FunBox ==> tl-r480t+ ==> Switch (Zyxel 8p GS1900-8 (8x10/100/1000Mbit) ==> Urządzenia w sieci LAN (komputery, TV, NAS)
)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

1 dom - 2 usługi neostrada

@Misiek62Chcę tylko sprostować, że gigabit jest osiągalny na sieci kat 5E. Mierniki klasyfikujace kategorię wyraźnie dopuszczają osiągniecie takich prędkości pod warunkiem spełnienia kilku zasad instalacji. Kabel certyfikowany, odpowiednio ułożony i osprzęt odpowiedniej jakości. I hula....


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

1 dom - 2 usługi neostrada

@perlastudio według mnie tak jak przez Ciebie napisane.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

1 dom - 2 usługi neostrada

@perlastudioNie musisz dopłacać. Jeśli nie będziesz miał np dostępu z kompa do NAS-a po gigabicie (oczywiście jeśli będą dołączone do jednego switcha gigowego, po eth kat6), to sam Ci sprezentuję szybszy, gigabitowy router...słowo


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

1 dom - 2 usługi neostrada

@agat13  w kwestii klasy kabla nie będę z Tobą polemizował co do tych odmian literowych... Generalnie chodzi mi o to żeby przy okazji takich porad nie pomijać także tego elementu jakim jest okablowanie, czy też klasa WiFi zarówno w routerze jak i karcie sieciowej w kompie 🙂 Bo jeśli użytkownik nie zadba o wszystkie elementy, aby były w odpowiedniej klasie, to będzie miał żal, że nie wszystko śmiga jak należy... 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

1 dom - 2 usługi neostrada

@Misiek62 mądrość przez Ciebie przemawia...jako stary praktyk wiem, że wszystkie elementy układanki muszą do siebie pasować, bo całość inaczej nie gra. Kto chce mieć dobrze, musi zaplanować dobrze i nie szczędzić sił i środków na wykonanie według norm i kategorii. Znam przypadki oszczędzania i co z nich wyszło. Wymagasz prędkości to kupuj i instaluj z głową, a nie oszczędzając. Bylejakość rodzi bylejakość...