Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

1 dom - 2 usługi neostrada

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

1 dom - 2 usługi neostrada

Drobne dopowiedzenie 😉 a propos wąskiego gardła, nie wiemy jakie okablowanie jest w LAN, jeżeli starsze, czyli poniżej klasy 6, to prędkości 1Giga nie uzyskasz, nawet jeżeli przełącznik na nią pozwoli.

Anonim

Nie dotyczy

1 dom - 2 usługi neostrada

@agat13  nie sprawdzę twojej teorii, ale ruchem wewnątrz sieci zarządza router, nie switch tak jak sądzisz, więc nadal upieram się że będzie 100Mb/s, nawet jak komputery podepniesz do switcha.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

1 dom - 2 usługi neostrada

@Anonim akurat jestem poza biurem, więc też nie sprawdzę, ale muszę przyznać rację @agat13  switch przesądza o tym z jaką prędkością komunikują się urządzenia do niego podłączone... 

 

dopowiedzenie - w nawiązaniu do wcześniejszego. Warunek, odpowiedniej klasy kable sieciowe.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

1 dom - 2 usługi neostrada

Jeżeli będzie połączenie router -> switch -> komputer, to zestawione zostanie połączenie maksymalnie do 100 Mbit/s. Jeżeli będzie połączenie komputer -> switch -> komputer, to zestawione zostanie połączenie do 1 Gbit/s.

Oczywiście przy założeniach, że switch i komputery oraz okablowanie obsługują prędkość 1Gbit/s, natomiast router 100 Mbit/s.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

1 dom - 2 usługi neostrada

@chłopaki, widziałem w praktyce...Po dołączeniu do urządzenia sieciowego nawet na windowsie jest info, że ustanowiono połączenie gbeth...

Słusznie pisze @ketrasaArtur , troszkę prościej to ujął

Anonim

Nie dotyczy

1 dom - 2 usługi neostrada

@Misiek62  jedynie switch zażądzalny z DHCP będzie w obrębie swojej sieci 1Gb/s miał, oczywiście kable lan muszą być zgodne z tą szybkością.

@agat13  to co tam Windows pokazuje to lipa, realna szybkość się liczy 😉

@ketrasaArtur  twoja teoria trochę naciągana, część komunikacji w nie zażądzanym switchu, biegnie do routera i potem do docelowego komputera, nie jest tak że z jednego portu switcha do drugiego portu switcha 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

1 dom - 2 usługi neostrada

OK, w pracy mam switch zarządzalny, stąd przebłyski (tak jak też twierdzi @agat13 ) że sprawdzając kiedyś tam prędkość podłączenia w kompie widziałem taki parametr.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

1 dom - 2 usługi neostrada

@AnonimZnów się pozwolę nie zgodzić...zarządzalność i DHCP nie ma nic w tym przypadku do powiedzenia. Chodzi o transmisje punkt-punkt via przełącznik w podstawowej warstwie transmisji

Przecież do komunikacji pomiędzy dwoma urządzeniami nie potrzebne jest DHCP ani router

P.S. Windows pokazuje w wierszu poleceń teorię matematyczną, a nie osiągi, bo jakby to sam zmierzył? A ja z reguły matematyce wierzę


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

1 dom - 2 usługi neostrada

Najczęstszej w sieci lokalnej (domowej) korzysta się z internetu. Sporadycznie są przesyłane dane między urządzeniami, a nawet jak są, to urządzenia typu drukarka, które nie potrzebują dużych prędkości. Nawet niech będą to wszystkie urządzenia obsługujące prędkości 1 Gbit/s, a dostęp do internetu mamy przy użyciu routera 100 Mbit/s to przez nasza sieć internet będzie śmigała z prędkością taka, jak jej najsłabsze ogniwo. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

1 dom - 2 usługi neostrada

@AnonimDo routera biegną tylko te pakiety, które są do niego adresowane.

Kiedyś dawno temu jak jeszcze nie było przełączników w pełni automatycznie sterujących ruchem w sieci podłączano tzw huby. Rozgłaszanie zapytania odbywało się wtedy do wszystkich urządzeń w sieci i bałagan był straszny, a ruch wewnątrz ogromny.Dlatego wprowadzono "myślące" przełączniki zwane switchami, które sterują ruchem między nadawca, a konkretnym odbiorcą. Nie generują niepotrzebnych zapytań do wszystkich przez co więcej info w sieci pomiędzy pozostałymi może się odbywać...tyle opowieści.

Potwierdziłem u mojego guru mój tok rozumowania, a że to wierzący i praktykujący informatyk, przyznał mi niestety rację...