Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest sposób na ograniczenie uploadu w funboxie 2.0?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 57
  • 2

Czy jest sposób na ograniczenie uploadu w funboxie 2.0?

Cześć, zwracam się z zapytaniem, czy istnieje możliwość ograniczenia uploadu w samym już routerze funbox?

Dlaczego chcę to zrobić?

Wykorzystywany na maxa upload (np. przy wysyłaniu obrazka) całkowicie blokuje całą sieć i zrywa połączenia/rozmowy/przeglądanie internetu 😞

 

Dlaczego nie mogę podpiąć innego routera?

1) Nie chcę inwestować w router ADSL w tych czasach, poza tym korzystam z Voip

2) Nie mogę zrobić ograniczenia w zewnętrznym routerze DSL, bo potrzebuje mieć wpięty bezpośrednio do funboxa urządzenie QNAP - serwer NAS, a on również będzie wykorzystywał upload na maxa.

 

Czy są wobec tego jakieś sposoby aby ograniczyć upload w funboxie?

Neo2_0-1607283746647.png

Edit: Czy można poprosić obsługę aby wpisała mi mniejszą prędkość uploadu, np. 750 kbit/s?

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

Czy jest sposób na ograniczenie uploadu w funboxie 2.0?

FunBox nie ma takiej opcji, nawet routery za 200zl, dopiero routery dla graczy, oferują kontrolę ruchu, musisz sam kontrolować sieć 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Czy jest sposób na ograniczenie uploadu w funboxie 2.0?

@Neo2 ten router nie ma takiej mozliwosci. Musisz kupic cos z QoS i postawic za funboxem. Wtedy bedziesz mogl skonfigurowac takie ograniczenie.

Tutaj garsc informacji

https://www.morele.net/wiadomosc/co-to-jest-qos-jaki-router-qos-wybrac/2762/#2


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Czy jest sposób na ograniczenie uploadu w funboxie 2.0?

@Neo2  chłopaki mają rację. FB nie ma takich opcji. Nie musisz jednak zamieniać routerów, a tylko za FB wyseparować ruch priorytetowy i podłączyć go do FB, a resztę sieci podłączyć przez inne urządzenie z QoS. Proste jeśli to możesz technicznie wykonać


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy jest sposób na ograniczenie uploadu w funboxie 2.0?

@Neo2 można spróbować ograniczenie zrobić na samych urządzeniach. Na routerze by było łatwiej, jak by wspierał.

Znam ten problem, bo sam się borykałem spory czas. Jak się dało, to wspomagałem się internetem mobilnym. Wystarczyło, aby córka na YT wysyłała filmik, a cała sieć od razu siada, ping w okolicach 2000 ms. Naszczęście pojawiła się firma lokalna i założyła światłowód. Tylko po przedłużeniu umowy coś poprzestawiały i upload zamiast 30 Mbit/s mam obecnie 90 Mbit/s 😄

Anonim

Nie dotyczy

Czy jest sposób na ograniczenie uploadu w funboxie 2.0?

Można na wi-fi ograniczenie zrobić, 2,4GHz ustawić na a/b/g i 5Ghz wyłączyć całkowicie, aplikacja Mój Funbox 2.0 daje podgląd na sieć i urządzenia, na TP-Link mogę ograniczać transfer i wywalać nadmiernie zużywających transfer, ale mam topowy model 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Czy jest sposób na ograniczenie uploadu w funboxie 2.0?

Tylko własny router. Jak Ci przytną ręcznie upload na np. 750 jak pisałeś, to i tak to nic nie da, bo dalej będziesz wysycał max z synchronizacji.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Czy jest sposób na ograniczenie uploadu w funboxie 2.0?

Może po prostu ta linia nie jest stabilna? Mocno obciążony upload może faktycznie wszystko rozwalać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Czy jest sposób na ograniczenie uploadu w funboxie 2.0?

@Mat z jednym się zgodzę- wysycony upload blokuje net..i nie dlatego, że coś jest nie tak...takie są zasady działania sieci. Kolejne adresy podsieci po prostu nie mają szans zadać pytania o stronę która chcą otworzyć, no nie ma możliwości zadać pytania w górę sieci. Przy ADSL to możliwe, a nawet spotykane


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Czy jest sposób na ograniczenie uploadu w funboxie 2.0?

Mając słaby upload w stosunku do pobierania, nawet pobieraniem plików jest się w stanie zablokować internet, bo pobierając, zawsze wysycamy trochę uploadu.