Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód - czas oczekiwania na dodanie do bazy danych


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

światłowód - czas oczekiwania na dodanie do bazy danych

Witam

 

Chcialem wziąć światłowód w kamienicy w której obecnie zacząłem wynajmować mieszkanie. Jest tam już poprowadzony światłowód od Orange. Problem w tym, że nie jest doprowadzony do mojego - najwyższego piętra.

 

Poszedłem do salonu, podpisałem umowę, lecz cała przygoda zaczęła się od wizyty techników, którzy stwierdzili, że można poprowadzić światłowód na moje piętro (ktoś wcześniej nawet doprowadził fragment kabla na moje piętro), ale ostatecznie nic to nie dało. Technicy się zmyli, a transakcja została anulowana i musiałem podpisać nową umowę.

 

Po czasie okazało sie, że faktycznie na moim piętrze są możliwości światłowodu (co stwierdził potem bardziej kompetentny już technik), ale mojego numeru mieszkania nie ma w systemie. Dostałem polecenie, aby czekać, aż mój numer mieszkania zostanie dopisany do tej bazy mieszkań, bo inaczej nie da się nic zrobić. Nie powiedziano mi ile to może trwać, ale czekam już jakiś czas i muszę przyznać, że denerwuje na maksa mnie ta cała sytuacja.

 

Pani w salonie powiedziała, żebym sprawdzał na stronie, albo przez BOK co jakiś czas czy mój numer już jest dodany. Sprawdziłem wczoraj na mapie światłowodu, wpisałem mój dokładny adres wraz z mieszkaniem i myk - można podpisać umowę (czego nie mogę chyba zrobić, bo jedna umowę już podpisałem), ale nie wiem czy się mam tym sugerować.

 

Powiedzcie mi co mogę zrobić? Mam pracę zdalna i każdy dzień bez neta to katorga. Nie chce czekać w nieskończoność. Zwłaszcza, że nie dostaje żadnych powiadomień SMS ani mailowych o progresie w tej sprawie. Może ktoś miał podobną sytuację?

 

Pozdr

12 ODPOW. 12

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

światłowód - czas oczekiwania na dodanie do bazy danych


@bobkovskinapisał(-a)

...

Sprawdziłem wczoraj na mapie światłowodu, wpisałem mój dokładny adres wraz z mieszkaniem i myk - można podpisać umowę

...


No to zamawiaj, skoro system pozwala. Albo idź jeszcze raz do tej miłej Pani. Albo dzwoń do BOK. Tu nikt Ci nie podłączy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

światłowód - czas oczekiwania na dodanie do bazy danych

@bobkovski tutaj nikt Ci nie da precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie. Skontaktuj sie z BOK https://www.orange.pl/view/kontakt


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

światłowód - czas oczekiwania na dodanie do bazy danych

@bobkovski Słyszałem o podobnej sprawie. Kamienica z oficyną. Budynek główny okablowany, a oficyna nie. Napisali ( 3 lokale) do Skierniewic pismo zaadresowane do Zarządu Orange  w sprawie doposażenia budynku znajdującego się przecież na tym samym adresie co główny w skrzynkę OPP (lub wedle woli dociągnięcie tylko dodatkowej instalacji w rurkach piwnicami). Sprawa załatwiona pozytywnie. Trwało, ale efekt konkretny. Ważne, aby jasno i spokojnie opisać całą sytuację, zagwarantować wsparcie spółdzielni w uzyskaniu zgód i ustaleń z wykonawcami. To nie jest sprawa wymagająca nie wiadomo jakich sił i środków. Przecież oficjalnie budynek jest okablowany. Warto zaznaczyć, że po prostu pominięto ten lokal w bazie danych i poprosić o upozytywnienie wywiadu technicznego poprzez dodanie lokalu jako "w zasięgu"

Adres do korespondencji:

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice

Powinno się udać


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

światłowód - czas oczekiwania na dodanie do bazy danych

@agat13 oprócz tego przypadku co opisujesz to chyba podobny temat był też na forum (o ile mnie pamięć nie myli 🤔).

Edit.

Jednak dobrze pamiętałem, to ten wątek Internet światłowodowy prawie dostępny (orange.pl)

tyle że chyba nie rozwiązany, gdyż autor na razie się nie odezwał.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

światłowód - czas oczekiwania na dodanie do bazy danych

@slav72 Temat podobny, ale to nie ten przypadek. Jak widzę tam zasugerowałem podobne rozwiązanie 🙂 bo mój był ze skutkiem pozytywnym 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

światłowód - czas oczekiwania na dodanie do bazy danych

Ostatnio też dodali fajny formularz na temat zgłoszeń na światłowód. Nie zaszkodzi wypełnić.

https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-zgloszenie


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

światłowód - czas oczekiwania na dodanie do bazy danych


@bobkovskinapisał(-a)

Witam

 

Chcialem wziąć światłowód w kamienicy w której obecnie zacząłem wynajmować mieszkanie. Jest tam już poprowadzony światłowód od Orange. Problem w tym, że nie jest doprowadzony do mojego - najwyższego piętra.

 

Poszedłem do salonu, podpisałem umowę, lecz cała przygoda zaczęła się od wizyty techników, którzy stwierdzili, że można poprowadzić światłowód na moje piętro (ktoś wcześniej nawet doprowadził fragment kabla na moje piętro), ale ostatecznie nic to nie dało. Technicy się zmyli, a transakcja została anulowana i musiałem podpisać nową umowę.

 

Po czasie okazało sie, że faktycznie na moim piętrze są możliwości światłowodu (co stwierdził potem bardziej kompetentny już technik), ale mojego numeru mieszkania nie ma w systemie. Dostałem polecenie, aby czekać, aż mój numer mieszkania zostanie dopisany do tej bazy mieszkań, bo inaczej nie da się nic zrobić. Nie powiedziano mi ile to może trwać, ale czekam już jakiś czas i muszę przyznać, że denerwuje na maksa mnie ta cała sytuacja.

 

Pani w salonie powiedziała, żebym sprawdzał na stronie, albo przez BOK co jakiś czas czy mój numer już jest dodany. Sprawdziłem wczoraj na mapie światłowodu, wpisałem mój dokładny adres wraz z mieszkaniem i myk - można podpisać umowę (czego nie mogę chyba zrobić, bo jedna umowę już podpisałem), ale nie wiem czy się mam tym sugerować.

 

Powiedzcie mi co mogę zrobić? Mam pracę zdalna i każdy dzień bez neta to katorga. Nie chce czekać w nieskończoność. Zwłaszcza, że nie dostaje żadnych powiadomień SMS ani mailowych o progresie w tej sprawie. Może ktoś miał podobną sytuację?

 

Pozdr


haha historia nadaje sie na kolejny odcinek paradokumentu Trudne Sprawy 😋

masz otwarte zamowienie na światło, ktoś to wprowadzał (salon?) to chyba widza na jakim statusie jest to zamowienie?

 

strzelam że pewnie wisi to zamówienie zaparkowane przez montera

pytaj salon/bok co sie z tym dzieje


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

światłowód - czas oczekiwania na dodanie do bazy danych

@bobkovski Z tego co piszesz to problem nie wynika z tego że nie ma nr mieszkania w bazie tylko monter stwierdził że pionu nie wybudowano na samą górę tylko piętro niżej a on łaskawie nie będzie teraz pigtaila do Ciebie ciągnął bo nie ma rurarzu i pewnie jeszcze strop trzeba przewiercić. Dzwoń do BOK i zapytaj jaki status ma twoje zlecenie bo monter nie wykazał się inicjatywą. Niestety ale często mamy problemy na styku inwestycji i eksploatacji. Monetrzy to by chcieli najlepiej aby inwestycje budowały sieć do samego gniazdka abonenta a monter by tylko łaskawie wpinał wtyczkę i podłączał Fanboxa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

światłowód - czas oczekiwania na dodanie do bazy danych

@marder Postodawca napisał, że warunki są (jakby co, zawsze się można dogadać na instalację w szerszym zakresie przy wsparciu Administracji), ale cytuję: "ale mojego numeru mieszkania nie ma w systemie. Dostałem polecenie, aby czekać, aż mój numer mieszkania zostanie dopisany do tej bazy mieszkań, bo inaczej nie da się nic zrobić", czyli numer mieszkania jakby został niezauważony i niedopisany do bazy danych...a to uniemożliwia wystawienie zlecenia (chyba, że na lokal U123)