Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.

Dzieje się to samo co dawniej na miedzi, kiedy dosył do dslamów nie wyrabiał, teraz kiedy sieć optyczna nazbierała użytkowników nie wyrabia port GPON, na którym jest Twój odcinek sieci. Na jeden port przypada najpewniej 2,5 Gbit/s w dół sieci i 1,24 Gbit w górę, do jednego portu może być przyłączone jakieś 60 końcówek abonenckich. Jak teraz wszyscy w godzinach szczytu usiądą na łącze to nie ma bata żeby utrzymać parametry. Wystarczy 3 klientów z łączem 1Gbit, którzy zaczną nonstop zasysać coś z szybkiego źródła, żeby wykończyć port. Tu pomogłaby rozbudowa centrali OLT do xgs-pon.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.

@Odys1 Staramy się doradzić, a nie polemizować kto co powinien, a nie robi..

Powiem, że nie zawsze to wina operatora, ale jeśli tak, to warto to udowodnić...

Jeśli nie chcesz, nie rób tego, ale i nie narzekaj...

Ja uważam, że zawsze warto walczyć o swoje, ale argumentami......


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 37
  • 1

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.

Argument jest jeden Operator nie wywiązuje się z umowy. Płacę najwyższy abonament, a przez większość dnia z powodu braku wydajności sieci Orange mam systemowo ograniczoną prędkość do 300 Mb/s zamiast 1 Gb/s. Tak sobie Orange wykombinował. Niestety wieczorami nawet to ograniczanie idzie się bujać i prędkość spada nawet do kilkudziesięciu megabitów, wiec po co przepłacać za 1 Gb/s skoro dostaje się 300 Mb/s ? Ja sobie poradzę,  jest informatykiem i wiem jak docisnąć operatora o zwrot nienależnych pieniędzy.

Te posty są raczej ku przestrodze. Nie kupować 1 Gb/s i tak nic nie zyskacie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 37
  • 1

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.

Wszystko się zgadza, problem jest jeden. Co mnie to obchodzi? Jak mam zapłacić fakturę, nikt mnie nie pyta skąd wezmę pieniądze.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.

Ogólnie FTP hetznera raczej nic nie limituje, to już zależy od trasy. U mnie na T-mobile skacze pobieranie od 60 do 90MB/s.

Tak udało mi się złapać:


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.

Czekałeś cały dzień by był mniejszy ruch?

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.

Nie, dopiero wróciłem do domu.. 😉 Jutro zrobię w południe jak ci coś nie pasuje..


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.

Obecnie podstawą do reklamacji są testy certyfikowane i nie jeden a robione co kilka godzin by właśnie sprawdzić dobową średnią. W umowie masz podaną też prędkość "zwykle dostępną", a nie tylko maksymalną.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 26
  • 0

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.

Niestety jestem teraz na innym łączu i zrobiłem testy przez WiFi.

@jaryn  Otrzymałem trochę "sprzeczne?" ze sobą wyniki. Otóż dla initialRto =  1000 prędkość w teście speed pro jest szybsza niż dla initailRto = 3000. Natomiast szybszą prędkość pobierania była dla initailRto = 3000.

 

Dla netsh interface tcp set global initialRto=1000 

otrzymałem takie wyniki:

predkosc 1000.jpg

 

Predkosc pobierania wynosiła 5 - 7 MB/s

 

predkosc 1000 v2.jpg

netsh interface tcp set global initialRto=3000

 

Otrzymałem:

predkosc 3000.jpg

Prędkość pobierania wynosiła 7-8 MB/s

predkosc 3000 v2.jpg


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.

Ja defaultowo mam ten parametr na 1000. Nie wiem po co w ogóle bawicie się w zmiany tych parametrów. Jak internet działa dobrze, to bez żadnych zmian wyciąga się full.